سبک زندگی

حق بودن افرینش اسمان و زمین به چه معناست و منظور آن چیست دینی دهم

پاسخ و حل سوال های حق بودن آفرینش آسمان ها و زمین به معنای چیست و منظور از حق بودن افرینش اسمان ها و زمین چیست دین و زندگی دهم

حق بودن افرینش اسمان و زمین به چه معناست و منظور آن چیست دینی دهم ؛ حق بودن آفرینش آسمان ها و زمین با توجه به آیات 38 و 39 سوره‌ی دخان به معنای هدفدار بودن آفرینش می باشد و در ادامه این مقاله به توضیح بیشتر و پاسخ به سوال منظور از حق بودن آفرینش آسمان و زمین چیست درس اول کتاب دینی دهم متوسطه دوم پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: راه های تقویت عزت نفس را نام ببرید دینی یازدهم

حق بودن افرینش اسمان و زمین به چه معناست و منظور آن چیست دینی دهم
حق بودن افرینش اسمان و زمین به چه معناست و منظور آن چیست دینی دهم

منظور از حق بودن آفرینش آسمان و زمین چیست دینی دهم

تک تک موجودات اين جهان دارای هدفی هستند. (چرا؟) زیرا خالق آن ها خدایی حکیم است که هیچ کاری را بیهوده انجام نمی دهد.
قرآن کریم در آیات گوناگون بر این نکته تأکید می کند و آفرینش جهان را «حق» می داند و از آن جمله می فرماید:وَمَا خَلَقْنَا السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ وَمَا بَيْنَهُمَا لَاعِبِينَ مَا خَلَقْنَاهُمَا إِلَّا بِالْحَقِّ
ترجمه ی آيه: و ما آسمان ها و زمین و آنچه بین آنها است را به بازیچه نیافریديم، آنها را جز به حق خلق نکردیم.

پیام های آیه:

1) این آیه به هدفمندی، ثمربخشی و حکیمانه بودن خلقت جهان اشاره می کند و بازیچه و بیهوده بودن را از آفرینش آن سلب می کند

2) در عبارت «ما خَلَقْنَاهُمَا إِلَّا بِالْحَقِّ»، حق بودن به معنای هدفمندی جهان خلقت است

3) اگر فرض کنیم خدا موجوداتی را خلق می كند و سپس می میراند و مجدداً خلق می کند و … و تا ابد این عمل را تکرار می کند، کارش بیهوده است و محال است خداوند چنین کاری انجام دهد، باید عمل او حق و هدفمند باشد.

پس برای پاسخ به سوال منظور از حق بودن آفرینش آسمان و زمین چیست ؛ می توانیم به این مورد اشاره کنیم:1) حق بودن آفرینش آسمان ها و زمین به معنای هدفدار بودن خلقت آن هاست
2) آیه به خوبی دلالت بر این دارد که جهان آفرینش بی هدف نیست و هر موجودی بر اساس برنامه ی حساب شده ای به این جهان گام نهاده است و به سوی هدف حکیمانه ای در حرکت است.

توجه: شما دانش آموزان عزیز پایه دهم متوسطه دوم اگر می خواهید به راحتی به تمام مطالب آموزشی کتاب دین و زندگی (1) پایه دهم دسترسی داشته باشید، تنها کافیه جواب سوالات درس مورد نظرتان را به همراه عبارت « ماگرتا » در گوگل جست و جو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله پاسخ و جواب به سوال حق بودن افرینش اسمان و زمین به چه معناست و منظور آن چیست درس اول کتاب دینی پایه دهم متوسطه دوم ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.