سبک زندگی

به ارتباط غذایی بین چند جاندار چه می گویند؟ علوم ششم دبستان

ارتباط غذایی موجودات زنده با یکدیگر به چه علت است؟ رابطه غذایی بین مورچه و شته چگونه است؟

به رابطه غذایی بین موجودات زنده یک زیستگاه چه می گویند؟ به این رابطه زنجیره غذایی گفته می شود که در آن موجودات بر اساس تبادلات تغذیه ای به یکدیگر مربوط می شوند. برای توضیح بیشتر با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

جواب تمام فعالیت درس دوازدهم علوم ششم

به ارتباط غذایی بین چند جاندار چه می گویند؟

همانطور که گفته شد به این ارتباط زنجیره غذایی گفته می شود. یک زنجیره غذایی شامل چهار بخش خورشید، تولید کنندگان، مصرف کنندگان و تجزیه کننده ها می باشد. در هر زنجیره چند موجود زنده از طریق فلش به یکدیگر وصل می شوند که جهت این فلش مسیر انتقال ماده و انرژی را نشان می دهد. رعایت نظم در این موارد خیلی مهم است.

مثال :
گیاه سبز
|
علف خواران
|
گوشت خواران
|
تجزیه کنندگان

زنجیره غذایی چه تفاوتی با شبکه غذایی دارد؟ در اولی یک مسیر واحد را مشاهده می کنیم اما در شبکه غذایی مسیرهای متفاوتی را می بینیم. در واقع یک شبکه غذایی شامل چندین زنجیره غذایی است. پیچیدگی در یک شبکه غذایی باعث می شود اکوسیستم آن پایدار تر باشد.

رابطه غذایی بین مورچه و شته چگونه است؟ هر دو از کار خود سود می برند. زمانی که شته ها شهد شیرین گیاهان را می خورند، مورچه ها نیز شته ها را به لانه شان می برند تا هم شکارچیان نتوانند شته ها را از بین ببرند و هم مورچه ها از مواد شیرینی که شته ها دفع می کند استفاده کنند.

✅ در این مقاله سوال به ارتباط غذایی بین چند جاندار چه می گویند؟ را بررسی کردیم، اگر شما نیز نظری در این رابطه دارید آن را از قسمت دیدگاه با سایر کاربران به اشتراک گذارید. برای مشاهده جواب سایر بخش ها کافیست در انتهای سرچ های درسی خود در گوگل ماگرتا را نیز اضافه کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.