سبک زندگی

دانلود نمونه سوالات نهایی دینی دوازدهم با جواب ☑️

سوالات امتحان نهایی سال های گذشته دین و زندگی کلاس دوازدهم برای امتحان خرداد سال ۱۴۰۰

نمونه سوالات دین و زندگی 3​ پایه دوازدهم برای امتحانات نهایی نوبت دوم رشته های تجربی، ریاضی، فنی حرفه ای و کار دانش با جواب کامل در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز فراهم شده است.

نمونه سوال امتحان نهایی دین و زندگی ۳

سوال های امتحان نهایی برای درس دین و زندگی دوازدهم

در این فایل آموزشی سوال های امتحان نهایی دی ۹۸ و ۹۹ – خرداد ۹۸ و ۹۹ – شهریور ۹۸ و ۹۹ با جواب و به صورت فایل PDF قرار داده شده است. برای دسترسی کافیست بر روی دکمه زیر کلیک کنید. توجه داشته باشید که قبل از دیدن این سوالات حتما باید بر روی متن کتاب و آیات آن تسلط کافی پیدا کرده باشید.

بارم بندی فصل ها در امتحان :
از درس ۱ تا ۶ :‌ هفت نمره
از درس ۷ و ۸ : هفت نمره
از درس ۹ و ۱۰ : شش نمره

به این نکته نیز توجه داشته باشید که درس دین و زندگی به دو دسته‌ آیات و روایات، ترجمه‌ها و احادیث و متن درس تقسیم می شود و مدیریت زمان برای خواندن همه این موارد خیلی ضروری می باشد.

چطوری برای امتحان دینی بخونیم؟

درس دین و زندگی ۳ از جمله درس هایی از است که نمره آن در کنکور خیلی تاثیر گذار است بنابراین برای کسب یک نمره خوب حتما مواردی که در ادامه گفته می شود را رعایت کنید. امتحان نهایی اصلا سخت نیست و فقط باید در این بازه زمانی که ماهه شرایط خاصی را برای زندگیتون در نظر بگیرید.

شما حداقل باید دو بار همه جای کتاب را با تسلط کامل بخوانید. حداقل ۳ بار محیط و شرایط امتحان نهایی را برای خود شبیه سازی کنید. اگر در خواندن درس دینی کند هستید سعی کنید دور اول را بدون وسواس و سریع تر بخوانید و در دور دوم به تسلط بر مباحث برسید. شما باید توانایی این رو داشته باشید تمام درس های کتاب به همراه عنوان درس بلد باشید

اگر وقت کافی دارید پس از خواندن هر فصل از کتاب دین و زندگی ۳ یک خلاصه از آن بنویسید و در دوم زمانی که بر کتاب مسلط شدید این خلاصه ها را بخوانید و در آخر به سراغ حل امتحانات نهایی سال گذشته بروید. اگر در زمان حل سوالات امتحان نهایی سال های گذشته به مبحثی برخورد کردید که بلد نبودید به کتاب مراجعه کنید و آن مبحث را به شکل های مختلف بخوانید.

چه آیاتی از کتاب اهمیت بیشتری برای مطالعه دارد؟
آیاتی که داخل متن درس آمده است، آیه هایی که ترجمه آن ها نوشته نشده است و آن هایی که با علامت مشخص شده است.

✅ در این مقاله دانلود نمونه سوالات نهایی دینی دوازدهم همه پایه ها را برای شما قرار دادیم، اگر سوال یا پیشنهادی در این رابطه دارید آن را از قسمت دیدگاه بنویسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.