ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل به پایان آمد این دفتر حکایت همچنان باقی است را در یک بند توضیح دهید

ضرب المثل به پایان آمد این دفتر حکایت همچنان باقی است یعنی چه و مفهوم آن چیست؟

ضرب المثل به پایان آمد این دفتر حکایت همچنان باقی است را توضیح دهید. جهت مشاهده مفهوم کامل در یک بند برای صفحه 102 کتاب نگارش فارسی ششم در ادامه با بخش ضرب المثل ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی : معنی ضرب المثل نابرده رنج گنج میسر نمیشود

مفهوم ضرب المثل به پایان آمد این دفتر حكایت همچنان باقیست

معنی به پایان آمد این دفتر حكایت همچنان باقیست

با اینکه کتاب تمام شد اما اگر وقت بیشتری فراهم بود می شد مطالب خیلی بیشتری را به آن اضافه کرد زیرا حکایت و داستان ما خیلی بیشتر از حجم این دفتر یا کتاب است. اگر به صفحه آخر یک دفتر رسیدیم به این معنی نیست که دیگر همه چیز تمام شده بلکه هنوز خیلی چیزها هست که باید بدانیم.اگر یک دفتر تمام شود فکر این نباشید که درس تموم شده واقعیت این است که هیچ چیز تموم نشده علم مثل اقیانوسی است که ما یک قطره از آن را می دانیم یعنی دفتر که تموم شد فکر نکنید که درس هم تموم شد هنوز چیز های زیادی هست که ما باید بدانیم.

به طور کلی این ضرب المثل می خواهد به ما بگوید که زمان و عمر کوتاه است و در آخر حکایت ها نا تمام می ماند. در واقع اصل موضوع هنوز تمام نشده و هنوز خیلی چیزهای زیادی است که باقی مانده و فقط ما می توانیم بخش مشخصی از آنچه می بینید را بیان کنیم.

✅ شما چه برداشتی از این حکایت و ضرب المثل به پایان آمد این دفتر می کنید‌؟ از قسمت دیدگاه آن را با ما و سایر دانش آموزان به اشتراک بگذارید تا بتوانیم درمورد آن صحبت کنیم.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.