اخبارعلمی

جواب آزمایش کنید صفحه ۱۱۹ علوم هفتم ، فصل گردش مواد

پاسخ سوال 1 - 2 - 3 و 4 آزمایش کنید صفحه 119 درس 14 علوم کلاس هفتم فصل گردش مواد

پاسخ آزمایش کنید صفحه ۱۱۹ کتاب علوم هفتم از فصل ۱۴ گردش مواد، را به همراه جواب و توضیح کامل در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز آماده کرده ایم.

جواب اطلاعات جمع آوری کنید صفحه ۱۱۹ و ۱۲۳ علوم هفتم

پاسخ آزمایش کنید صفحه 119 درس گردش مواد علوم هفتم

آزمایش کنید صفحه ۱۱۹ علوم هفتم

در صفحه 119 فصل 14 گردش مواد کتاب علوم پایه هفتم خواسته شده است آزمایش زیر را به همراه معلم خود انجام دهید.وسایل و مواد : قلب گوسفند، قیچی و گمانه (سوند)

۱- با کمک معلم خود ابتدا جلو و عقب قلب، سپس چپ و راست قلب را مشخص کنید.

قسمت جلو محدب شکل می باشد و قسمت عقب حالت صاف و مسطحی دارد. در قسمت جلو رگ های کرونر به شکل اریب و کج و در قسمت عقب عمودی شکل می باشند. با دقت بیشتر می توان سرخرگ ها و سیاه رگ را نیز مشاهده کرد.

۲- با توجه به ضخامت دیواره و میزان خاصیت ارتجاعی رگ ها، سرخرگ ها را از سیاهرگ ها تشخیص دهید.

سرخرگ ها : برخلاف سیاهرگ دیواره های قوی، قطور و محکمی دارند. دهانه سرخرگ ها در حالت طبیعی باز بود و کوچک می باشد.سیاهرگ ها : دهانه آن ها به شکل یک بیضی بزرگ می باشد و دیواره های نازک و شلی با حالت نرم دارند.

۳- با راهنمایی معلم، برش هایی در قلب ایجاد کنید تا بتوانید حفره ها، دریچه ها و رگ های مختلف قلب را تشخیص دهید.

آهسته آهسته قلب را توسط سوندی که وارد سرخرگ ها کرده بودیم برش می دهیم، پس از برش کامل می توانیم به راحتی دریچه بین دهلیز و بطن راست و چپ را مشاهده کنیم.

۴- سمت چپ و راست قلب را با هم مقایسه کنید. چه تفاوتی با هم دارند؟ چرا؟

با کمی مشاهده دقیق می توانیم متوجه شویم که سمت چپ و راست قلب با هم فرق دارند. بطن چپ دارای ضخامت بیشتری می باشد. علت این ضخامت بیشتر این است که بطن چپ باید خون را به تمام بدن برساند اما بطن راست خون را فقط تا شش ها پمپ می کند.دانش آموز عزیز شما می توانید با اضافه کردن عبارت «ماگرتا» در انتهای سرچ های درسی تان در گوگل به گنجینه بهترین پاسخ ها در هر درسی دسترسی پیدا کنید.

✅ اگر شما نیز اطلاعاتی در رابطه با آزمایش کنید صفحه ۱۱۹ علوم هفتم دارید، آن را از قسمت دیدگاه با سایر دانش آموزان به اشتراک گذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.