سبک زندگی

جواب کاردرکلاس و تمرین صفحه ۱۴۳ ریاضی نهم

گام به گام کار در کلاس صفحه 143 و حل سوالات تمرین صفحه صد و چهل و سه ریاضی نهم دبیرستان

پاسخ کار در کلاس و حل تمرین ۱ و ۲ صفحه ۱۴۳ ریاضی نهم که در رابطه با حجم شکل ها می باشد را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز ریاضی دوست آماده کرده ایم.

مطلب پیشنهادی : جواب تمرین صفحه ۱۳۴ ریاضی نهم

جواب کاردرکلاس صفحه ۱۴۳ ریاضی نهم

در صفحه 143 کتاب ریاضی نهم دبیرستان پرسیده شده است : یک اسفنج مکعب شکل به ضلع a را مانند شکل مقابل بریده ایم. سطح بریده شده به چه شکلی است؟ اندازه ضلع های آن را پیدا کنید.سطح بریده شده به شکل مستطیل می باشد. عرض این مستطیل به طول a بود و طول آن x می باشد. x همان وتر در مثلث نمایش داده شده بر روی شکل می باشد پس برای پیدا کردن مقدار x از رابطه فیثاغورس استفاده می کنیم :

x2 = a2 + a2 = 2a2
x = (√۲)a

جواب تمرین صفحه ۱۴۳ ریاضی نهم با راه حل

برای پاسخ به سوال 1 و 2 تمرین صفحه 143 ریاضی نهم دبیرستان می توانید از راه حل های زیر کمک بگیرید :

۱- حجم و سطح کل شکل های زیر را پیدا و باهم مقایسه کنید.جواب سوال 1 تمرین صفحه 143 ریاضی نهم

در هر مورد نسبت حجم به سطح را به دست آورید. در کدام شکل این نسبت بزرگ تر است؟

گام به گام صفحه 143 ریاضی نهم با جواب

۲- از یک مقوا به ضلع a گوشه های مربع شکل به ضلع x را بریده و با سطح باقیمانده یک جعبه مکعب مستطیل شکل درست کرده ایم. چه رابطه ای باید بین a و x باشد تا بتوان چهار کره را به شعاع x داخل این جعبه جای داد به طوری که هر کره به کره مجاورش و به دیواره جعبه مماس باشد؟

پاسخ سوال 2 تمرین صفحه 143 ریاضی نهم دبیرستان

✅ به پایان سوالات کاردرکلاس و تمرین صفحه ۱۴۳ ریاضی نهم دبیرستان رسیدیم، اگر سوال یا پیشنهادی دارید آن را از بخش دیدگاه مطرح کنید. همچنین اگر به پاسخ سایر صفحات نیز نیاز دارید کافیست آن را به همراه عبارت ماگرتا در گوگل جست و جو نمایید.موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.