سبک زندگی

در ساخت سیم برق از چه فلزی استفاده می شود؟

در کابل های برق از آن کدام فلز برای تولید آن و رشته هایش استفاده می شود؟

در سیم کشی ساختمان از چه فلزی استفاده می شود علوم ششم و نهم : از مس استفاده می شود زیرا نسبت به سایر فلز ها هزینه کمتر و عملکرد بهتری دارد. برای مشاهده اطلاعات بیشتر درباره فلز سیم های برق در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

جنس رشته های سیم ها برق از چیست

برای ساخت رشته های سیم برق از چه فلزی استفاده می شود

برای تولید سیم های برق از فلزات هادی استفاده می شود که رایج ترین آن ها مس است. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چرا از نقره و طلا استفاده نمی شود؟ به این خاطر که مس بهترین رسانای برق و گرما می باشد. روکش سیم های برق نیز از جنس پلاستیک می باشد تا هم عایق خوبی باشد و هم هزینه زیادی برای تولید سیم ها لازم نباشد.

از سیم های مسی جهت تولید برق، انتقال قدرت، مخابرات، مدار الکترونیکی و انواع بی شماری تجهیزات الکتریکی از آن استفاده می شود. جالب است بدانید نصف فلز مس تولید شده جهت تامین سیم های الکتریکی و کابل ها استفاده می شود. از فلز مس از دهه ۱۸۲۰ جهت سیم کشی استفاده می شود.نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که خود فلز مس انواع مختلفی دارد اما بهترین آن قلع اندود است که مقاومت زیادی در برابر ساییدگی داشته و لحیم می تواند آن را به سادگی آب کند. همچنین نسبت به انواع دیگر ارزان تر بود و انعطاف بیشتری نیز دارد.

✅ در این مقاله به سوال در ساخت سیم برق از چه فلزی استفاده می شود؟ پاسخ دادیم، اگر شما نیز مطلبی برای گفتن دارید آن را از قسمت دیدگاه با سایر کاربران به اشتراک گذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.