سبک زندگی

حاصل جمع هر عدد با قرینه اش مساوی با چیست؟

پاسخ سوال ریاضی هفتم : حاصل جمع هر عدد با قرینه اش برابر با جای خالی است

حاصل جمع هر عدد با قرینه اش چه می شود؟ با توجه به کتاب ریاضی هفتم حاصل این عبارت صفر می باشد. برای مشاهده علت آن در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

حاصل جمع هر عدد با قرینه اش مساوی صفر است

حاصل جمع هر عدد با قرینه اش برابر چند است؟

قرینه یک عدد یعنی علامت آن تغییر کند، اگر مثبت است منفی شود و یا اگر منفی است آن را مثبت کنیم. اگر بخواهیم از نظر محور مختصات این دو عدد را مورد بررسی قرار دهیم متوجه می شویم اگر دو عدد در سمت های مختلف محور باشند و به یک اندازه از مبدا محور یعنی عدد صفر فاصله گرفته باشند قرینه ی هم هستند.

توجه داشته باشید که قرینه ی قرینه ی هر عدد برابر با خود آن عدد است و اگر قبل از پرانتز علامت منفی آورده شده باشد یعنی قرینه آن عدد است. با توجه به مفاهیم که گفته شد به عنوان مثال نتیجه می گیریم قرینه عدد ۷ برابر با ۷- می باشد. حال اگر این دو عدد را با هم جمع کنیم مطمئنا جواب برابر با صفر می باشد.

آیا عدد صفر هم قرینه دارد؟ خیر عدد صفر مبدا مختصات و مبنایی برای تشخیص اعداد قرینه با یکدیگر است و خودش قرینه ای ندارد.

✅ در این مقاله حاصل جمع هر عدد با قرینه اش را جواب دادیم، اگر سوالی درباره این مبحث دارید آن را از قسمت دیدگاه بپرسید تا کارشناسان ما به شما پاسخ دهند. همچنین برای دسترسی به بهترین منابع درسی در آخر سرچ های خود در گوگل عبارت ماگرتا را اضافه کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.