سبک زندگی

ویژگی های تمدن را نام ببرید مطالعات هفتم

پاسخ و حل سوالات علت نامگذاری شهر سوخته چیست و چهار مورد از ویژگی های تمدن را نام ببرید مطالعات کلاس هفتم

ویژگی های تمدن را نام ببرید مطالعات اجتماعی هفتم ؛ در این مقاله از بخش آموزش و پرورش ماگرتا قصد داریم به پاسخ سوال های ویژگی های تمدن را نام ببرید و علت نامگذاری شهر سوخته چیست درس 18 هجدهم مطالعات اجتماعی هفتم متوسطه اول بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت های درس ۱۹ مطالعات اجتماعی هفتم

ویژگی های تمدن را نام ببرید مطالعات اجتماعی هفتم
ویژگیهای تمدن را نام ببرید مطالعات اجتماعی هفتم

ویژگی های تمدن را نام ببرید ۴ مورد مطالعات هفتم

1) داشتن معماری، شهرسازی و هنر های تجسمی
2) داشتن خط
3) داشتن عقاید مذهبی
4) مهارت در کا رهای مختلف
5) داشتن قوانین و مقررات
6) داشتن حکومتبرخی از تمدن های را که در گذشته های دور در ایران پدید آمدند و سپس از بین رفتند را نام ببرید. 1) تمدن شهر سوخته – 2) تمدن ایلام – 3) تمدن جیرفت

علت نامگذاری شهر سوخته چیست مطالعات هفتم

درگذشته‌ای نه چندان دور، باستان‌شناسان در نزدیکی شهر زابل در استان سیستان و بلوچستان، اشیایی پیدا کردند و با مطالعه بر روی آنها حدس زدند که حدود پنج هزار سال پیش تمدّن بزرگی در این منطقه وجود داشته است. آنها با مطالعه و کاوش بیشتر دریافتند که این تمدّن بعدها به طرز نامعلوم و عجیبی (ظاهراً دراثر آتش سوزی) از بین رفته است و به همین علت این شهر «شهر سوخته» نام گذاشتند.

شهر سوخته در کدام منطقه ایران واقع شده است و مربوط به چه دوره ی تاریخی است و چرا به این نام معروف شده است؟ در نزدیکی شهر زابل در استان سیستان و بلوچستان، مربوط به حدود پنج هزار سال پیش این تمدن بعدها به طرز نامعلوم و عجیبی (ظاهراً به دلیل سوختگی) از بین رفته است و به همین علت آنها این منطقه را شهر سوخته به معنی نابود شده، نام گذاشتند.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت های درس ۱۸ مطالعات اجتماعی هفتم

توجه: شما دانش آموزان عزیز پایه هفتم متوسطه اول اگر می خواهید به راحتی به جواب های سوال های کتاب مطالعات اجتماعی هفتم دسترسی داشته باشید، تنها کافیه جواب درس مورد نظرتان را به همراه عبارت « ماگرتا » در گوگل جست و جو کنید.در مقاله پاسخ به سوال ویژگی های تمدن را نام ببرید درس هجدهم مطالعات اجتماعی هفتم برای شما دانش آموزان عزیز جواب این سوال را آوردیم، که امیدواریم که برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.