سبک زندگی

جواب فعالیت درس هشتم دفاعی دهم ❤️ من یک رزم آورم

گام به گام پاسخ و حل پرسش فعالیت 2 عوارض زمین درس 8 هشت کتاب آمادگی دفاعی پایه دهم صفحه 83

جواب فعالیت های درس هشتم دفاعی دهم ؛ در این مقاله پاسخ و جواب سوالات فعالیت ۲ صفحه ۸۳ درس ۸ هشتم من یک رزم آورم آمادگی دفاعی دهم انسانی ، تجربی ، ریاضی و فنی حرفه ای و کاردانش متوسطه دوم را قرار داده ایم. کتاب در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: پاسخ فعالیت های درس هفتم آمادگی دفاعی دهم

جواب فعالیت های درس هشتم دفاعی دهم

پاسخ فعالیت 2 صفحه 83 درس هشتم دفاعی دهم

با کمک مدرس آمادگی دفاعی خود و منابع تحقیقاتی، مواردی دیگر از عوارض زمین را که در شکل زیر آمده است توضیح دهید.

۱) کرانه نزدیک : ساحلی از رودخانه که در طرف ما (نیروی خودی) باشد.

۲) کرانه دور : ساحلی از رودخانه که در طرف دشمن واقع شده باشد.

۳) کرانه چپ و راست : کرانه چپ و راست نسبت به جریان آب معیّن می گردد. بدین ترتیب که اگر در امتداد جریان آب بایستیم ( موافق جریان آب) سمت راست ما کرانه راست و سمت چپ ما کرانه چپ محسوب می گردد.

زاویه بی روح : منطقه ای است که در دسترس اسلحه یا برج مراقبت قرار دارد اما به دلیل شکل خاص زمین یا وجود موانع از محل مربوطه نمی توان بر روی آن شلیک مستقیم یا دیده بانی انجام داد.

شیب و ضد شیب : شیب و ضد شیب نسبت به محل دشمن مشخص می شود. به قسمتی از دامنه کوه که در دید مستقیم دشمن قرار دارد، شیب و به قسمتی از دامنه کوه که در دید مستقیم دشمن قرار ندارد، ضد شیب می گویند.

پاسخ فعالیت 2 صفحه 83 درس هشتم دفاعی دهم

همچنین بخوانید: جواب فعالیت های درس ششم دفاعی دهم

توجه کنید: شما دانش آموزان عزیز پایه دهم متوسطه دوم می توانید برای دسترسی بهتر و سریع تر به جواب سوالات فعالیت های کتاب آمادگی دفاعی دهم تمامی رشته ها ، در انتهای جواب فعالیت درس مورد نظر خود، عبارت « ماگرتا » را نیز به همراه آن در گوگل جستجو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله جواب فعالیت های درس 8 هشتم من یک رزم آورم آمادگی دفاعی پایه دهم ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید. سوالات خود را در بخش نظرات بیان کنید. 🤗

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

2 دیدگاه

  1. علی گفت:

    سلام چرا سوالات درس آمادگی دفاعی پایه دهم چاپ ۱۴۰۰را نمی گزارید

    1. زنجیران گفت:

      سلام – بزودی قرار خواهیم داد. شما هم اکنون می تونید پاسخ فعالیت های امادگی دفاع دهم را در سایت مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *