سبک زندگی

جواب فعالیت درس ۳ مطالعات ششم ✔️ پاسخ درس سوم تصمیم گیری چیست؟

پاسخ تمامی فعالیت های درس سوم 3 مطالعات ششم ابتدایی درس تصمیم گیری چیست در صفحه ۱۷

جواب فعالیت های درس ۳ مطالعات ششم ؛ درس تصمیم گیری چیست؟ : در ادامه به پاسخ تمامی فعالیت درس سوم 3 مطالعات اجتماعی پایه ششم ابتدایی در صفحه ۱۷ را برای شما کلاس ششمی ها آماده کرده ایم. در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا کنار ما باشید.

همچنین بخوانید : جواب فعالیت درس ۱ مطالعات اجتماعی ششم
و
جواب فعالیت درس ۲ مطالعات ششم

جواب فعالیت های درس ۳ مطالعات اجتماعی ششم

گام به گام درس سوم مطالعات ششم
گام به گام درس سوم مطالعات ششم

در ادامه به پاسخ سوالات متن درس سه مطالعات ششم داریم :

جواب فعالیت ۱ صفحه ۱۷ مطالعات اجتماعی ششم

همفکری کنید و بگویید به نظر شما هر کدام از این تصمیم‌ها مثبت است یا منفی؟ چرا؟ هر تصمیم چه نتیجه‌ای دارد و بر چه چیز‌هایی اثر می‌گذارد؟

حسن تصمیم گرفته است با دوستانش خوش اخلاق باشد و پشت سر کسی بدگویی نکند.

مثبت – چون خوش اخلاقی و بدگویی نکردن از صفات مؤمنان است و کار خدا پسندانه است. نتیجه‌ آن هم این است که همه او را دوست خواهند داشت و بر خلاف و رفتار خود و رفتار و کردار دیگران با او اثر می‌گذارد.

فرهاد تصمیم می‌گیرد فردا با دوستانش ترقّه‌بازی کند.

منفی – تصمیم فرهاد منفی است چون ترقه‌بازی کار خطرناکی است و ممکن است بر اثر ترقّه‌بازی به خودش یا دیگران آسیب بزند و همسایگان را آزار بدهد. این تصمیم فرهاد بر سلامتی خودش و دیگران تأثیر می‌گذارد.

زهرا تصمیم می‌گیرد هر روز یک ساعت، درسی را که در آن ضعیف است، بخواند.

مثبت – چون به فکر موفّق شدن است. و سعی در رفع نقاط ضعف درسی خود دارد. این کار باعث می‌شود در پایان ترم نمرات خوبی بگیرد. پیشرفت زهرا در درس‌ها دانش‌آموزان دیگر راه هم تشویق می‌کند تا تلاش کنند به موفّقیت دست یابند و روی آنها تاثیر می‌گذارد. همچنین تصمیم او بر وضع تحصیل و آینده‌ٔ زهرا اثر می‌گذرد.

امید تصمیم گرفته است که دیگر خوراکی‌های زیان‌آور مانند نوشابه نخورد.

مثبت – تصمیم امید مثبت است چون به باعث حفظ سلامتی او می‌شود و در نتیجه بیمار نمی‌شود و سالم و تندرست می‌مانَد. این تصمیم بر سلامتی امید اثر می‌گذارد.

الهام فردا امتحان دارد اما تصمیم می‌گیرد همه‌ٔ برنامه‌های مورد علاقه‌اش را در تلویزیون تماشا کند.

منفی – چون با این تصمیم کار مهم‌تر را کنار گذاشته و به کار کم اهمیّت‌تر پرداخته است. در نتیجه، در امتحان نمره‌اش کم خواهد شد و باعث ناراحتی خود و خانواده‌اش می‌شود و بر وضع تحصیل و آینده‌ٔ او تأثیر می‌گذارد.

بهروز تصمیم گرفته است که در خانه منظّم باشد، وسایلش را در جای خود بگذارد و به مادرش در مرتّب کردن اتاق کمک کند.

مثبت – تصمیم بهروز مثبت است زیرا داشتن نظم و انضباط یکی از صفات پسندیده‌ی انسان است. نتیجه‌ی منظم بودن بهروز این است که همیشه با نشاط و سرحال خواهد بود و وسایلش را گم نخواهد کرد. این تصمیم بر رضایت مادر بهروز از او اثر می‌گذارد.

پاسخ فعالیت ۲ صفحه 17 مطالعات ششم

خاطره‌ای کوتاه درباره‌ٔ یکی از تصمیم‌های خودتان و آثار خوب یا بد آن تعریف کنید یا بنویسید.

۱) یک بار تصمیم گرفتم پول توجیبی خود را یک باره خرج کنم ولی چند روز که گذشت وسایلی را که لازم داشتم نتوانستم تهیّه کنم، حتی پول نداشتم خودکار بخرم و این امر باعث ناراحتی من شد.

۲) چند هفته‌ی پیش، یک شب تصمیم گرفتم تا دیروقت بیدار بمانم و تلویزیون تماشا کنم. این تصمیم اشتباه باعث شد که فردای آن شب، خواب بمانم و به مدرسه نرسم.

۳) تصمیم گرفتم در اوقات فراقتم با وسایل دور ریختنی جامدادی بسازم. وقتی اول مهر به کلاس بردم همکلاسی‌هایم خوششان آمد و آنها هم تشویق شدند تا برای صرفه‌جویی، خودشان این کار را انجام دهند و از هنر خود لذّت ببرند.

۴) یکبار تصمیم گرفتم در خانه‌تکانیِ نزدیک ایام نوروز به سایر اعضای خانواده کمک کنم و من هم نقشی در نظافت خانه داشته باشم. به همین دلیل من مسئولیت تمیز کردن پنجره‌های خانه را به عهده گرفتم. این تصمیمِ من باعثِ خوشحالی مادرم شد و همچنین در خودم احساس خوبی به وجود آمد.

☑️ پاسخ سوالات فعالیت درس ۳ مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی فصل دوم درس تصمیم گیری چیست صفحه ۱۷ را در این نوشتار دیدید، امیدوارم از آن استفاده کرده باشید. برای پیدا کردن جواب های بیشتر در آخر عبارت جستجو شده خود در گوگل عبارت ماگرتا را قرار دهید مانند : « جواب درس ۳ مطالعات ششم ماگرتا » . اگر سوالی هم داشتید در قسمت پایین برای مان دیدگاه بگذارید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

54 دیدگاه

  1. مهدی راستی گفت:

    سؤال ۲جوابش نفهمیدم

  2. مهدی راستی گفت:

    فعالیت ۲بایدهرکدام که می خوام بنویسم مثلا ۱یا۲یا۳یا۴هرکدامش که میخوام بایدبنویسم

  3. مهدی راستی گفت:

    فعالیت ۲بایدهرکدام که می خوام بنویسم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *