سبک زندگی

جواب فعالیت صفحه ۱۱ هندسه یازدهم

توضیح و تدریس فعالیت صفحه 11 هندسه یازدهم رشته ریاضی و فیزیک

جواب صفحه ۱۱ هندسه پایه یازدهم رشته ریاضی و فیزیک از فصل ۱ «دایره» درس ۱ «مفاهیم اولیه و زاویه ها در دایره»؛ برای مشاهده گام به گام این بخش در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

جواب فعالیت صفحه 11 هندسه یازدهم

۱- فرض کنیم خط d بر دایره C در نقطه F مماس است.
الف) نزدیک‌ترین نقطه خط d به نقطه O کدام است؟ چرا؟
ب) از O به d عمود کنید. این خط عمود، خط d را در کدام نقطه قطع می‌کند؟ چرا؟

حل سوالات فعالیت صفحه 11 هندسه یازدهم
حل سوالات فعالیت صفحه 11 هندسه یازدهم

۲- خط d در نقطه F به شعاع OF عمود است. با تعیین وضعیت همه نقاط خط d نسبت به دایره C نشان دهید این خط با دایره فقط یک نقطه تماس دارد و بنابراین بر دایره مماس است.

گام به گام صفحه 11 هندسه یازدهم
گام به گام صفحه 11 هندسه یازدهم

۳- با توجه به قسمت‌های ۱ و ۲ اگر نقطه‌ای مانند F روی دایره داده شده باشد، چگونه می‌توانید خط مماس بر دایره را در نقطه F رسم کنید؟

پاسخ فعالیت صفحه 11 هندسه یازدهم
پاسخ فعالیت صفحه 11 هندسه یازدهم

⭕️ نکته: دانش آموز عزیز مطالب درسی قرار گرفته شده در این سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارد و شما نباید از آن ها به شیوه نادرست استفاده نمایید، لذا قبل مشاهده جواب ها یکبار خودتان به سوالات پاسخ دهید سپس اگر مشکلی داشتید از این جواب ها کمک بگیرید.

همچنین بخوانید: گام به گام دروس پایه یازدهم

✅ به پایان جواب فعالیت صفحه ۱۱ هندسه پایه یازدهم رسیدیم، جهت مشاهده گام به گام سایر کتاب های درسی‌تان کافیست آن را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل جست و جو فرمایید. همچنین اگر سوالی داشتید حتما آن را از بخش نظرات بپرسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *