سبک زندگی

جواب فعالیت صفحه ۱۶ آمار و احتمال یازدهم

گام به گام صفحه 16 آمار و احتمال یازدهم از درس جبر مجموعه‌ها فصل 1

حل فعالیت صفحه 16 آمار و احتمال یازدهم از فصل اول آشنایی با مبانی ریاضیات درس «جبر مجموعه‌ها» را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز فراهم کرده‌ایم.

همچنین مشاهده کنید: جواب تمرین صفحه ۱۴ و ۱۵ آمار و احتمال یازدهم

جواب فعالیت صفحه ۱۶ آمار و احتمال یازدهم

جواب فعالیت صفحه 16 آمار و احتمال یازدهم

مجموعه A={a,b,c} را در نظر بگیرید.
1- همهٔ زیرمجموعه‌های A را بنویسید.

2- با دو رقم 0 و 1 می‌توانیم زیرمجموعه B={b,c} از مجموعهٔ A را با کد سه رقمی 011 مشخص کنیم؛ چون a∉B متناظر با آن کد 0 و c∈B متناظر با آنها کد 1 را در نظر گرفته‌ایم. همچنین زیرمجموعهٔ {a}⊆A را با کد 100 متناظر می‌کنیم. اکنون شما بقیهٔ زیرمجموعه‌های A را با کدهایی سه رقمی نظیر کنید.

پاسخ فعالیت صفحه ۱۶ آمار و احتمال یازدهم

3- با این روش کدگذاری و به‌کمک اصل ضرب (سال گذشته در فصل شمارش، بدون شمردن خوانده‌اید) تعداد زیرمجموعه‌های A را تعیین کنید.

4- فرض کنید A={a1,a2,a3,a4}، با روش کدگذاری با رقم‌های 0 و 1 و به‌کمک اصل ضرب تعیین کنید که A چند زیرمجموعه دارد.

حل فعالیت صفحه ۱۶ آمار و احتمال پایه یازدهم رشته ریاضی

5- اگر A={a1,a2,a3,…,an} در این صورت، با این روش کدگذاری مشخص کنید که A چند زیرمجموعه دارد.

توضیح و تدریس صفحه ۱۶ آمار و احتمال یازدهم

⭕️ نکته: دانش آموز عزیز مطالب درسی قرار گرفته شده در این سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارد و شما نباید از آن ها به شیوه نادرست استفاده نمایید، لذا قبل مشاهده جواب ها یکبار خودتان به سوالات پاسخ دهید سپس اگر مشکلی داشتید از این جواب ها کمک بگیرید.

☑️ به پایان جواب فعالیت صفحه ۱۶ آمار و احتمال یازدهم رسیدیم، برای مشاهده حل تمرین سایر صفحات کتاب کافیست آن را در گوگل به همراه عبارت «ماگرتا» جست و جو کنید. همچنین می توانید از بخش نظرات نیز با ما در ارتباط باشید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − پنج =