مطلب پیشنهادی :
ad
+
سبک زندگی

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۳۶ ریاضی پنجم

جواب صفحه 36 ریاضی پنجم دبستان و حل سوالات 1 و 2 فعالیت و کار در کلاس فصل دوم کسرها با توضیحات

جواب صفحه 36 ریاضی پنجم که شامل حل فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۳۶ ریاضی پنجم دبستان از فصل دوم کسر می باشد را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز جویای علم آماده کرده ایم.

جواب فعالیت صفحه ۳۶ ریاضی پنجم ابتدایی

جهت حل سوالات صفحه 37 ریاضی پنجم به صورت زیر عمل کنید:

۱- میخواهیم ۵ کلوچه را به طور مساوی میان سه نفر تقسیم کنیم. به هرکدام چه مقدار کلوچه می رسد؟ راه حل زیر را توضیح دهید و اگر لازم است آن را کامل کنید.
۲- اگر ۷ متر پارچه را میان چهار نفر تقسیم کنیم، به هر نفر چه مقدار پارچه می رسد؟ از شکل زیر استفاده کنید و راه حل را توضیح دهید.

حل فعالیت صفحه 36 ریاضی پنجم

مطلب پیشنهادی : جواب تمرین صفحه ۳۵ ریاضی پنجم با راه حل

نکته : مطالب درسی این صفحه بسیار مهم و امتحانی می باشد، لذا سعی کنید چند بار آن ها را حل کنید تا به خوبی در ذهنتان جا بیفتد.

حل کاردرکلاس صفحه ۳۶ ریاضی پنجم دبستان

حل سوالات کار در کلاس صفحه 36 ریاضی پنجم دبستان
حل سوالات کار در کلاس صفحه 36 ریاضی پنجم دبستان

۱- اگر ٢ لیتر شیر را میان ۵ نفر تقسیم کنیم، به هر نفر چه مقدار شیر می رسد؟ برای حل مسئله از رسم شکل هم استفاده کنید.
۲- مانند نمونه، هر تقسیم را به یک ضرب تبدیل کنید و حاصل را به صورت یک کسر بنویسید.

⛔️ دانش آموز عزیز به این نکته توجه داشته باشید که مطالب این صفحه فقط جنبه کمک آموزشی دارند و شما قبل از استفاده از آنها باید حداقل یک بار خودتان به سوالات پاسخ داده باشید سپس اگر مشکلی داشتید از این مطلب برای رفع آن کمک بگیرید.

همچنین بخوانید : جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۳۴ ریاضی پنجم

📝 به پایان جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۳۶ ریاضی پنجم دبستان رسیدیم، اگر سوالی دارید آن را از قسمت دیدگاه بپرسید. همچنین جهت مشاهده گام به گام سایر تمرین های کتاب کافیست شماره صفحه آن را به همراه عبارت ماگرتا در گوگل جست و جو کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.