سبک زندگی

جواب صفحه ۶۲ ریاضی ششم ؛ معما و سرگرمی و فرهنگ خواندن

پاسخ معما و سرگرمی و فرهنگ خواندن صفحه 62 ریاضی ششم از قسمت مرور فصل سوم

پاسخ سوال های معما و سرگرمی، فرهنگ خواندن صفحه ۶۲ ریاضی ششم ابتدایی از قسمت مرور فصل سوم «اعداد اعشاری» را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا فراهم کرده ایم.

همچنین بخوانید: جواب تمرین صفحه ۶۰ و ۶۱ ریاضی ششم

حل معما و سرگرمی صفحه ۶۲ ریاضی ششم

حاصل ضرب ها را به کمک ماشین حساب به دست آورید.

پاسخ معما و سرگرمی صفحه 62 ریاضی کلاس ششم دبستان
پاسخ معما و سرگرمی صفحه 62 ریاضی کلاس ششم دبستان

توضیح دهید حاصل ضرب های ردیف های آخر را چگونه به دست آوردید.
تعداد رقم های ۱ را در عدد اعشاری اول می شماریم، جواب از رقم یک آغاز شده و رقم های بعد از آن به نوبت زیاد می شوند تا به تعداد رقم های ۱ در خود عدد اعشاری برسند. بعد رقم ها یکی یکی کم شده تا دوباره به ۱ برسند و در آخر بعد از اولین رقم از سمت چپ، ممیز قرار می دهیم.

پاسخ فرهنگ خواندن صفحه ۶۳ ریاضی پایه ششم ابتدایی

برای پیدا کردن حاصل تقسیم عددها بر ۲ یا ۵، روش ذهنی ساده ای وجود دارد. برای مثال می خواهیم حاصل تقسیم عدد ۱۷/۳ را بر ۵ پیدا کنیم. برای این کار می توانیم عدد را در ۲ ضرب کنیم، سپس ممیز را یک رقم به سمت چپ حرکت دهیم.

حل فرهنگ خواندن صفحه 63 ریاضی ششم دبستان
حل فرهنگ خواندن صفحه 63 ریاضی ششم دبستان

⚠️ دانش آموز گام به گام سایر کتاب های درسی شما نیز مثل علوم ششم، نگارش ششم و … در سایت موجود می باشد و برای دسترسی به آن ها کافیست از قسمت جست و جو نام آن ها را وارد کنید.

همچنین بخوانید: جواب تمرین صفحه ۵۹ ریاضی ششم با راه حل

✅ به پایان جواب صفحه ۶۲ ریاضی ششم که شامل معما و سرگرمی و فرهنگ خواندن بود رسیدیم، جهت مشاهده پاسخ سایر تمرین های کتاب شماره صفحه آن را به همراه عبارت ماگرتا در گوگل جست و جو کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.