سبک زندگی

جواب صفحه 78 ریاضی دهم انسانی ☄️ کاردرکلاس و فعالیت

گام به گام صفحه 78 ریاضی و آمار (1) کلاس دهم انسانی از درس گردآوری داده ها فصل 3

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۷۸ ریاضی و آمار دهم انسانی از فصل سوم کار با داده های آماری و درس «گردآوری داده ها» را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز فراهم کرده‌ایم.

مطلب پیشنهادی: جواب صفحه 77 ریاضی دهم انسانی

جواب صفحه 78 ریاضی دهم انسانی

جواب کاردرکلاس صفحه 78 ریاضی دهم انسانی

الف) کدام روش برای گردآوری هر یک از داده‌ها مناسب است؟

۱- تعداد قلم‌های هر دانش‌آموز در یک کلاس. مشاهده یا مصاحبه
۲- ساعات خواب دانش‌آموزان کلاس درس شما در شب گذشته. مصاحبه
۳- طول قد دانش‌آموزان یک کلاس. مشاهده

ب) می‌خواهیم طول قد دانش‌آموزان یک کلاس یا مدرسه را به یکی از سه روش زیر آمارگیری کنیم. هریک از این روش‌ها محدودیت‌هایی دارند. چگونه می‌توان این محدودیت‌ها را از بین برد؟ نمونه برداری کنیم.

جواب فعالیت صفحه 78 ریاضی دهم انسانی

قرار است درباره افرادی که از کوه دنا بالا رفته‌اند، پژوهشی آماری انجام دهیم. واحدهای آماری این پژوهش، همه افرادی هستند که توانسته‌اند به قله برسند. هدف از این پژوهش می‌تواند فرهنگی یا علمی باشد.

بسته به نوع پژوهش، یک یا چند ویژگی این افراد (مانند طول قد یا جنسیت) مورد نیاز است. به هر یک از این ویژگی‌ها که مورد پژوهش قرار می‌گیرد متغیر می‌گویند. سایر متغیرها می‌توانند مواردی مانند: سن، وزن، ملّیت، میزان تحصیلات و درآمد باشند. متغیرهای مورد بررسی در یک پژوهش ممکن است کمی یا کیفی باشند.

⭕️ نکته: دانش آموز عزیز مطالب درسی قرار گرفته شده در این سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارد و شما نباید از آن ها به شیوه نادرست استفاده نمایید، لذا قبل مشاهده جواب ها یکبار خودتان به سوالات پاسخ دهید سپس اگر مشکلی داشتید از این جواب ها کمک بگیرید.

همچنین بخوانید:
جواب صفحه 76 ریاضی دهم انسانی
و
جواب صفحه 74 ریاضی دهم انسانی

☑️ به پایان پاسخ کاردرکلاس و فعالیت صفحه 78 ریاضی دهم انسانی رسیدیم، برای مشاهده حل تمرین سایر صفحات کتاب کافیست آن را در گوگل به همراه عبارت «ماگرتا» جست و جو کنید. همچنین می توانید از بخش نظرات نیز با ما در ارتباط باشید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 19 =