سبک زندگی

جواب صفحه 80 ریاضی دهم انسانی ☑️ کاردرکلاس

گام به گام صفحه 80 ریاضی و آمار (1) کلاس دهم انسانی از درس گردآوری داده ها فصل 3

جواب کاردرکلاس صفحه ۸۰ ریاضی و آمار دهم انسانی از فصل سوم کار با داده های آماری و درس «گردآوری داده ها» را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز فراهم کرده‌ایم.

مطلب پیشنهادی: جواب صفحه 78 ریاضی دهم انسانی

جواب کاردرکلاس صفحه 80 ریاضی دهم انسانی

جواب کاردرکلاس صفحه 80 ریاضی دهم انسانی

یک شبکه تلویزیونی می‌خواهد نسبت دارندگان تلویزیون در شیراز را بداند، که برنامه جدید این شبکه را حداقل یک‌بار در هفته تماشا می‌کنند. بدین منظور یک گروه ۱۰۰۰ نفری از دارندگان تلویزیون را در این شهر بررسی می‌کند.

الف) داده‌ها و متغیرهایی را که بررسی می‌شوند، مشخص کنید.
جواب: داده‌ها اطلاعات گروه ۱۰۰۰ نفری دارندگان تلویزیون در شیرازند، و متغیر، تماشای تلویزیون است که پاسخ آن «تماشا می‌کند» یا «تماشا نمی‌کند» افراد مورد بررسی است.

ب) آیا این داده‌ها یک نمونه‌اند؟ اگر بله جامعه آماری کدام است؟
جواب : بله، جامعه ساکنان شیراز دارای تلویزیون هستند.
پ) متغیر کمی است یا کیفی؟ کیفی.
ت) چند متغیر کمی را که ممکن است در اینجا جالب باشد، مشخص کنید.
جواب: سن، درآمد، وزن
ث) نسبت افرادی در نمونه که برنامه جدید را تماشا می‌کنند، آماره است یا پارامتر؟ (تعداد اعضای مورد نظر تقسیم بر تعداد کل اعضای یک مجموعه را نسبت می‌گوییم.)
جواب : آماره.

⭕️ نکته: دانش آموز عزیز مطالب درسی قرار گرفته شده در این سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارد و شما نباید از آن ها به شیوه نادرست استفاده نمایید، لذا قبل مشاهده جواب ها یکبار خودتان به سوالات پاسخ دهید سپس اگر مشکلی داشتید از این جواب ها کمک بگیرید.

همچنین بخوانید:
جواب صفحه 77 ریاضی دهم انسانی
و
جواب صفحه 76 ریاضی دهم انسانی

☑️ به پایان پاسخ کاردرکلاس صفحه 80 ریاضی دهم انسانی رسیدیم، برای مشاهده حل تمرین سایر صفحات کتاب کافیست آن را در گوگل به همراه عبارت «ماگرتا» جست و جو کنید. همچنین می توانید از بخش نظرات نیز با ما در ارتباط باشید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =