سبک زندگی

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۹۶ ریاضی دهم

پاسخ سوال های فعالیت و کاردرکلاس صفحه 96 ریاضی دهم تجربی و ریاضی با تدریس کامل از فصل پنجم تابع

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۹۶ ریاضی دهم رشته تجربی و ریاضی از فصل پنجم تابع را در ادامه در آموزش و پرورش ماگرتا برای شما قرار داده ایم.

مطلب پیشنهادی: جواب فعالیت صفحه ۹۵ ریاضی دهم

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۹۶ ریاضی دهم

جواب فعالیت ۲ صفحه ۹۶ ریاضی دهم

جدول های فعالیت ۱ صفحه ۹۵ را می توان به کمک مجموعه ها و پیکان هایی که اعضای آنها را به هم مربوط می‌کنند، مشخص کرد. به این شیوه نمایش، نمودارهای پیکانی می گوییم. یک نمونه کامل شده است. بقیه را شما کامل کنید.

حل سوالات فعالیت صفحه 96 ریاضی دهم تجربی

توجه دارید که در رابطه های بالا، از هر عضو مجموعه A دقیقا یک پیکان خارج شده است. این گونه رابطه بین دو مجموعه را یک «تابع» می‌نامند. یک تابع از مجموعه A به مجموعه B، رابطه ای بین این دو مجموعه است که در آن به هر عضو از A دقیقا عضو از B نسبت داده می‌ شود.

پاسخ کاردرکلاس صفحه ۹۶ ریاضی دهم تجربی

۱- مجموعه A شامل سه دانش آموز به نام های محمد، حسین و امید و مجموعه B شامل دو رشته ورزشی است که دانش آموزان می توانند انتخاب کنند. کدام یک از نمودارهای پیکانی داده شده تابع است و کدام یک تابع نیست؟

جواب کاردرکلاس صفحه 96 ریاضی دهم فصل پنجم تابع

۲- از مجموعه A به مجموعه B نمودار پیکانی را طوری رسم کنید که یک تابع را نمایش دهد. از مجموعه X به مجموعه Y این کار را به گونه ای انجام دهید که حاصل یک تابع نباشد. پاسخ خود را با پاسخ دوستانتان مقایسه کنید.

گام به گام سوالات صفحه 96 ریاضی دهم تجربی

🔰 پاسخ : برای تابع بودن از هر عضو فقط باید یک پیکان بیرون بیاید.

۳- الف) آیا رابطه ای که به افراد سن آنها را نسبت می دهد، یک تابع است؟ رابطه ای که به افراد وزن آنها را نسبت می دهد، چطور؟
بله، تابع است.

ب) آیا رابطه ای که به افراد غذای مورد علاقه آنها را نسبت می دهد، یک تابع است؟ توضیح دهید.
بله، تابع است.

۴- کدام یک از نمودارهای پیکانی زیر یک تابع است؟

تدریس و توضیح سوالات صفحه 96 ریاضی دهم تجربی

همچنین بخوانید: جواب صفحه ۹۳ ریاضی دهم

☑️ در این نوشته جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۹۶ ریاضی دهم را برای رشته تجربی و ریاضی با توضیح کامل بررسی کردیم، اگر سوالی دارید آن را از بخش نظرات بپرسید. همچنین جهت مشاهده گام به گام سایر بخش های کتاب کافیست شماره صفحه آن را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل جست و جو کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + سیزده =