سبک زندگی

جواب صفحه ۹۹ ریاضی پنجم ⚡️ پاسخ کاردرکلاس و فعالیت

گام به گام و پاسخ کاردرکلاس و فعالیت صفحه 99 ریاضی پنجم فصل عددهای اعشاری با توضیح

جواب سوالات کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۹۹ ریاضی پنجم ابتدایی که مربوط به فصل ۵ عددهای اعشاری می باشد را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز کوشا آماده کرده ایم.

مطلب پیشنهادی: جواب فعالیت صفحه ۹۸ ریاضی پنجم

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۹۹ ریاضی پنجم

جواب کاردرکلاس صفحه ۹۹ ریاضی پنجم

برای پاسخ به صفحه 99 ریاضی پنجم حاصل ضرب عددهای زیر را بدون تبدیل به کسر به دست آورید.

حل سوالات کاردرکلاس صفحه 99 ریاضی پنجم فصل عددهای اعشاری
حل سوالات کاردرکلاس صفحه 99 ریاضی پنجم فصل عددهای اعشاری

نکته : برای ضرب دو عدد اعشاری، ابتدا آن دو عدد را بدون توجه به ممیز در هم ضرب می کنیم و سپس با توجه به تعداد رقم های اعشاری عامل های ضرب، از سمت راست در حاصل ضرب ممیز می گذاریم.

جواب فعالیت صفحه ۹۹ ریاضی کلاس پنجم

حاصل ضرب های زیر را با ماشین حساب پیدا کنید. در مورد ارتباط و الگوی بین تعداد صفرهای عامل های ضرب و تعداد رقم های اعشاری آن ها و تعداد رقم های اعشاری حاصل ضرب فکر کنید و پس از مشورت با هم کلاسی ها نتیجه گیری کنید.

گام به گام صفحه 99 ریاضی پنجم فصل 5 با تدریس کامل
گام به گام صفحه 99 ریاضی پنجم فصل 5 با تدریس کامل

نتیجه : در ضرب عددهای اعشاری که یکی از عامل های ضرب، ۱۰ و ۱۰۰ و ۱۰۰۰ و … هستند، عامل اعشاری را در جواب می نویسیم سپس به تعداد صفرهای آن ممیز به جلو حرکت می کند. همچنین در ضرب هایی که عامل های ضرب، ۱۰ و ۱۰۰ و ۱۰۰۰ و … نیست، می توانیم ابتدا بدون در نظر گرفتن ممیزها، ضرب را انجام دهیم و در نهایت به تعداد اعداد اعشاری عامل های ضرب، رقم های جواب را از سمت راست در اعشار قرار دهیم.

همچنین بخوانید: جواب صفحه ۹۷ ریاضی پنجم

☑️ در این نوشته جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۹۹ ریاضی پنجم را بررسی کردیم، جهت مشاهده گام به گام سایر تمرین های فصل عددهای اعشاری کافیست شماره صفحه آن را به همراه عبارت ماگرتا در گوگل جست و جو کنید. همچنین اگر سوالی دارید آن را از قسمت نظرات بپرسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

152 دیدگاه

  1. عالییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 19 =