سبک زندگی

جواب فعالیت های درس ۴ مطالعات هشتم ❤️ وظایف دولت

پاسخ سوال های صفحه ۲۰ و ۲۱ مطالعات اجتماعی پایه هشتم ، جواب فعالیت های درس 4 وظایف دولت فصل دوم مطالعات پایه ۸ ام

پاسخ فعالیت های درس ۴ مطالعات هشتم: در این نوشتار به جواب فعالیت های درس چهارم 4 مطالعات اجتماعی پایه هشتم در صفحات ۲۰ و ۲۱ مربوط به درس چهار وظایف دولت در بخش آموزش و پرورش ماگرتا پرداخته ایم.

همچنین بخوانید : جواب فعالیت های درس ۳ مطالعات هشتم

گام به گام فعالیت درس ۴ مطالعات هشتم
گام به گام فعالیت درس ۴ مطالعات هشتم

پاسخ فعالیت درس ۴ مطالعات هشتم

در جواب فعالیت درس 4 مطالعات اجتماعی هشتم داریم :

جواب فعالیت صفحه ۲۰ مطالعات اجتماعی هشتم

١- فرض کنید رئیس جمهور می‌خواهد از منطقه‌ای که شما در آن زندگی می‌کنید (شهر، روستا یا استان) بازدید یک روزه داشته باشد و از شما خواسته‌اند که برنامه زمانی این بازدید را بنویسید. به طور گروهی همفکری کنید و برنامه‌ای برای این بازدید بنویسید. در برنامه خود معین کنید رئیس جمهور از کدام مناطق دیدن کند. با چه کسانی ملاقات و گفت‌وگو کند و…، برای هر کار زمانی را در نظر بگیرید.

به عنوان مثال رئیس جمهور قصد دارد در سفری یک روزه از شهر قم بازدید کند. او می‌تواند در ساعت اول با مسئولین این شهر جلسه برگزار کند و در ساعت دوم به بازدید از مناطق محروم این شهر بپردازد و همچنین در ساعت سوم برای احداث یکی از طرح‌های در درست اجرا اقدام کند. همچنین در ساعت پایانی با جمعی از دانشگاهیان و فعالین حوزه‌ی صنعت در این شهر دیدار کند.

۲- با استفاده از منابع مختلف (روزنامه ها پایگاه اینترنتی دولت و…) درباره یکی از فعّالیت های رئیس جمهور یا هیئت دولت خبر و عکس تهیه کنید و به کلاس بیاورید.

می توان اخباری در خصوص برگزاری جلسات مختلف هیئت دولت در خصوص نحوه اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها، گفتگو و مذاکرات وزارتخانه های مختلف در این زمینه تهیه و عکس هیئت دولت را از روزنامه بریده و ضمیمه گزارش کرد.

جواب فعالیت صفحه ۲۱ مطالعات هشتم

٣- کاربرگه شماره (٢) دولت را انجام دهید.

برای دیدن پاسخ کاربرگ شماره ۲ روی دکمه مربوطه زیر کلیک کنید یا بزنید.

۴- گفت و گو کنید: به نظر شما متکی بودن درآمد یک کشور به صادرات نفت چه معایبی دارد؟ برای حل این مشکل چه راه‌هایی را باید در نظر گرفت؟

باعث وابستگی کشور به نفت و یا تک محصولی شدن کشور می شود که در مواقع بحرانی مانند نوسانات قیمت جهانی یا تحریم و جنگ با کاهش درآمد و مشکلات اقتصادی فراوان مواجه می شود. لازم است با حمایت از تلاش های علمی و فناوری جوانان و دانشمندان با تکیه بر علم و فناوری روز و فعالیت در عرصه کشاورزی و صنعت و با حمایت از تولیدات داخلی و ملی، صادرات غیرنفتی و تولیدات داخلی افزایش یابد تا به منظور اجتناب از وابستگی و محصولات انحصاری دور شد.

جواب به کار ببندیم صفحه ۲۲ مطالعات هشتم

۱- نامه‌ای به رئیس‌جمهور بنویسید و در آن انتظارات خود را به عنوان یک شهروند از دولت فهرست کنید. در این فهرست، حداقل پنج چیزی را که انتظار دارید دولت درباره آن اقدام کند، به ترتیب اولویت و اهمیت بنویسید.

بالا بودن قیمت مسکن موجب ناتوانی قشر ضعیف جامعه شده است
حمایت از کشاورزان
افزایش صادرات غیرنفتی
ایجاد اشتغال در شهر ما
حمایت از تولیدات داخلی و ملی
افزایش حقوق کارگران
گسترش صنایع،کارگاه های مختلف در سطح کشور

۲- مردم می‌توانند نظرات و پیشنهادهای خود را با دفتر ریاست جمهوری یا دفتر روابط عمومی وزارتخانه‌ها (وزیران) از طریق مراجعه، مکاتبه یا تلفن بیان کنند. پرس‌وجو کنید و شماره تلفن یکی دو مورد از آنها را به دست آورید و اگر پیشنهاد و نظری دارید به آنها بگویید.

۳- در صورتی که به اینترنت دسترسی دارید به نشانی «www.dolat.ir» که پایگاه اطلاع رسانی دولت است، مراجعه کنید و با راهنمایی معلم، فعّالیتی مثلاً استخراج اخبار، عکس و… انجام دهید.

همچنین بخوانید : جواب فعالیت های درس ۲ مطالعات هشتم

⭐️ در آخر جواب فعالیت های درس ۴ مطالعات هشتم وظایف دولت در صفحات ۲۰ و ۲۱ به پایان رسید، اگر سوال یا مشکلی دارید از قسمت دیدگاه با ما یا سایر دانش آموزان بحث و گفتگو کنید و نظرات خود را بگذارید. تمام سوالات را کامل و صحیح پاسخ دادیم. میتوانید آن ها را هم خلاصه بنویسید. برای بهتر پیدا کردن ما در آخر عبارت جستجو شده خود در گوگل کلمه ماگرتا را بنویسید.😎🌹

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

‫8 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + بیست =