سبک زندگی

جواب فعالیت های درس ۶ مطالعات هشتم ⚡️ قوه قضائیه

پاسخ سوال های صفحه ۳۰ ، ۳۳ و ۳۴ مطالعات اجتماعی پایه هشتم ، جواب فعالیت های درس 6 قوه قضاییه فصل سوم مطالعات پایه ۸ ام

پاسخ فعالیت های درس ۶ مطالعات هشتم: در این نوشتار به جواب فعالیت های درس ششم 6 مطالعات اجتماعی پایه هشتم در صفحات ۳۰ ، ۳۳ و ۳۴ مربوط به درس ششم قوه قضائیه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا پرداخته ایم.

همچنین بخوانید : جواب فعالیت های درس ۵ مطالعات هشتم

گام به گام درس ۶ مطالعات هشتم
گام به گام درس ۶ مطالعات هشتم

پاسخ فعالیت درس ۶ مطالعات هشتم

در جواب فعالیت درس 6 مطالعات اجتماعی هشتم داریم :

جواب فعالیت صفحه ۳۰ مطالعات اجتماعی هشتم

۱- چرا والدین حق دارند از فرزندانشان بپرسند به کجا می‌روند؟ با چه کسانی دوست هستند؟ چه موقع به خانه برمی‌گردند؟ و سؤالاتی از این قبیل …

مهمترین وظیفه والدین مراقبت صحیح از فرزندان و تحویل آنها به جامعه است و باید مراقب انجام این مسئولیت مهم باشند.

۲- به نظر شما ارتباط با خدا از طریق نماز و دعا، چگونه ما را از افتادن به دام آسیب‌ها، حفظ می‌کند؟ توضیح دهید.

ارتباط با خدا و یاد او با دعا کردن و نماز خواندن انسان را آرام کرده و از وسوسه‌های شیطانی باز می‌دارد. در آیه 45 سوره عنکبوت : إِنَّا لصَّلا ةَتَنْهَى‏ عَنِالْفَحْشَآءِ وَالْمُنکَر: همانا نماز (انسان را) از فحشا و منکر باز مى‌‏دارد.

۳- دربارهٔ چگونگی تقویت اراده و تسلط بر تمایلات خود فکر کنید و چند تمرین پیشنهاد کنید.

روزه‌‌داری، بپا داشتن نماز در اول وقت، تلاوت قرآن و تدبر در معانی آن، مداومت بر عمل خلاف تمایل نفسانی، پرهیز از پر خوابی، پر خوری و پرصحبت کردن، بیکاری، تنبلی و هرآنچه اراده را سست میکند، اشتغال به فعالیت های سخت و دشوار، خونسردی در برخورد با مسائل، ایمان داشتن به پیروزی و مهارت نه گفتن، هر عملی را به محض خطور به ذهن انجام دهید و به لحظه بعد حواله ندهید، مجالست با افراد صاحب ذوق و هنر، خواندن کتب زندگینامه بزرگان و عبرت از زندگی آنها، دوری از دل مشغولی به کارهای روزمره و عبث و بیهوده و پرهیز از روزمرگی در کارها، ورزش های روح افزا مانند شنا، کوهنوردی، بیابانگردی و…

جواب فعالیت صفحه ۳۳ مطالعات هشتم

۴- فردی بابت فروش چند تخته فرش، از مشتری چک دریافت کرده است اما وقتی به بانک مراجعه کرده، پی برده که آن چک موجودی ندارد. او نه قوانین مربوط به چک را می‌داند و نه چگونگی طرح شکایت را. چه باید بکند؟

گفتگوی مسالمت آمیز با صاحب چک در کنار ریش سفید یا از طریق شورای حل اختلاف و به دنبال آن مراجعه به دادگاه و مشاوره با مشاور حقوقی و در نهایت طرح شکایت با استفاده از وکیل مناسب.

۵- در موقعیت های ۱ تا ۴ صفحه قبل دو مورد جرم وجود دارد. این جرم ها را بیان کنید.

در وضعیت 1 فحاشی و افترا و قدرت نمایی مرتکب و قابل مجازات است باید شکایت کیفری شود.
در حالت 2 غصب ذکر شده و مجازات دارد باید شکایت کیفری شود.

۶- چرا افراد نباید خودسرانه یا از راه دعوا و زد و خورد به حل اختلافات بپردازند؟ مثالی بیاورید.

آنها ممکن است با آسیب رساندن به خود و دیگران، به عنوان مثال در فعالیت 4، اختلاف و بی نظمی را افزایش دهند. در صورت دخالت خودسرانه دارنده چک و فروشنده ممکن است خسارت وارده بیش از مبلغ چک باشد و اعتبار و آبروی فروشنده از بین رفته و صاحب چک شغل و کار خود را از دست بدهد.

جواب به کار ببندیم صفحه ۳۴ مطالعات هشتم

۱- با راهنمایی معلم و همفکری دوستانتان یکی از آسیب‌های اجتماعی را که در محیط زندگی شما وجود دارد درنظر بگیرید و انجمنی برای مبارزه با آن آسیب پیشنهاد بدهید. بگویید این انجمن چه فعّالیت‌هایی می‌تواند انجام دهد؟

پاسخ: نام انجمن: ستاد مبارزه با مواد مخدر و دخانیات

اقدامات: بروشورهایی در مورد انواع داروها و مشکلات جسمی و روانی که این داروها ایجاد می کنند تهیه کنید. توزیع بروشور بین دوستان، تهیه مصاحبه و گزارش از خانواده یک فرد معتاد و آگاهی از معضلات اجتماعی اعتیاد، تهیه روزنامه دیواری در خصوص مشکلات اعتیاد و نصب آن در کلاس درس، برپایی نمایشگاه نقاشی با موضوع خطرات. از مواد مخدر و دخانیات

۲- یک دماسنج خشم درست کنید. در طی هفته، چیزهایی که شما را عصبانی کرده و علت آن را بنویسید و روی دماسنج نشان دهید عصبانیت شما در هر موقعیت در چه درجه‌ای قرار داشته است. بعد فکر کنید در هر مورد چگونه می‌توانید خود را کنترل و مسئله را حل کنید. کدام موارد مرتباً تکرار شده است؟

جواب سوال ۲ به کار ببندیم صفحه ۳۴ مطالعات هشتم

۳- در مواقعی که به مشکلی برمی‌خوریم، چگونه با پلیس تماس می‌گیریم؟ با چه شماره‌ای؟

از طریق شماره‌ گیری شماره‌ی ۱۱۰ می‌توانیم با پلیس ارتباط برقرار کنیم و مشکل خود را طرح کنیم.

۴- درباره کار یک وکیل، پرس‌وجو کنید و نتیجه را در یک بند (پاراگراف paragraph) در کلاس بیان نمایید.

فردی که به عنوان وکیل کار می کند وظایف مختلفی دارد. یکی از مهمترین وظایف یک وکیل مشاوره به موکلان در موارد مختلف حقوقی است. وکیل به عنوان نماینده قانونی موکل در جلسه دادگاه حضور می یابد و در این خصوص از موکل خود دفاع می کند.

همچنین بخوانید : جواب فعالیت های درس ۴ مطالعات هشتم

⭐️ در آخر جواب فعالیت های درس ۶ مطالعات هشتم قوه قضائیه در صفحات ۳۰ ، ۳۳ و ۳۴ به پایان رسید، اگر سوال یا مشکلی دارید از قسمت دیدگاه با ما یا سایر دانش آموزان بحث و گفتگو کنید و نظرات خود را بگذارید. تمام سوالات را کامل و صحیح پاسخ دادیم. میتوانید آن ها را هم خلاصه بنویسید. برای بهتر پیدا کردن ما در آخر عبارت جستجو شده خود در گوگل کلمه ماگرتا را بنویسید.😎🌹

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *