سبک زندگی

جواب فعالیت های درس ۸ مطالعات هشتم ❤️ رسانه ها در زندگی ما

پاسخ سوال های صفحه ۴۳ ، ۴۵ و ۴۶ مطالعات اجتماعی پایه هشتم ، جواب فعالیت های درس 8 رسانه ها در زندگی ما فصل چهارم مطالعات پایه ۸ ام

پاسخ فعالیت های درس ۸ مطالعات هشتم: در این نوشتار به جواب فعالیت های درس هشتم 8 مطالعات اجتماعی پایه هشتم در صفحات ۴۳ ، ۴۵ و ۴۶ مربوط به درس هشتم رسانه ها در زندگی ما در بخش آموزش و پرورش ماگرتا پرداخته ایم.

همچنین بخوانید : جواب فعالیت های درس ۷ مطالعات هشتم

گام به گام درس ۸ مطالعات هشتم
گام به گام درس ۸ مطالعات هشتم

پاسخ فعالیت درس ۸ مطالعات هشتم

در جواب فعالیت درس 8 مطالعات اجتماعی هشتم داریم :

جواب فعالیت صفحه ۴۳ مطالعات اجتماعی هشتم

١- شما یا اعضای خانواده‌تان تاکنون از کدام یک از فناوری‌های ارتباطی که در دو صفحه قبل آمده استفاده کرده‌اید؟ فهرست کنید.

بر عهده دانش‌آموز است و پاسخ قطعی و ثابتی وجود ندارد و فقط با توجه به وضعیت شهری یا روستایی دانش آموز می تواند متفاوت باشد زیرا همه نمی توانند از اینترنت استفاده کنند یا در اکثر مناطق روستایی دسترسی به اینترنت وجود ندارد. اما به مواردی اشاره می کنیم: تلفن همراه – جستجوی مطالب در اینترنت – خرید آنلاین – ارسال مطالب از طریق ایمیل

۲- آیا می دانید پلیس فتا چیست؟ در این باره تحقیق کنید و برخی خدمات این مرکز را در کلاس مطرح کنید. (برای این کار می توانید به سایت پلیس فتا مراجعه کنید).

به طور کلی پلیس فتا به جرایم سایبری مانند سرقت هویت، سرقت اطلاعات، جرایم سایبری، تجاوز به حریم خصوصی، نفوذ و تخریب سیستم های رایانه ای، سرقت مالی و کلاهبرداری اقتصادی، جرایم اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی و هک سیستم های رایانه ای و مخابراتی رسیدگی می کند. فعال بوده و هرگونه گزارش و شکایت در این گونه موارد را پیگیری می کند.

۳- کاربرگه شماره (۴) پیش بینی آینده را در منزل کامل کنید. شما چند هفته وقت دارید درباره موضوع فعّالیت فکر کنید.

برای دیدن پاسخ کاربرگ شماره ۴ روی دکمه مربوطه زیر کلیک کنید یا بزنید.

جواب فعالیت صفحه ۴۵ مطالعات هشتم

۴- شما در محل زندگی تان به کدام رسانه های جمعی، دسترسی دارید؟ تلویزیون – سینما – اینترنت – تلفن همراه – کتاب – مجله- روزنامه و..

فکر می کنید تاکنون کدام یک از رسانه های جمعی بیشتر روی افکار و رفتار و سبک زندگی شما اثر گذاشته اند؟ چه تأثیری؟

بله. تلویزیون از طریق پخش فیلم ها و سریال هایی که گاه نوعی پوشش، رفتار و … را منتقل می کند. گاهی اوقات کمدی های تلویزیونی تاثیر عمیقی روی من و همسالانم می گذارد. به این ترتیب ما آنها را بر اساس برخی کلمات برای مدت طولانی استفاده می کنیم.

۵- تحقیق کنید: با راهنمایی معلم، پرسش نامه‌ای طراحی کنید و از حداقل بیست نفر از افراد در گروه‌های سنی مختلف، سؤال (۳) را بپرسید و در هر ستون پاسخ‌ها را بنویسید، سپس نتایج را جمع بندی و به کلاس گزارش کنید.

جواب به کار ببندیم صفحه ۴۶ مطالعات پایه هشتم

یکی از فعّالیت‌ های زیر را انتخاب کنید و به دلخواه انجام دهید.

۱- یک برنامه تلویزیونی (ترجیحا سریال یا فیلم) را به طور گروهی نقد کنید و نکات مثبت و منفی آن را روی یک کاغذ بنویسید و در کلاس بخوانید.

سری فیلم های سینمایی انتقام جویان : نکات مثبت: سرگرم کننده و مهیج، مبارزه با بدی ها و شخصیت های منفی
و نکات منفی: خشونت آمیز و ترسناک

۲- یک یا چند پیام بازرگانی را نقد و درباره آن اظهار نظر کنید.

یک پیام بازرگانی در مورد روغن با برند فلان بود که برای تبلیغ آن، غذایی را نشان می دهد که روغن زیادی روی آن وجود دارد. صرف نظر از جذابیت تبلیغ، می دانیم که استفاده زیاد از روغن برای سلامتی افراد بسیار خطرناک است.

۳- با راهنمایی معلم از موزه ارتباطات یا یکی از مراکز مخابرات، پست و ارتباطات در محل زندگیتان بازدید و به طور گروهی گزارشی تهیه کنید.

۴- به پایگاه مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نشانی: «saramad[dot]farhang[dot] gov[dot]ir» بروید و «دستورالعمل حفاظت نوجوانان» و «دستورالعمل حفاظت کودکان» در محیط رسانه‌های رقمی (دیجیتال) را دریافت و در کلاس نصب کنید.

همچنین بخوانید : جواب فعالیت های درس ۶ مطالعات هشتم

⭐️ در آخر جواب فعالیت های درس ۸ مطالعات هشتم رسانه‌ها در زندگی ما در صفحات ۴۳ ، ۴۵ و ۴۶ به پایان رسید، اگر سوال یا مشکلی دارید از قسمت دیدگاه با ما یا سایر دانش آموزان بحث و گفتگو کنید و نظرات خود را بگذارید. تمام سوالات را کامل و صحیح پاسخ دادیم. میتوانید آن ها را هم خلاصه بنویسید. برای بهتر پیدا کردن ما در آخر عبارت جستجو شده خود در گوگل کلمه ماگرتا را بنویسید.😎🌹

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.