سبک زندگی

جواب سوالات تفکر و پژوهش ششم درس مارگیر و اژدها صفحه ۳۲ و ۳۳

مارگیر با خود چه اندیشید که اژدها را به شهر آورد، آیا این کار او درست بود؟ صفحه 32 و 33 تفکر و پژوهش ششم

جواب سوالات درس مارگیر و اژدها تفکر و پژوهش پایه ششم مربوط به صفحه 32 و 33 در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز آماده شده است، در ادامه همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی : جواب کاربرگ ۱۶ اجتماعی ششم

جواب سوال های تفکر و پژوهش ششم درس مارگیر و اژدها

جواب گفت و گو کنید صفحه ۳۲ تفکر ششم

1- مارگیر با خود چه اندیشید که اژدها را به شهر آورد؟

مرد مارگیر فکر کرد که با این کار مردم احترام خیلی بیشتری به او میگذارند و پیش خود می گویند چه مارگیر شجاعی، اگر دیو هم در برابرش سبز شود اصلا از آن نمی ترسد.

2- آیا مرد مارگیر درست فکر میکرد؟ چرا آری، چرا خیر؟

درست فکر نمی کرد، زیرا او برای کسب درآمد بیشتر و طمع زیادی که داشت باعث شد اژدها از خواب بیدار شده و به این واسطه آدم های زیادی کشته شوند.

3- اشتباه های مارگیر چه بود و چه نتایجی داشت؟

یکی از اشتباهات آن این بود که نسنجیده عمل کرد و گمان کرد اژدها مرده است و آن را در شهر آورد و باعث مرگ خود و بسیاری از مردم شد. دیگر اشتباه اون این بود که می خواست با دروغگویی برای خود احترام و ارزش بخرد.

حرص و طمع؛ خودخواهی و دروغ گویی که باعث از بین رفتن خودش و عده ای از مردم شد

4- آیا کسانی را میشناسید که گاهی مانند مارگیر رفتار کرده باشند؟ با مثال ویژگی آنها را توصیف کنید.

خیر، کسی را نمی شناسم.

5- آیا شما نیز (حتی در موارد جزئی) مانند مارگیر فکر یا عمل کرده اید؟ اگر بلی نتایج آن برای شما و اطرافیانتان چه بوده است؟

بله، برای من نیز پیش آمده است که برای جلب توجه و احترام بیشتر دست به چنین کارهایی بزنم. پیامد آن این بوده است که همیشه دچار مشکل شده ام و نتیجه ای که به دنبال آن بودم اتفاق نیفتاده است.

جواب فعالیت در خانه صفحه ۳۳ درس مارگیر و اژدها

ابتدا یکی از خواسته های خود را بنویسید.

خواسته من این است که بتوانم آدم تاثیری گذاری در زندگی شوم. بتوانم به جایگاهی برسم که به اطرافیان و دیگر انسان ها بدون داشتن هیچ چشم داشتی کمک کنم. دیگر خواسته من این است که بتوانم یک زندگی خوب و آرام برای خود بسازم.

در واقع من خواسته ام این است که فرد مفید برای زندگی خودم باشم و در آینده بتوانم به همه ی آرزو هایم برسم.

سپس راجع به پرسشهای زیر با دوستان یا افراد خانوادهی خود صحبت کنید و نتیجهی گفتوگوهای خود را بنویسید.

الف) دستیابی به این خواسته بر زندگی شما و دیگران چه تأثیری دارد؟

اگر بتوانم به این هدفم برسم می توانم به انسان های زیادی کمک کنم که تا درد و غم کمتری را تحمل کرده و از زندگی لذت بیشتری ببرند. تاثیر این خواسته بر زندگی من است این که می توانم با تمام وجود خوشحال باشم و احساس خوبی را به اطرافیان انتقال دهم.

ب) چه وقت میتوانیم مطمئن باشیم خواسته های ما به خودمان و دیگران آسیب نمیرساند؟

زمانی که به خوبی درمورد آن تحقیق کرده باشیم و مطمئن باشیم که رسیدن به این خواسته باعث از بین رفتن یک سری چیزها نمی شود و حاضر نباشیم به هر قیمتی به خواسته خود برسیم.

امیدوارم این جواب سوالات درس مارگیر و اژدها از کتاب تفکر و پژوهش ششم مورد توجه شما قرار گرفته باشد، در صورتی که به کمک های درسی دیگری نیاز دارید از طریق بخش نظرات با ما در ارتباط باشید✅.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.