سبک زندگی

جواب سوالات درس بوی خوش مدینه تفکر و پژوهش ششم

پاسخ پرسش های گفت و گو کنید صفحه 25 و 26 درس بوی خوش مدینه کتاب تفکر و پژوهش کلاس ششم دبستان

پاسخ پرسش های درس بوی خوش مدینه تفکر و پژوهش پایه ششم ابتدایی : در این بخش سوال های گفت و گو کنید صفحه ۲۵ و ۲۶ را به همراه جواب کامل برای شما دانش آموز عزیز فراهم کرده ایم، در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی : جواب سوالات درس آقکند تفکر ششم

جواب و توضیح درس بوی خوش مدینه تفکر ششم

پاسخ گفت و گو کنید صفحه ۲۵ و ۲۶ تفکر ششم درس بوی خوش مدینه

۱- چرا اویس با وجود داشتن آرزوی دیدن پیامبر صل الله عليه وسلم و تحمل سختی های راه، بدون دیدن او به یمن بازگشت؟

مادر اویس که زنی بیمار و نابینا بود به اویس گفته بود که اگر پیامبر (ص) در مدینه حضور نداشتند بیش از نصف روز در مدینه نماند.

۲- اگر شما به جای اویس بودید چه تصمیمی می گرفتید؟ بین آرزوی دیدن پیامبر صل الله عليه وسلم و خواسته‌ی مادر کدام را انتخاب می کردید؟ چرا؟

همانطور که اویس از فرموده مادر خود تبعیت کرد ما نیز به سخنان پدران و مادرانمان عمل می کردیم و به خواسته آن ها احترام می گذاشتیم.

۳- آیا در زندگی شما پیش آمده که از آرزوی خود دست بکشید؟ علت چه بوده است؟

بله، به علت خوب پیش نرفتن اوضاع و نبودن شرایط لازم گاهی اوقات از آروزهایم دست کشیده ام اما آن ها را فراموش نکردم و حتما در وقت مناسب برای رسیدن به آن ها مجددا تلاش می کنم.

۴-دو مورد از بزرگترین آرزوهایتان را در ذهن مجسم کنید. اگر قرار باشد با انتخاب یک آرزو، آرزوی دیگر را از دست بدهید، چه احساسی به شما دست می دهد؟ کدام را انتخاب می کنید؟ دلایل شما برای این انتخاب چیست؟

نرسیدن به یک آرزو برای هر انسانی دردناک می باشد برای من نیز همینطور است اما اگر قرار باشد یک آرزو را انتخاب کنم حتما اونی رو انتخاب می کنم که بیشترین سود را به من و اطرافیان برساند.

همچنین بخوانید : جواب سوالات درس آقکند تفکر ششم

۵- نتیجه گیری خود از گفت و گوهای این جلسه را در قالب یک جمله‌ی کوتاه در کتاب بنویسید.

اطاعت از پدر و مادر باعث خشنودی می شود.

✅ به پایان سوالات درس بوی خوش مدینه تفکر و پژوهش ششم رسیدیم، برای مشاهده جواب سایر صفحات کافیست نام آن را به همراه عبارت ماگرتا در گوگل سرچ کنید. همچنین شما می توانید از بخش دیدگاه همین مطلب نیز با ما در ارتباط باشید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.