سبک زندگی

جواب سوالات درس آقکند تفکر و پژوهش ششم ؛ گفت و گو کنید صفحه ۲۷

پاسخ سوالات درس آقکند تفکر و پژوهش ششم : شرایط معلم جدید و قبلی چه فرقی داشت؟ شما اگر جای معلم بودید چه می کردید؟

جواب سوالات درس آقکند مربوط به گفت و گو کنید صفحه 27 کتاب تفکر و پژوهش ششم ابتدایی در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما فراهم شده است.

مطلب پیشنهادی : جواب سوالات درس مارگیر و اژدها تفکر ششم

بررسی و جواب به سوالات فیلم آقکند برای تفکر و پژوهش ششم

جواب سوالات درس آقکند گفت و گو کنید صفحه ۲۷

در فیلم آقکند چه دیدید؟در این فیلم دیدیم که معلم قدیمی نتوانست سختی های پیش آمده را تحمل کند اما معلم جدید بر خلاف آن ارزش های والاتری را در نظر گرفت و موقعیت سخت را به خوبی انتخاب کرد.

نقطه عطف فیلم را می توان زمانی در نظر گرفت که معلم جدید با اینکه زبان دانش آموزان را نمی دانست اما سعی کرد با کمک بچه‌ها زبان آنها را یاد بگیرد.

شما اگر به جای معلم بودید در چنین شرایطی چه می کردید؟ دلایل خود را برای دیگران شرح دهید.

من نیز مانند معلم جدید نا امید نمی شدم و با مشورت با سایر همکاران و کمک دانش آموزان سعی می کردم در کوتاه ترین زمان ممکن، زبان مادری بچه ها را یاد بگیرم تا با جلب اعتماد آن ها و ایجاد یک حس خوب بتوانیم به خوبی سال تحصیلی را به پایان برسانیم.

شرایط معلم قبلی با معلم فعلی چه تفاوت ها و چه شباهت هایی داشت؟ چگونه این موضوع را متوجه شدید؟هر دو معلم مجبور بودند با شرایط سختی را تحمل کنند، معلم قبلی به دلیل امکانات کم و مشکلات زیاد مجبور به ترک کلاس شد. معلم جدید زبان مادری بچه ها را بلد نبود اما به جای ترک کلاس به فکر راه حلی برای ادامه تحصیل دانش آموزان بود.

شباهت هر دو معلم این بود که هر دو باید مشکلاتی را تحمل می کردند اما تفاوت این دو نحوه برخورد آن ها با مشکلات بود.

آیا در انتخاب ها باید خود را بر دیگران ترجیح داد یا دیگران را بر خود؟ آیا در این باره یک قانون کلی وجود دارد؟ با مثال پاسخ خود را توضیح دهید.

ترجیح دادن خود بر دیگران در انتخاب بدون در نظر گرفتن شرایط کار درستی نمی باشد زیرا ابتدا باید به شرایط توجه کرد و با بررسی راه حل ها اولویت ها را در نظر گرفت و در آخر بهترین تصمیمی که برای همه مفید باشد را گرفت.

شما چه پاسخ های دیگری برای سوالات درس آقکند تفکر و پژوهش ششم در نظر دارید؟ می توانید دیدگاه خود را در قسمت نظرات برای سایر دانش آموزان به اشتراک گذارید ✅.موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

‫8 دیدگاه ها

 1. ناشناس گفت:

  بد نبود

 2. معصومه نادرپور گفت:

  ممنون 😘 خیلی خیلی خیلی خوب بود 😘

 3. ناشناس گفت:

  سلام عا لی بود ممنونم⁦❤️⁩⁦❤️⁩

  1. معصومه نادرپور گفت:

   عالی بود مرسی 😚😘😘😘😚😚

 4. mahya گفت:

  سلام خوب بود‌👍

 5. ........... گفت:

  ممنون عالی بود😍😍👍👍

 6. Elmira گفت:

  عالی بود مرسی💜

  1. امیر محمد امیرانی گفت:

   عالی بود ماگرتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.