سبک زندگی

جواب کاربرگ شماره ۱۸ مطالعات اجتماعی نهم 🤗 حل مسئله

پاسخ کاربرگ 18 و آخرین کاربرگه مطالعات اجتماعی پایه نهم : موسسه چگونه می تواند برخی هزینه ها را کاهش دهد یا حذف کند؟

پاسخ آخرین کاربرگه (18) کتاب مطالعات اجتماعی نهم : شما می توانید جواب کاربرگ ۱۸ را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا مشاهده نمایید و از آن برای حل تمرینات کمک بگیرید.

مطلب پیشنهادی : جواب کاربرگه شماره ۱۵ مطالعات نهم

جواب کاربرگ ۱۸ مطالعات اجتماعی نهم
جواب کاربرگ ۱۸ مطالعات اجتماعی نهم

جواب کاربرگ ۱۸ مطالعات اجتماعی نهم

سال گذشته، برگزاری جشنواره مقاله های برتر به موسسه ای واگذار شد. افراد موسسه می بایست ۲۰۰ مقاله را که پژوهشگرانی از سراسر کشور برایشان فرستاده بودند، به ۲۵ نفر از استادان رشته های مختلف می دادند تا آنها را بخوانند و بررسی کنند.

سپس، روی فرم های مخصوص به آن مقاله ها امتیاز بدهند، ده مقاله برتر را انتخاب کنند و به آنها جایزه بدهند. هر مقاله را سه استاد (داور) بررسی و امتیاز دهی می کرد. بعضی از استادان در شهر محل برگزاری جشنواره و بعضی دیگر در شهرهای اطراف ساکن بودند.

موسسه مدت دو هفته هر روز از چند تن از استادان دعوت می کرد که در محل موردنظر حاضر شوند و مقاله ها را بررسی کنند. هزینه های این کار به شرح زیر بود :

پاسخ سوال کم کردن هزینه های کاربرگ ۱۸ مطالعات اجتماعی نهم

سوال : اگر قرار باشد امسال دوباره همین جشنواره برگزار شود، به نظر شما موسسه چگونه می تواند برخی هزینه ها را کاهش دهد یا حذف کند؟ (توجه کنید که تعداد استادان و دستمزد آنها را نمی توان کاهش داد.)

پاسخ این سوال بسیار ساده می باشد و تنها کافیست چند نکته زیر را رعایت کنیم :

۱- مقاله ها را به صورت اینترنتی دریافت کنیم و به همان صورت دیجیتال مطالعه شود.

۲- مقالات را برای استادان نیز به صورت دیجیتال و اینترنتی ارسال شود.

۳- فقط برای انتخاب چند مقاله برتر استادان در یک جلسه دور هم دیگر جمع شوند.

با انجام این سه کار هزینه اجاره محل و دستمزد کارکنان و رفت و آمد حذف شده و مبلغ خوبی از جمع کل هزینه ها کم می شود.

با راه حل پیشنهادی شما «هزینه کل» چقدر کاهش می یابد؟

حدود ۷۰۰ هزارتومان می شود صفحه جویی کرد. ۵۰۰ هزارتومان از اجاره محل بررسی مقالات، ۱۰۰ هزارتومان از هزینه رفت و آمد استادان و ۱۰۰ هزارتومان از هزینه تکثیر مقاله ها.

✅ شما چه پیشنهادهای دیگری برای جواب کاربرگ ۱۸ مطالعات اجتماعی نهم و کم کردن هزینه های جشن دارید؟ از طریق بخش دیدگاه نظرتان را به اشتراک گذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *