سبک زندگی

جواب کاربرگه شماره ۱۵ مطالعات نهم ⚡️ سازگاری والدین و فرزندان

پاسخ کاربرگ شماره 15 مطالعات اجتماعی پایه نهم : چند مورد از انتظارات مهمی را که والدین از شما و شما از والدین خود دارید.

جواب کاربرگه شماره 15 حل مطالعات اجتماعی نهم : از بخش سازگاری والدین و فرزندان مربوط به درس 20 «آرامش خانواده» می باشد. در این درس به بررسی وظایف متقابل فرزند و والدین پرداخته شده است، برای مشاهده پاسخ کاربرگ پانزدهم در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی : جواب کاربرگ شماره ۱۶ مطالعات اجتماعی نهم

پاسخ سوالات کاربرگ 15 مطالعات اجتماعی نهم

جواب کاربرگه شماره ۱۵ مطالعات نهم

۱- الف- جدول زیر را کامل کنید. چند مورد از انتظارات مهمی را که والدین از شما و شما از والدین خود دارید، بنویسید.

انتظارات والدین از منانتظارات من از والدین
آنها از من می خواهند که به خوبی درس بخوانم.من انتظار دارم که محیطی مناسب و آرامش ذهنی برایم فراهم شود.
آنها از من می خواهند آدم موفقی شوم.من انتظار دارم در این مسیر به من انگیزه بدهند و در زمان اشتباهات تنبیه نشوم.
احترام خواهر و برادر و اطرافیانم را حفظ کنم.من انتظار دارم خانواده نیز همین میزان به من احترام بگذارند و میان من و خواهر و بردارهایم فرق نگذارند.
آنها از من می خواهند دوست های خوبی انتخاب کنم و به خانواده معرفیشان کنم.به من در انتخاب دوست کمک کنند و وقت بیشتری را با من بگذرانند.
آنها از من می خواهند برای زندگی هدف و برنامه داشته باشم.انتظار دارم که مانند معلم در این مسیر به من کمک کنند و تحقیرم نکنند.

ب- جدولی را که کامل کرده اید، به پدر و مادرتان نشان بدهید. آیا انتظارات والدین را درست نوشته اید؟ درباره انتظارات متقابل با خانواده گفت و گو کنید.

جدول را به خانواده نشان دادم و آنها تمامی موارد را تایید کردند.

۲- ایلیا دوست دارد روزهای تعطیل با دوستانش به گردش برود. والدین ایلیا نگران سلامت اخلاقی این معاشرت ها و مواجه شدن او با محیط ها و عقاید و ارزش های مخالف ارزش های خانواده هستند. پیشنهاد شما برای حل این مسئله به طوری که انتظارات هر دو طرف برآورده و رعایت شود، چیست؟

والدین ایلیا ابتدا باید یکسری نکات مهم در انتخاب دوست را به فرزند خود آموزش دهند و بگویند که با چه کسانی دوست نشود، مثلا به ایلیا بگویند اگر دیدی کسی که می خواهی با او دوست شوی بی ادب است سمت آن نرو، سپس یکی از ایلیا بخواهند که آدرس منزل یا تلفن دوستش را بگیرد.

یکی از بهترین کارهایی که والدین در این مورد می توانند انجام دهند این است که با خانواده کسی که فرزندشان می خواهد با او دوست شود رابطه برقرار کنند تا از اخلاقیات و اعتقادات آنها با خبر شوند.

✅ در صورتی که جواب خاصی برای کاربرگه شماره ۱۵ مطالعات اجتماعی نهم دارید، می توانید از طریق بخش نظرات دیدگاه خود را به اشتراک گذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *