سبک زندگی

جواب کاربرگ شماره ۱۶ مطالعات اجتماعی نهم 🕵️حقوق و تکالیف شهروندی

پاسخ کاربرگ 19 مطالعات اجتماعی نهم : تکمیل جدول حقوق و تکالیف حکومت و شهروندان در قبال یکدیگر

پاسخ کاربرگه شماره 16 مطالعات اجتماعی پایه نهم فصل یازده درس ۲۲ ، به همراه جواب کامل کاربرگ ۱۶ درس حقوق و تکالیف شهروندی در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما فراهم شده است.

مطلب پیشنهادی : جواب کاربرگ ۳ مطالعات نهم

جواب کاربرگ شماره ۱۶ مطالعات اجتماعی نهم / کاربرگه 19 مطالعات نهم

جواب کاربرگ ۱۶ مطالعات اجتماعی نهم

حکومت و شهروندان در قبال یکدیگر از حقوقی برخوردارند و تکالیفی بر عهده دارند. با توجه به آنجه در فصل یازدهم آموخته اید، جدول زیر را کامل کنید.

حکومت / دولتشهروند / ملت
حکومت وظیفه دارد کشور را آباد کند و امکانات لازم برای رفع نیازهای معیشتی و اقتصادی مردم را فراهم کند.شهروندان وظیفه دارند مالیات بپردازند.
حکومت وظیفه دارد امنیت را برقرار کند و از سرزمین و مرزهای کشور دفاع کند.شهروندان وظیفه دارند فرزندان پسر خود را برای آمادگی جهت دفاع از کشور به سربازی بفرستند.
حکومت وظیفه دارد تصمیم های لازمه را بگیرد و قوانین را به خوبی اجرا کند.شهروندان حق دارند و در امور سیاسی کشور و انتخاب مسئولان توانمند و شایسته مشارکت کنند.
حکومت وظیفه دارد قوانین مناسب و عادلانه ای تدوین و تصویب کند.شهروندان وظیفه دارند قوانین وضع شده را به خوبی رعایت کنند تا در کشور نظم برقرار باشد.
حکومت وظیفه دارد از گروه های خاص جامعه مانند نیازمندان حمایت کند تا آن ها دچار ترس و وحشت نشوند.شهروندان حق دارند از تامین اجتماعی برخودار شوند.

✅ شما نیز می توانید پاسخ های پیشنهادی خود، برای کاربرگ ۱۶ مطالعات اجتماعی نهم را در قسمت نظرات با سایر دانش آموزان به اشتراک گذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *