سبک زندگیگردشگری

چگونه در سریعترین زمان، بلیط هواپیما لحظه آخری بخریم؟

چطور در سریعترین حالت ممکن بلیت هواپیمای لحظه آخری خوب پیدا کنیم؟

برای خرید بلیط هواپیما در آخرین ساعات باقی مانده به پرواز، قطعاً بهترین راه استفاده از سامانه های فروش آنلاین خدمات سفر است. البته این امر مستلزم در نظر گرفتن نکاتی است که مسافر، تنها در صورت توجه به آنها می‌تواند یک خرید مناسب را تجربه کند. بر این اساس می‌توان گفت که خرید بلیط لحظه آخری هواپیما نیز همچون سایر انواع بلیط سفر، لم مخصوص به خود را دارد.

از این رو بهتر است مسافران ابتدا با روش های اطلاع از ظرفیت این نوع بلیط ها آشنا شوند و سپس برای خرید آن اقدام کنند. در ادامه این مطلب با عنوان ” چگونه در سریعترین زمان، بلیط هواپیما لحظه آخری بخریم؟ ” به بررسی برخی از مهمترین نکات در خصوص خرید بلیط هواپیما لحظه آخری می‌پردازیم؛ با قاصدک 24 همراه باشید.

خرید بلیط لحظه آخری

بلیط لحظه آخری چیست؟

پیش از هر چیز، بهتر است به بررسی این نکته بپردازیم که بلیط لحظه آخری، چه نوع بلیطی است؟ همانطور که می‌دانید در سامانه های آنلاین خرید خدمات مسافرتی به طور معمول، دو نوع بلیط هواپیما یعنی بلیط چارتر و سیستمی به فروش می‌رسند.

در این میان بلیط سیستمی، بلیطی است که هزینه آن در تمام مدت زمان ارائه بلیط در سیستم های فروش تا پرواز، یکسان است و هیچگونه تغییری نمی‌کند.

در حالی که قیمت بلیط چارتر که در حال حاضر تنها در چند مسیر خاص به فروش می‌رسد، توسط چارترکننده آن تعیین شده و متغییر است.

از این رو چارتر کننده می‌تواند با توجه به ظرفیت باقی مانده در پرواز و میزان تقاضای مسافران، قیمت بلیط هواپیما چارتر خود را کاهش داده و یا آن را بالا ببرد.

در این بین معمولاً قیمت بلیط چارتر در پیک سفر از قیمت بلیط های سیستمی بیشتر است. اما گاهی مدت زمان زیادی تا پرواز باقی نمانده است و چارتر کننده هنوز نتوانسته بلیط های خریداری شده خود را بفروشد.

در نتیجه با کاهش قیمت این نوع بلیط، مسافر را برای خرید آن ترغیب می‌کند. بر این اساس بلیط هواپیما لحظه آخری همان بلیط چارتر هواپیما است که قیمت آن تا حد چشمگیری کاهش پیدا کرده و زمان زیادی نیز به حرکت هواپیمای آن باقی نمانده است.

روش های اطلاع از ظرفیت بلیط های لحظه آخری

اگر به خاطر داشته باشید دفاتر خدمات مسافرتی تا همین چند سال پیش از پیامک های تبلیغاتی برای اطلاع رسانی در خصوص فروش بلیط لحظه آخری به مسافران خود بهره می‌گرفتند.

این پیامک ها هر چند که برای افراد آماده به سفر، بسیار مفید و هیجان انگیز به نظر می‌رسیدند اما برای سایر مخاطبان، بیشتر حکم یک مزاحم را داشتند. از این رو با گذشت زمان بازاریابی پیامکی کم کم جای خود را به خبرنامه ها، ایمیل های تبلیغاتی و شبکه های اجتماعی داد.

بر همین اساس شما می‌توانید با عضویت در شبکه های اجتماعی یک مجموعه مسافرتی و بهره گیری از سایت و یا اپلیکیشن این مجموعه ها، در سریع ترین زمان ممکن از ظرفیت بلیط باقی مانده در پرواز مورد نظر خود و قیمت آنها مطلع شوید.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید مقاله دیگری از قاصدک 24 با عنوان “ سریعترین راه برای خرید بلیط هواپیما قشم لحظه آخری چیست؟ ” را در وبلاگ ما بخوانید.

خرید بلیط هواپیما در کوتاهترین زمان

همانطور که گفتیم بلیط هواپیما لحظه آخری در واقع همان بلیط چارتر هواپیما است که زمان زیادی به پرواز آن باقی نمانده است و قیمت مناسبی دارد.

با این حال ما در مواقعی به دنبال خرید یک بلیط چارتر نیستیم و می‌خواهیم یک بلیط سیستمی را در آخرین ساعات مانده به پرواز خریداری کنیم. در چنین شرایطی به طور معمول سریعترین راه استفاده از سامانه های خرید آنلاین بلیط سفر است.

سامانه هایی که مسافر امکان می‌دهند بلیط قطار، بلیط اتوبوس و هواپیمای خود را در هر مکان و هر ساعتی از شبانه روز خریداری کنند. از این رو اگر شما نیاز دارید تا به سرعت یک بلیط هواپیما را برای خود خریداری کنید بهتر است از این روش کمک بگیرید.

خرید بلیط هواپیما در کوتاهترین زمان

البته ناگفته نماند که در این میان باید به برخی از نکات نیز توجه کنید. مثلاً اینکه بدانید قیمت بلیط هواپیما سیستمی حتی در یک دقیقه پایانی باقی مانده تا سفر هم تغییر نخواهد کرد بنابراین برای خریدن آن تعلل نکنید.

همچنین بلیطی را بخرید که وقت کافی برای رسیدن به پرواز آن را داشته باشید. فراموش نکنید که شما بعد از خرید بلیط باید چمدان ببندید و مسافتی را تا فرودگاه طی کنید.

بنابراین این فاصله زمانی تا پرواز را در نظر بگیرید. البته برخی شرکت های هواپیمایی ممکن است با بستن درگاه های خود به مسافران اجازه ندهند تا برخی از بلیط ها را به صورت دقیقه نودی خریداری کنند.

با این حال اگر امکان خرید برای پروازی که تا نیم ساعت دیگر حرکت می‌کند هم وجود داشت و شما هنوز فاصله زیادی را تا فرودگاه مبدا داشتید، بدیهی است که به پرواز نخواهید رسید و بهتر است بلیط دیگری را برای سفر خود انتخاب نمایید.

در پایان یادآور می‌شویم که برای خرید انواع بلیط لحظه آخری، بلیط قطار و اتوبوس در سریعترین زمان، می‌توانید از سایت یا اپلیکیشن خرید بلیط سفر قاصدک 24 کمک بگیرید. شما از طریق این مجموعه همچنین می‌توانید رزرو هتل خود در سراسر کشور را به صورت آنلاین به انجام رسانید و همچنین بیمه مسافرتی مورد نیاز خود در سفرهای خارجی را نیز از سایت قاصدک 24 خریداری نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *