سبک زندگی

جواب کاربرگ ۱ مطالعات اجتماعی ششم ، کاربرگه دوستی

پاسخ کاربرگه ی دوستی شماره یک کتاب مطالعات اجتماعی ششم دبستان با جواب کامل

جواب کاربرگ شماره یک ۱ مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی : جهت دیدن پاسخ کاربرگه دوستی در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه من باشید.

مطلب پیشنهادی : جواب کاربرگ شماره ۵ مطالعات اجتماعی ششم

جواب کاربرگ ۱ مطالعات اجتماعی ششم

پاسخ کاربرگ شماره ۱ مطالعات اجتماعی ششم

بحث گروهی – موقعیت های زیر را بخوانید و درباره‌ی کارهای افراد گفت و گو کنید. کار کدام یک از آنها درست یا نادرست است؟ بهتر است هر یک از آنها در این موقعیت چگونه رفتار کنند؟

موقعیت ۱
حسن و پوریا در همسایگی هم زندگی می کنند و با هم دوست و هم کلاس هستند. آنها فردا امتحان ریاضی دارند. پوریا نتوانسته است بعضی از مطالب را خوب یاد بگیرد و از حسن خواهش می کند که به خانه‌ی آنها بیاید و به او ریاضی یاد بدهد. از طرفی حسن می خواهد بهترین نمره‌ی کلاس را بگیرد و نفر اول باشد و نمی داند چه تصمیمی بگیرد.

پاسخ : پوریا تصمیم درستی گرفته است، زیرا حسن در هنگام آموزش دادن پوریا خود نیز مشکلات درسی اش را بفهمد و هم با تلاش بیشتر بهترین نمره را به دست بیارد در واقع کمک کردن به پوریا براش مشکلی ایجاد نمی کند.

همچنین بخوانید : جواب کاربرگ ۲۵ مطالعات اجتماعی ششم

موقعیت ۲
سارا و نرگس دوستان صمیمی هستند. آنها هر روز با هم به مدرسه می روند، با هم درس می خوانند و گاهی در روزهای تعطیل نیز به خانه‌ی یکدیگر می روند. خانواده‌ی نرگس خانه‌ی جدیدی در یک محله‌ی دیگر شهر خریده اند و قرار است به آنجا اسباب کشی کنند. نرگس هم باید در مدرسه‌ی دیگری ثبت نام کند. سارا خیلی گریه می کند و نمی تواند درس هایش را خوب بخواند.

پاسخ : سارا کار درستی نکرده است زیرا این دو دوست می توانند چند وقت یکبار همدیگر را ببینند و لازم نیست روحیه خود را به خاطر چنین مسایلی که راه حل دارد خراب کند.

موقعیت ۳
مریم و لیلا با هم دوست هستند. مریم متوجه می شود که گاهی لیلا پشت سر یکی از همکلاسی هایشان بدگویی می کند. مریم با مهربانی به لیلا می گوید: همانطور که ما دوست نداریم کسی پشت سر ما حرف بزند، پس ما هم نباید عیب دیگران را بازگو کنیم؛ اما لیلا اخم هایش را در هم می کشد و ناراحت می شود و … .

پاسخ : کار لیلا اشتباه و کار مریم درست است، زیرا پشت سر کسی حرف زدن واقعا کار زشتی است و مریم لیلا را دوست دارد که عیب اونو بهش می گه.

✅ به پایان پاسخ کاربرگه شماره ۱ مطالعات اجتماعی ششم که درباره دوستی بود رسیدیم، اگر نظری در این رابطه دارید حتما از بخش دیدگاه آن را بنویسید. همچنین برای مشاهده پاسخ سایر کاربرگ ها کافیه اونو به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل سرچ کنی.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.