سبک زندگی

جواب کاربرگ ۲ مطالعات اجتماعی ششم ☑️ کاربرگه نه گفتن

پاسخ سوالات 1 - 2 و 3 کاربرگه ی نه گفتن کتاب تفکر و پژوهش ششم ابتدایی با توضیح کامل

جواب کاربرگ شماره دو ۲ مطالعات اجتماعی ششم : در کاربرگه نه گفتن سه سوال از شما پرسیده شده است که پاسخ آن ها را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز قرار داده ام.

همچنین بخوانید : جواب کاربرگ ۱ مطالعات اجتماعی ششم

جواب کاربرگ ۲ مطالعات اجتماعی ششم

پاسخ کاربرگه ۲ مطالعات اجتماعی ششم

1- تمرین «نه گفتن» : همفکری کنید و جمله ای مناسب بنویسید.

یکی از همکلاسی هایتان، شما را به جشن تولدش دعوت کرده است. پدر و مادرتان، هم کلاسی شما و خانواده اش را نمی شناسند و به شما اجازه نمی دهند در این مهمانی شرکت کنید. همکلاسی شما دوباره تلفن می زند و به شما اصرار می کند که حتما بیایید. شما چه می گویید؟ چگونه؟

پاسخ : از آنجایی که نظر پدر و مادرم برای من خیلی مهم است با احترام به همکلاسی ام می گویم نه من نمی توانم بیایم و از این که نمی توانم او را همراهی کنم معذرت خواهی می کنم.

یکی از دوستان شما، تشویقتان می کند که باهم در امتحان تقلب کنید و شیوه ای را هم برای این کار به شما نشان می دهد. اما نظر شما این است که هر نمره ای بگیرید، بهتر از این است که این کار نادرست را انجام بدهید. شما چه می گویید؟ چگونه نظر خود را مطرح می کنید؟

پاسخ : همه ما می دانیم که تقلب کردن نیز یک دزدی است و اگر امروز جلوی آن را نگیریم در آینده برایمان مشکل ساز می شود پس به دوستم می گویم که من حتی اگر نمره کم هم بگیریم تقلب نمی کنم و نمره خودم را می خواهم.

حمید با عجله در حال رفتن به مدرسه است. پسری با موتور به او نزدیک می شود و می گوید: می خواهی تو را سریع به مدرسه برسانم؟ سوار شو. حمید آن پسر را نمی شناسد؛ اگرچه چند بار او را در آن کوچه دیده است. به نظر شما حمید چه باید بگوید؟ چرا؟

پاسخ : حمید خیلی سریع و با قدرت باید به موتور سوار نه بگوید و به راهش ادامه دهد زیرا وقتی سوار موتور شود دیگر هیچ کاری نمی تواند بکند و ممکن است موتور سوار به او آسیب برساند.

نرگس و نسترن در حال برگشتن از مدرسه هستند. خانمی به آنها نزدیک می شود و می گوید: در کوچه‌ی مجاور، در خانه ای نمایشگاه لباس های قشنگ و ارزان قیمت بر پا شده است. او به نرگس و نسترن اصرار می کند که همراهش بروند و اگر لباس ها را پسندیدند، بعدا با خانواده هایشان برای خرید بیایند. به نظر شما نرگس و نسترن چه پاسخی باید بدهند؟ چرا؟

پاسخ :‌ اعتماد کردن به افراد قریبه کار خیلی اشتباهی است پس نرگس و نسترن نباید به همراه خانم به نمایشگاه بروند و به او جواب نه بگویند.

در یک بند به طور مختصر بنویسید.
2- شما به عنوان یک دوست خوب چه کارهایی برای دوستانتان انجام می دهید و چگونه رفتار می کنید؟

به نظر من دوست خوب دوستی است که باعث پیشرفت بشود پس همیشه سعی می کنم چیزهایی جدیدی از او یاد بگیرم و چیزهای جدیدی نیز به او یاد بدهم. سعی می کنم اشتباهات و عیب های او را بهش گوشزد کنم و هیچ وقت در هنگام مشکلات تنهایش نمی گذارم.

3- این عبارت ها را به دلخواه کامل کنید :

پاسخ کاربرگه دوم مطالعات ششم

دوست من کسی است که …
به من احترام بگذارد و دو رو نباشد و همیشه در هنگام مشکلات در کنار من باشد.

من به دوستانم احترام می گذارم، زیرا …
آن ها را دوست دارم و در هنگام مشکلات کمک کننده من هستند.

هرگاه از دوستانم خطایی مشاهده کنم …
سعی می کنم با لحنی آرام و با احترام این خطا را به او گوشزد کنم.

✅ در این نوشته جواب کاربرگ ۲ مطالعات اجتماعی ششم را بررسی کردیم، برای مشاهده پاسخ سایر کاربرگه ها کافیه اونو به همراه عبارت ماگرتا در گوگل سرچ کنید و یا از قسمت دیدگاه با ما در ارتباط باشید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.