سبک زندگی

جواب صفحه ۱۲۱ و ۱۲۲ ریاضی یازدهم تجربی ✍️ کاردرکلاس و فعالیت

گام به گام صفحه 121 و 122 ریاضی یازدهم تجربی از درس فرآیندهای حدی فصل 6

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۱۲۱ و ۱۲۲ ریاضی یازدهم تجربی از فصل ۶ «حد و پیوستگی» درس فرآیندهای حدی ؛ برای مشاهده گام به گام صفحه 121 و 122 ریاضی پایه یازدهم در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: جواب فعالیت صفحه ۱۲۰ ریاضی یازدهم

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۱۲۱ و ۱۲۲ ریاضی یازدهم تجربی

جواب کاردرکلاس صفحه ۱۲۱ ریاضی یازدهم تجربی

فرض کنید در فعالیت قبل برای دایره به شعاع r از چند ضلعی های منتظم محیطی (چند ضلعی که همه اضلاع آن بر یک دایره مماس باشند) استفاده کنیم. نتیجه مشابه آنچه را در فعالیت قبل به دست آمد، درباره این چند ضلعی ها بیان کنید (محاسبه مساحت‌ها لازم نیست).

✅ پاسخ : هر چه تعداد اضلاع چند ضلعی بیشتر باشد، مساحت آن به مساحت دایره نزدیک تر می شود. برای مشاهده توضیحات بیشتر حتما ویدیو زیر مشاهده کنید.


جواب فعالیت صفحه ۱۲۱ ریاضی یازدهم تجربی

مربع ABCD به ضلع ۴ واحد را در نظر می‌گیریم. پاره‌خط MN وسط AB را به وسط DC وصل می‌کند. مساحت مستطیل AMND چقدر است؟

به موازات MN پاره خط هایی رسم می‌کنیم که مانند شکل، نقاط انتهایی آنها روی AB و CD است. مساحت مستطیل‌های جدید پدید آمده، در جدول داده شده است. جاهای خالی را پر کنید (طول مستطیل‌ها برابر ۴ واحد است).

حل فعالیت صفحه 121 ریاضی یازدهم تجربی
حل فعالیت صفحه 121 ریاضی یازدهم تجربی

پاسخ فعالیت صفحه ۱۲۲ ریاضی یازدهم

مشابه همین کار را با شروع از پاره‌خط BC انجام می‌دهیم. پاره خط هایی که به موازات BC رسم می‌شوند، همانند شکل زیر، مستطیل‌های جدیدی را می‌سازند. جدول را کامل کنید.

توضیح صفحه 122 ریاضی یازدهم تجربی
توضیح صفحه 122 ریاضی یازدهم تجربی

اگر طول مستطیل ها را ۴ و عرض آنها را x در نظر بگیریم، مساحت مستطیل‌ها را می‌توان به صورت تابع f(x)=۴x نمایش داد. با این تفاوت که در حالت اول x، با مقادیر کمتر از عدد ۳، به سمت عدد ۳ نزدیک می‌شود و در حالت دوم x، با مقادیر بیشتر از عدد ۳ به سمت عدد ۳ نزدیک می‌شود.

تدریس صفحه 122 ریاضی یازدهم رشته تجربی
تدریس صفحه 122 ریاضی یازدهم رشته تجربی

پاسخ مثال صفحه ۱۲۳ ریاضی یازدهم

نمودار تابع با ضابطه داده شده رسم شده است. جدول زیر را کامل کنید.

حل سوالات صفحه 123 ریاضی یازدهم تجربی
حل سوالات صفحه 123 ریاضی یازدهم تجربی

⭕️ نکته: دانش آموز عزیز مطالب درسی قرار گرفته شده در این سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارد و شما نباید از آن ها به شیوه نادرست استفاده نمایید، لذا قبل مشاهده جواب ها یکبار خودتان به سوالات پاسخ دهید سپس اگر مشکلی داشتید از این جواب ها کمک بگیرید.

همچنین بخوانید:
جواب تمرین صفحه ۱۱۸ ریاضی یازدهم تجربی
و
جواب کاردرکلاس صفحه ۱۱۷ ریاضی یازدهم تجربی

☑️ به پایان پاسخ کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۱۲۱ و ۱۲۲ ریاضی یازدهم تجربی رسیدیم، برای مشاهده حل تمرین سایر صفحات کتاب کافیست آن را در گوگل به همراه عبارت «ماگرتا» جست و جو کنید. همچنین می توانید از بخش نظرات نیز با ما در ارتباط باشید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.