سبک زندگی

شیشه بالکن را از چه جنسی می سازند؟

شناخت جزئی تر کالایی به نام شیشه بالکن و ویژگی های مثبت بالکن شیشه ای

مسلما اگر بدانید هر چیزی از چه جنسی ساخته شده است، درک و هضم آن برایتان راحت تر شود. به فرض مثال به شیشه بالکن توجه کنید، زمانی که از نمای بیرونی یک ساختمان به بالکن های شیشه ای آن نگاه می کنید، به طور حتم با خود می گویید که مگر این شیشه بالکن ها که در ساخت بالکن شیشه ای به کار رفته اند، از چه جنسی ساخته شده اند که توان مقابله با تغییرات آب و هوایی همچون طوفان، باد و باران را دارند؟

زمانی که بدانید جنس این نوع از شیشه بالکن ها چیست، مسلما راحت تر می توانید زمانی که در یک تراس شیشه ای ایستاده اید، به شیشه های آن اعتماد کنید و از منظره زیر پایتان لذت ببرید. در ادامه مقاله امروز هم در مورد شیشه بالکن، شیشه سکوریت که ماده اصلی سازنده شیشه بالکن است و مواردی از این قبیل صحبت خواهیم کرد. البته تمام مواردی که مطرح می شوند، جز محصولات شرکت رامادُر هستند که می توانید در صورت تمایل برای سفارش محصول و همچنین نصب و اجرای آن به این شرکت مراجعه کنید.

شناخت جزئی تر کالایی به نام شیشه بالکن

برای آن که محصولی به نام شیشه بالکن را بشناسیم، بهتر است در ابتدا مولفه های تشکیل دهنده آن و همچنین فاکتورهای مهم در ساخت آن را بشناسیم. این مولفه ها و فاکتورها شامل مواردی همچون شکل طراحی شیشه بالکن، ویژگی های مثبت و منفی شیشه بالکن، مواد تشکیل دهنده شیشه بالکن و…می شوند.

اگر بخواهیم به زبان ساده در خصوص شیشه بالکن توضیح دهیم باید بگوییم که شیشه بالکن در اصل در هم آمیختن شیشه و سنگ است. از شیشه بالکن و همچنین بالکن شیشه ای در اماکن مختلفی همچون خانه ها، شرکت ها، اداره های دولتی و خصوصی، آسمان خراش ها و…استفاده می شود که در هر کدام از آن ها با توجه به نوع شیشه بالکن مورد استفاده و همچنین کارایی که می تواند داشته باشد، یک نمای خاص و ظاهری شیک و جذاب دارد.

شیشه بالکن ها در اصل به منظور استفاده به عنوان دیوارهای بالکن استفاده می شوند، همان طور که می دانید در ساخت یک بالکن، به جای یک دیوار کامل و بلند، از یک دیوار یک متری استفاده می کنند که هم به عنوان یک حفاظ باشد، و هم آن که فضای زیادی را اشغال نکند.

معمولا شیشه بالکن هایی که استفاده می شوند، به جای این دیوار یک متری قرار می گیرند، اما گاهی اوقات برخی از طراحان و حتی مشتریان دوست دارند تا یک دیوار شیشه ای کامل را به جای یک دیوار یک متری داشته باشند، به همین دلیل است که گاهی اوقات شیشه بالکن های مورد استفاده در بالکن های شیشه ای کامل استفاده می شوند و تا سقف می رسند.

جنس شیشه های بالکن خاص

ویژگی های مثبت بالکن شیشه ای

برای آن که بتوانید به ویژگی های مثبت و همچنین مزایای بالکن شیشه ای بهتر از قبل پی ببرید، بایستی در ابتدا بدانید که استفاده از شیشه بالکن چه مزیتی می تواند نسبت به در و پنجره های معمولی داشته باشد؟ جنس شیشه بالکن دانستن این موضوع کار را بسیار راحت تر می کند؛ پس در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

  • نسبت سنگ و شیشه به هم

به ساختمان های دارای پنجره دقت کنید، این ساختمان ها را اگر از لحاظ نسبت های ریاضی مورد بررسی قرار دهید، متوجه می شوید که شاید به صورت کلی 30 درصد یا یک سوم از این نمای بیرونی ساختمان را پنجره ها تشکیل داده باشند، البته این نسبت مربوط به ساختمان هایی است که دارای پنجره های متعددی همچون کاخ باکینگهام هستند؛ اگر به ساختمان های معمولی دقت کنید، این نسبت حتی به 5 الی 10 درصد هم می رسد.

در خصوص شیشه بالکن و استفاده از آن ها، می توان گفت که نسبت شیشه بالکن و پنجره های شیشه ای به دیوارهای ساختمان ممکن است به حدود 50-50 برسد. مسلما هر قدر پنجره و بالکن و شیشه در ساختمان بیشتر باشد، نمای ظاهری ساختمان بهتر و همچنین میزان ورود نور به داخل ساختمان نیز بیشتر می شود.

  • نمای ظاهری شیشه بالکن

موضوع مهم بعدی که در خصوص مزیت استفاده از شیشه بالکن مطرح می شود، در مورد نمای ظاهری شیشه بالکن و همچنین پنجره های معمولی است. از شیشه بالکن ها برای ساخت بالکن شیشه ای استفاده می شود که معمولا بدون حفاظ و قاب های بیرونی هستند.

در مدل های قدیمی بالکن های شیشه ای از پروفیل ها به عنوان قاب و حفاظ استفاده می کردند، اما در مدل های جدید هم قاب هم وجود ندارد و ظاهری که از بیرون و یا داخل می توانید ببینید، کاملا یک دست و بدون هیچ قابی است. این موضوع در حالی است که پنجره ها از هر نوعی که باشند، چه پنجره های معمولی و قدیمی و چه پنجره های جدید و دو جداره امروزی، باز هم دارای قاب مشخص هستند.

ارتباط بین شیشه بالکن و پارتیشن شیشه ای

آیا تا به حال فکر کرده اید که محصولات شیشه ای امروزی که تعدادشان در حال افزایش روز افزون است، چه ارتباطی می توانند با هم داشته باشند؟ فرض کنید چند محصول شیشه ای مانند شیشه بالکن، پارتیشن شیشه ای، شیشه حمام، پارتیشن اداری و… را به شما نشان می دهند و از شما شباهت های بین آن ها را می خواهند.

شیشه ایوان اداری
جنس شیشه بالکن

در ادامه سبک زندگی مسلما اولین شباهتی که به ذهنتان خطور می کند این است که، تمامی این کالاها از جنس شیشه ساخته شده اند. شیشه ای که در تمام این محصولات به کار رفته است، شیشه سکوریت است که به علت تحمل حرارت بسیار بالا و شرایط فشار بیشتر، نسبت به شیشه های معمولی دارای دوام بسیار زیادتری است.

دومین موردی که می تواند ارتباط بین شیشه بالکن، پارتیشن شیشه ای و پارتیشن اداری را بیان کند، در مورد کاربرد آن ها است. هر سه مورد به نوعی به عنوان یک جدا کننده و دیوار شیشه ای تلقی می شوند. پارتیشن شیشه ای و پارتیشن اداری در اداره ها و خانه ها در عوض استفاده از دیوار برای فضا سازی استفاده می شوند. شیشه بالکن نیز در بالکن های شیشه ای برای ساخت یک دیوار یا حائل شیشه ای به دور بالکن به منظور افزایش زیبایی و همچنین بالا بردن میزان امنیت به کار می رود.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *