سبک زندگی

اروپای پیر و جوان را مقایسه کنید مطالعات هشتم

منظور از اروپای پیر و جوان چیست مطالعات هشتم ، تفاوت ناهمواری های اروپا پیر و جوان را توضیح دهید

اروپای پیر و جوان را مقایسه کنید مطالعات اجتماعی پایه هشتم ؛ ناهمواری های اروپا به دو بخش تقسیم می شود و هر کدام از این دو بخش ویژگی های مختلفی نیز دارند که در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا آن ها را بررسی می کنیم.

مطلب پیشنهادی : دلتا چیست و چگونه گسترش می یابد

اروپای پیر و جوان را مقایسه کنید

تفاوت ویژگی های اروپا پیر و جوان

منظور از اروپای پیر و جوان چیست؟ به منطقه شمالی اروپا که در یک دوره طولانی فرسایش باعث صاف شدن بلندی های آن و ایجاد ناهمواری های ملایم شده است، اروپای پیر گفته می شود. همچنین به منطقه جنوبی اروپا در آن حوادث طبیعی مانند آتش فشان و زلزله اتفاق می افتد و شامل چین خوردگی های مختلف و رشته کوه های بلند می باشد، اروپای جوان گفته می شود.ویژگی های اروپا پیرویژگی های اروپا جوان
کم بودن ارتفاع کوه هاچین خوردگی و رشته کوه ها بلند
زلزله و آتش فشان کمتر در این منطقه دیده می شودزلزله و آتش فشان زیاد رخ می دهد
دارای دامنه های کم شیب و ملایمدامنه های آن پر شیب و تند است
قله ها به شکل گنبد می باشدقله ها به شکل نوک تیز بوده و برف زیاد روی آن ها می باشد
چین خوردگی های بسیار قدیمیچین خوردگی های جوان و جدید
دره های کم عمق و بازدره های آن عمیق و تنگ است
دارای جلگه های پهناور و دریاچهدر بین کوهستان ها آن آبشار ها و رودهای زیادی وجود دارد

همانطور که در جدول بالا گفته شد در اروپای جوان رودهای بسیار زیادی وجود دارد، این ویژگی خیلی خوب است زیرا سدهای بزرگی بر روی این رودها ساخته شده است که از طریق آن برق تولید شده و به صنعت های مختلف و کشاورزان داده می شود.

✅ در این نوشته اروپای پیر و جوان را مقایسه کردیم، شما چه نظری در این رابطه دارید؟ دانش آموز عزیز اگر سوال درسی دیگری دارید حتما آن را به همراه عبارت ماگرتا در گوگل سرچ کنید تا بهترین جواب را دریافت کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.