سبک زندگیمد و زیبایی
موضوعات داغ

۹ مورد از اشتباهات آرایشی خانم ها که آقایان از آنها متنفرند !

۹ تا از اشتباهات آرایشی خانم ها که مردان را فراری می‌دهد.

بانوان جوان که هنوز نه تسلطی به اصول آرایش صورت دارند و به خوبی، برند ها و کارکرد محصولات آرایشی و بهداشتی لاکچری و معمولی را تشخیص نمی دهند، گاها در فرآیندهای آرایشی که بعضا با عجله هم صورت می گیرد، اشتباهاتی را مرتکب می شوند که نه تنها تناسبی با رنگ پوست و استایل و میمیک چهره ندارد، بلکه جلوه طراحی مد آنها را نیز می گیرد.

زیبایی بی شک مهم ترین دغدغه بسیاری از زنان در طول زندگی می باشد، برخی خانم ها به زیبایی طبیعی چهره و ظاهرشان اکتفا کرده و سعی می کنند با حفظ سلامت پوست خود را جوان و زیبا نگه دارند و بسیاری دیگر از آرایش به عنوان ابزاری کمکی برای افزایش جذابیت و برجسته کردن بخش های مختلف چهره بهره می برند.

اگرچه تاثیر آرایش و استفاده حرفه ای از لوازم آرایش در جذابیت و زیبایی انکارناپذیر است اما آیا می دانستید استفاده از برخی از رایج ترین و پرطرفدارترین سبک های آرایشی در میان خانم ها نه تنها تاثیری در زیبایی شما نداشته و حتی باعث دفع مردان از جمله همسرتان خواهد شد؟ با ماگرتا همراه باشید.

رایج ترین اشتباهات آرایشی که آقایان دوست ندارند

۱. کرم پودر فراوان

یکی از اصول آرایش حرفه ای توجه به فونداسیون آرایش و کرم پودر خوب است اما بسیاری به اشتباه بر این باورند برای زیباتر شدن باید کرم پودر زیادی مصرف کنند.

شکی نیست مردان شیفته چهره های بدون لک و بی نقص می شوند اما از نوع طبیعی اش! استفاده از کرم پودر  تا زمانی توصیه می شود که حالت طبیعی پوست را به طور کامل زیر لایه های فراوان آرایش پنهان نکند و حالت مصنوعی و عروسکی به چهره شما ندهد.

برای جلب نظر همسرتان سعی کنید آرایش طبیعی تر داشته و تنها به دنبال برجسته کردن ویژگی های مثبت چهره تان باشید.

اشتباهات آرایش
اشتباهات آرایش

۲. آرایش زرق و برق دار

بسیاری از خانم ها فکر می کنند استفاده از نوع آرایشی که چهره آن ها را درخشان و پر زرق و برق نشان دهد برای مردان جذاب است.

بله! درخشندگی پوست اگر بیش از حد و افراطی نباشد بی شک تاثیر مطلوبی روی مردان از جمله همسر و نامزدتان خواهد گذاشت اما با استفاده بیش از حد از لوازم آرایش زرق و برق دار بخصوص اگر در این مورد تجربه کافی نداشته باشید نمی توانید دل همسرتان را به دست آورید!

۳. افراط در ریمل زدن

استفاده از ریمل از روش های کلاسیک است که بسیاری از زنان برای جذابیت بیشتر استفاده می کنند اما اغلب فراموش می کنند که مژه ها تنها بخش کوچکی از چهره را تشکیل می دهند و آرایش آن باید به گونه ای باشد که توجه بیشتری به سمت چشم ها جلب شود.

استفاده بیش از حد از ریمل باعث می شود همسرتان در نظر اول به جای غرق شدن در عمق چشمان شما حواسش پرت مژه های چسبیده به هم و مصنوعی شود!

خطا در آرایش
خطا در آرایش

۴. استفاده بیش از حد از عطر و اسپری 

بدون تردید عطر و رایحه خوش یکی از موثرترین راه ها برای جذب مردان است اما باید به این مسئله نیز توجه داشت که همه آقایان جذب یک عطر خاص نمی شوند و دلیلی ندارد نامزدتان از همان رایحه ای خوشش بیاید که دوست تان برای جذب همسرش استفاده کرده است!

همچنین اگر تا امروز چند عطر مختلف را ترکیب و مقدار زیادی از آن به خودتان اسپری می کردید بهتر است این عادت را ترک کنید زیرا همسرتان احتمالا عاشق بوی خوش و نه بوهای عجیب و غریب است، توصیه ما این است تنها یک عطر و در مقدار مناسب استفاده کنید.

۵. آرایش دودی

همه ما قبول داریم آرایش دودی یکی از جذاب ترین انواع آرایش چشم است اما اگر به صورت حرفه ای انجام نشود تاثیر بسیار بدی روی دیگران به جا گذاشته و باعث می شد از شما منزجر شوند.

اگر در این نوع سبک آرایش بی تجربه هستید توصیه می کنیم حتما آن را یاد بگیرید اما تا آن زمان سعی کنید مقابل همسرتان از آن استفاده نکنید!

۶. موهای زائد زیر بغل و پاها

اگر انتظار دارید همسرتان همواره خط ریش و مدل موی مرتبی داشته باشد خودتان نیز باید به همان اندازه به اصلاح موهای زائد بدن توجه داشته باشید زیرا حتی زیباترین چهره ها در صورت عدم رعایت بهداشت بدن جذابیت خود را به کلی از دست می دهند.

هنگام اصلاح به حفظ نرمی و زیبایی پوست توجه داشته باشید.

۷. آرایش کردن در اماکن عمومی

برخی از خانم ها برای تجدید آرایش خود در هر جایی چه داخل اتوبوس، پارک یا رستوران دست به کیف برده و شروع به آرایش می کنند، اما آیا می دانستید این کار نه تنها وجهه اجتماعی خوبی ندارد از جذابیت شما نزد همسر یا نامزدتان می کاهد؟

لازم به ذکر است عوامل محیطی نیز باعث آلودگی لوازم آرایش شده و سلامت پوست و چشم ها را به خطر می اندازند.

۸. زرد بودن دندان ها

در جذابیت لبخند یک خانم همین بس که بسیاری از مردان با یک لبخند عاشق شده و ازدواج کرده اند اما دندان های زرد می تواند تمام جذابیت حاصل از لبخند طبیعی خانم ها را به یکباره از بین ببرد.

مردان معمولا جذب زنانی با دندان های زرد یا قهوه ای نمی شوند و این مسئله تاثیر زیادی روی روابط اجتماعی افراد دارد. توصیه می شود از خوراکی هایی که باعث تغییر رنگ دندان ها می شود اجتناب کرده و در صورت نیاز برای سفید شدن دندان ها با دندانپزشک مشورت کنید.

تا آن زمان از سبک آرایش هایی که باعث می شود دندان زردتر به نظر برسند اجتناب کنید.

۹. خشکی پوست

پوست یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در جذابیت بخصوص در میان خانم ها می باشد و ناگفته پیداست مردان از پوست خشک و زبر چندان خوششان نمی آید!

از سوی دیگر پوست زیبا و سالم نقش مهمی در جوان به نظر رسیدن داشته و خشکی پوست باعث پیری زودرس پوست خواهد شد.

بنابراین نه تنها برای مجذوب کردن همسرتان بلکه برای حفظ سلامتی و جلوگیری از پیر و پژمرده به نظر رسیدن سعی کنید از روغن های مرطوب کننده برای رفع خشکی پوست استفاده کنید.

اشتباه در آرایش خانم ها
اشتباه در آرایش خانم ها

نکات کلیدی در اشتباهات آرایش خانم ها

  1. استفاده دائمی از عینک آفتابی باعث می شود چهره واقعی شما پنهان شود و مردان بخصوص در دیدارهای نخستین از چنین چیزی خوششان نمی آید.
  2. از خط لب تیره تر از رنگ لب ها استفاده نکنید این کار باعث مصنوعی جلوه دادن لب ها شده و از نظر بسیاری از مردان زیبایی چندانی ندارد.
  3. در انتخاب رنگ رژ لب دقت کنید، رژ لب های بسیار جیغ و نئونی اگرچه باعث می شود نگاه دیگران تنها روی لب ها ثابت بماند اما بسیاری از مردان از این نوع آرایش لب خوششان نمی آید.
  4. این که در هر فرصتی به دنبال تجدید آرایش خود باشید چندان جالب به نظر نمی رسد و عزت نفس پایین را به طرف مقابل تلقین می کند. به جای آن سعی کنید از حالت طبیعی خودتان نهایت لذت را ببرید.
  5. استفاده از لاک و مانیکورهای براق و رنگارنگ نیز روش خوبی برای مجذوب کردن همسرتان نخواهد بود.
  6. مردان معمولا جذب زنانی که سعی می کنند با مدل های موی عجیب و غریب جلب توجه کنند نمی شوند. به سلامت، بهداشت و مرتب بودن موهای خود توجه کنید تا موهای شما به صورت طبیعی جذاب و فریبنده باشد.

[su_note note_color=”#ff6d70″ text_color=”#ffffff” radius=”7″]در پایان پیشنهاد می کنیم هنگام آرایش کردن تنها روی این مسئله تمرکز داشته باشید که ظرافت و زیبایی طبیعی و زنانه تان حفظ شود و شخصیت و روحیه عالی شما پشت یک ماسک مصنوعی از لوازم و پودرهای غلیظ آرایشی پنهان نشود.[/su_note]

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 1 =