سبک زندگیمد و زیبایی

آموزش از بین بردن رنگ مو با ریموور های طبیعی و روشن کننده 🦱

پاک کردن سریع رنگ مو از روی سر برای روشن تر شدن و زیباتر شدن رنگ مو

روش های سریع از بین بردن رنگ مو ، روشن‌تر کردن رنگ مو یکی از مهم‌ترین مواردی است که بسیاری از خانم‌ها به دنبال آن هستند. در مواقعی ممکن است رنگ مویی که یک خانم آن را می‌گذارد نسبت به چیزی که در ذهن او است تیره‌تر باشد و همین تیرگی سبب آزرده خاطر شدن وی شود.

استفاده از مواد شیمیایی اولا نیاز به مهارت بسیار زیادی دارد و ثانیا اگر اشتباهی در استعمال آن‌ها رخ دهد، این امکان وجود دارد که موهای شما کاملا سوخته و شکننده شود. بنابراین روش‌های شیمیایی از نظر ما کاملا منسوخ است و از آن جایی که روش‌های متعدد طبیعی برای پاک کردن رنگ مو‌ها وجود دارد، شما می‌توانید از سایر راه‌ها نیز وارد شوید.

مطلب پیشنهادی : آموزش ساده بافتن مو با کاموا

روش های پاک کردن و از بین رنگ مو

اگر با انجام یک بار از این تکنیک‌ها نتیجه دلخواه را مشاهده نکردید، می‌توانید یکی دیگر از این تکنیک‌ها را استفاده و یا آن را بیش از چند بار تکرار نمایید.

در این میان حتما به خاطر داشته باشید که این روش‌ها زمانی مفید خواهند بود که بلافاصله بعد از رنگ کردن آن‌ها را امتحان نمایید. پس اگر مدت زمان زیادی از رنگ کردن موی شما گذشته نباید انتظار نتیجه خیلی خوبی را داشته باشید. همچنین چنین راهکارهایی بر روی رنگ‌های نیمه دائمی کارکرد بهتری خواهند داشت.

ریموور رنگ مو
ریموور رنگ مو

برای آشنایی با این روش های طبیعی در ادامه با بخش مد و زیبایی ماگرتا همراه باشید.

از بین بردن رنگ مو با نوشابه

بسیاری از خانم‌ها هنگامی که موهای خود را رنگ می‌کنند، نتیجه را آن طور که دوست دارند مشاهده نمی‌کنند. در مواقعی که رنگ مو روشن‌تر شده می‌توان آن را با استفاده از رنگ موی دیگری کمی تیره کرد اگر رنگ موی جدیدی که استفاده کرده‌اید بیشتر از حد دلخواه تیره شده باشد باید از روش‌های دیگری استفاده کنید.

یکی از این روش ها، از بین بردن تیرگی رنگ مو با نوشابه است! بله درست دیدید؛ نوشابه یکی از بهترین مواد برای از بین بردن رنگ موهای شماست و در همین راستا می‌توانید آن را بکار بگیرید. اسید سیتریک موجود در نوشابه باعث می‌شود تا رنگ مو تا حد مطلوبی روشن‌تر شود.

برای انجام این کار بهتر است از نوشابه‌های گازدار استفاده کنید. این نوشابه‌ها یک پاک کننده عالی هستند که روی رنگ تیره موها نیز تاثیر مثبت می‌گذارند. استفاده از نوشابه مضرات چندانی برای موهای شما به همراه نداشته و خیلی بهتر و مفیدتر از سفید کننده‌های بو داری است که برای ریه‌ها نیز خطرناک هستند.

اگر قصد دارید درجه رنگ موی خود را یک درجه روشن‌تر کنید کافی است نوشابه را روی موهای خود ریخته و پس از چند دقیقه آن را به خوبی و کامل بشویید. پیشنهاد می‌کنیم پس از استفاده از نوشابه حتما استحمام کنید تا اثرات نوشابه روی موها باقی نماند.

ریموور رنگ مو جوش شیرین

جوش شیرین هم یکی دیگر از مواد مفید برای روشن کردن رنگ مو است. بدین منظور در ابتدا کمی جوش شیرین تهیه کنید. جوش شیرین یک ماده دکلره کننده طبیعی است که بسیاری از افراد آن را با بیکینگ پودر اشتباه می‌گیرند.

ریموور رنگ مو جوش شیرین برای روشن تر کردن رنگ موها
ریموور رنگ مو جوش شیرین برای روشن تر کردن رنگ موها

در هنگام خرید توجه کنید که بجای جوش شیرین اشتباهی بیکینگ پودر را انتخاب کنید. پس از خرید و تهیه این ماده آن را با مقداری شامپو ترکیب نمایید. شما عزیزان می‌توانید این دو را در یک ظرف ترکیب کنید یا تنها بخش‌های مساوی از هر کدام را روی دست بریزید و سپس روی سر بمالید. اصلا لازم نیست مقادیر را دقیق اندازه گیری کنید و به صورت چشمی این دو مقدار را تعیین کنید.

سپس آن را روی موهای خود مالیده و کمی منتظر بمانید تا اثرات جوش شیرین اعمال شود. پس از چند دقیقه موهای خود را ماساژ داده و با آب شست و شو نمایید. جوش شیرین یک ماده پاک کننده طبیعی بسیار قدرتمند است که در تمیزکردن بسیاری از سطوح کاربرد دارد.

شما می‌توانید از این ماده برای پاک کردن لکه‌هایی که روی لباس یا سایر سطوح مثل مثل و… هم است استفاده کنید. این ماده به روشن کردن و پاک نمودن رنگ بدون دکلره کردن آن کمک کرده و یک ماده عالی برای روشن‌تر کردن رنگ مو در خانم‌ها است.

ترکیب جوش شیرین با شامپوی ضد شوره، به دلیل مواد فعالی در ترکیب خود دارد می‌تواند یک ماده بسیار قدرتمند برای پاک کردن رنگ مو ایجاد کرده و شما را به خواسته‌تان برساند.

روش کردن رنگ مو با سرکه

سرکه نیز یکی دیگر از مواد عالی و تاثیرگذار برای پاک کردن رنگ موهای شما و روشن‌تر کردن آن است. برای روشن‌تر کردن موهای خود با سرکه ابتدا ترکیبی از مقادیر مساوی سرکه و آب گرم ایجاد نمایید. در همین مرحله اطمینان حاصل کنید که از سرکه سفید خالص استفاده کرده و سرکه دیگری نباشد.

بسیاری از دوستان از ما سوال می‌کنند که آیا سرکه سیب نیز موثر است؟ که در جواب این دوستان باید گفت خیر. دلیل این انتخاب هم این است که بیشتر رنگ‌هایی که برای رنگ کردن موی سر استفاده می‌شوند از مواد قلیایی تشکیل شده و ماده اسیدی در خود ندارند. از این رو اسیدی بودن سرکه سفید به پاک شدن رنگ‌ها کمک کرده و تاثیر خوبی در این زمینه دارد.

پس از تهیه سرکه سفید، موهای خود را با این ماده کاملا آغشته و بپوشانید. شما می‌توانید این کار را در حمام یا سینک انجام دهید. پس از انجام این کار ۱۵ الی ۲۰ صبر کنید کنید تا سرکه کاملا در موها نفوذ کند.

در این بین اگر بتوانید از کلاه یا کیسه پلاستیکی برای پوشاندن موها استفاده کنید خیلی بهتر است؛ چرا که سبب نفوذ بهتر این مواد به موها می‌شود. این ترکیب باید ۱۵ الی ۲۰ دقیقه روی موها بماند. پس از اتمام این مدت، موها را با استفاده از شامپو شسته و کاملا پاک کنید.

اگر سرکه را به خوبی روی موهایتان قرار داده باشید و سرکه نیز به خوبی اثر کرده باشد، زمانی که موهای خود را می‌شویید، متوجه پاک شدن رنگ موهایتان و روشن‌تر شدن آن خواهید شد.

این کار را تا زمانی که آب بدون رنگ خارج شد ادامه داده و موهایتان را پاکسازی کنید. می‌توانید این فرآیند را در صورت نیاز چندین بار تکرار نمایید تا از تمیز شدن مو و از بین رفتن تمام سرکه مطمئن شوید.

از بین بردن رنگ مو با مایع ظرفشویی

علاوه بر سرکه و نوشابه، مایع ظرفشویی سومین ماده‌ای است که به کمک آن می‌توان رنگ موهای خانم‌ها را کمی روشن‌تر کرد.

مایع ظرفشویی، از بین برنده رنگ مو در خانه
مایع ظرفشویی، از بین برنده رنگ مو در خانه

برای روشن کردن رنگ مو با استفاده از مایع ظرفشویی ابتدا ۴ الی ۵ قطره از مایع ظرفشویی معمولی را با یک چهارم از مقدار شامپویی که همیشه سرتان را با آن می‌شویید ترکیب نمایید. پس از ترکیب کردن مایع ظرفشویی و شامپو شما باید موهای خود را کاملا خیس کنید و این ترکیب را روی آن بمالید. برای ۱۰ الی ۱۵ دقیقه اجازه دهید که این ترکیب روی سر شما باقی بماند و در طول این مدت به موهایتان نفوذ کند.

برای نتیجه دهی ۱۰۰ درصدی می‌توانید چندین بار این کار را تکرار کنید. پس از انجام این مرحله بایستی موهای خود را کاملا شستشو دهید تا اثری از ترکیب یاد شده روی سرتان باقی نماند. جالب است بدانید مایع ظرفشویی باعث خشک شدن موها شده و چربی طبیعی موها را می‌گیرد. به همین خاطر باید مطمئن شوید آن را به طور کامل می‌شویید تا برایتان مشکل ساز نشود.

حتی ممکن است مجبور شوید چند بار موهایتان را آبکشی نمایید. از آن جایی که مایع ظرفشویی ماده قوی است پشت سر هم این تکنیک را انجام ندهید و اگر قصد دارید چندین بار انجام دهید سعی کنید در روزها و ساعات مختلف باشد. بعد از هر بار زدن این ترکیب، اثر آن را بر روی موها بررسی کرده و تا جایی که دلخواه‌تان بود ادامه دهید.

البته نتایج حاصل از این ترکیب بلافاصله نخواهد بود و می‌بایست بعد از دو الی سه بار، شاهد پاک شدن رنگ از روی سر باشید. از آن جایی که مایع ظرفشویی باعث خشک شدن موها می‌شود پیشنهاد می‌کنیم پس از هربار انجام این تکنیک، از یک نرم کننده عمیق استفاده کنید تا سطح موهایتان کمی مرطوب‌تر شود.

از بین بردن رنگ مو با آب لیمو

لیمو از دیرباز به عنوان یکی از موثرترین و جذاب‌ترین مواد روشن کننده رنگ مو مورد استفاده قرار می‌گرفت و تاثیر فوق العاده‌ای که این ماده روی موها می‌گذارد باعث شده هم اکنون نیز از این ماده به عنوان چهارمین ترکیب روشن‌تر کردن رنگ مو یاد کنیم.

برای انجام این کار بایستی مقداری آب لیموی طبیعی و تازه را تهیه کنید. پس از درست کردن آب لیمو، مقدار مناسبی از آن را برای آغشته کردن موهایتان استفاده کرده و آن روی موهای خود قرار دهید. سپس برای تاثیرگذاری بیشتر این ماده بهتر است موهایتان را در معرض نور خورشید قرار دهید.

با این کار نتیجه مطلوب‌تری حاصل خواهد شد. حتما مدت زمانی که در زیر نور آفتاب قرار دارید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید تا به پوست‌تان آسیبی وارد نشود. نتیجه این فرآیند بعد از یکی دو ساعت قابل مشاهده خواهد بود و شما می‌توانید آن را احساس کنید.

البته این تغییرات در استفاده اول شاید کم و ناچیز باشند و برای این که به نتیجه دلخواه برسید، بهتر است این فرآیند را برای چند بار انجام دهید. در این بین این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که اگرچه روشن کردن مو با آب لیمو جزو روش‌های طبیعی و ارزان قیمت است ولی راهکار سالم و تضمینی برای روشن کردن رنگ موها نبوده و بهتر است در این زمینه و قبل از هر کاری از متخصصین زیبایی مشورت بگیرید.

ترکیب دیگری که برای روشن کردن رنگ موها استفاده شده و آب لیمو در آن دخیل است، ترکیب آب لیمو و چای بابونه است. بدین ترتیب یک فنجان آبلیموی طبیعی و سه فنجان چای بابونه را ترکیب کرده و این ترکیب را بر روی سر خود برای ۱۰ الی ۱۵ دقیقه ماساژ دهید. سپس برای مدت زمان ۳۰ دقیقه جلوی نور آفتاب قرار بگیرید تا ترکیب نور خورشید و این مواد تاثیر خود را بگذارید.

اگر می‌خواهید هر چه زودتر موهایتان روشن‌تر شود، چند بار در هفته این کار را تکرار نمایید. البته به یاد داشته باشید این ترکیب برای مو و پوست‌های حساس ممکن است حساسیت به همراه داشته باشد.

از بین بردن رنگ مو با ماست

چگونه رنگ موی روی سر را با ماست پاک کنیم تا روشن تر شود
چگونه رنگ موی روی سر را با ماست پاک کنیم تا روشن تر شود

روش‌های بسیاری برای تغییر رنگ مو به صورت طبیعی وجود دارند که یکی از بهترینِ آن‌ها روشن‌تر کردن رنگ مو به کمک ماست و ترکیباتی که از این طریق حاصل می‌شوند است. این ترکیبات در مقایسه با ترکیبات شیمیایی بسیار مناسب‌تر بوده و هزینه کمتری هم برای استفاده کنندگان به همراه دارد.

اگر سری به بازار رنگ مو بزنید، مدل‌های زیادی را مشاهده خواهید کرد که هر کدام دارای رنگ خاصی و منحصر به فردی هستند. در بسیاری از مواقع خانم‌ها از رنگ مویی استفاده می‌کنند که تیره‌تر از رنگ ایده آل آن هاست. برای روشن‌تر کردن مو با استفاده از مواد شیمیایی هم هزینه بیشتری باید بپردازید و هم ممکن است حساسیت‌های شدیدی را در پی استعمال آن‌ها داشته باشید؛

از این رو ما به شما روشن کردن رنگ مو به کمک ترکیب ماست و دارچین را پیشنهاد می‌کنیم. بدین منظور ابتدا در ظرف مناسبی ۳ قاشق غذاخوری از پودر دارچین را با ماست معمولی ترکیب کرده و حسابی هم بزنید تا به شکل یک خمیر شوند.

سپس این ترکیب را به مدت ۳۰ دقیقه روی موهایتان قرار داده و آن را ماساژ دهید. با ماساژ دادن مو، ترکیب یاد شده به تمام بخش‌ها نفوذ کرده و نتیجه یکدست‌تری حاصل خواهد شد. بعد از مدت زمان نیم ساعت موهایتان را با کمک آب بشویید تا تمام مواد این ترکیب از روی سرتان پاک شود. نتیجه این فرآیند در استفاده اول کاملا مشهود است اما اگر نتیجه دلخواه‌تان نبود، می‌توانید این کار را برای چندین دفعه انجام دهید.

شما چه روش های دیگری برای از بین بردن رنگ مو و روشن کردن موها سراغ دارید؟ از طریق بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *