سبک زندگیمد و زیبایی

تفاوت هایلایت و لولایت مو چیست + راهنمای انتخاب مدل مناسب شما

فرق هایلایت با لولایت و مقایسه این دو شیوه رنگ مو

تفاوت هایلایت و لولایت مو : برای زیبایی موها روش های زیادی وجود دارد که یکی از آنها رنگ کردن می باشد.حال خود رنگ کردن مو نیز به شیوه های زیادی تقسیم بندی می شود که هایلایت و لولایت دو نوع بسیار معروف از این شیوه ها می باشند.

قبل از بررسی تفاوت های این دو شیوه رنگ مو بد نیست اطلاعاتی پیش زمینه ای در مورد آن ها داشته باشید. در این مقاله از بخش مدل مو ماگرتا قصد داریم هایلایت و لولایت را بررسی کرده و تفاوت میان آن ها را بیان کنیم.

هایلایت چیست؟

هایلایت نوعی از رنگ آمیزی مو است که در آن شما کل موهایتان را رنگ نکرده و فقط چند دسته مو را از لابه لای موهایتان چند درجه روشن تر از رنگ طبیعی موهایتان می کنید.

تفاوت هایلایت و لولایت مو
مدل مو هایلایت

هایلایت کردن مو باعث می شود رنگ موهای شما از حالت تیره به حالت روشن تغییر کند و یک ارتباط و هارمونی بسیار جذاب و عمیق در موهایتان ایجاد شود.

در این بین لازم است بدانید انتخاب رنگ هایلایت کاملاً وابسته به رنگ طبیعی موها و پوست شماست. معمولاً رنگ هایلایت را سه درجه روشن تر از رنگ اصلی موها انتخاب می کنند.

هایلایت کردن موها چگونه انجام می‌شود؟

پس از انتخاب رنگ هایلایت نوبت به رنگ آمیزی موهاست. از آن جایی که در هایلایت بخش هایی از مو نسبت به رنگ پایه روشن تر رنگ آمیزی می شود، هایلایت کردن باعث روشنی بخشی از مو و افزودن بعد و رنگ به آن بوده و برای انجام آن باید از روش مخصوص و ویژه ای استفاده کرد.

برای هایلایت کردن موها معمولاً دو راه پیش روی شما وجود دارد:

استفاده از دست و فویل آلومینیوم، در روش دسته با جدا کردن شاخه های مو اقدام به رنگ آمیزی آن می کنید و در روش فویل آلومینیوم، این فویل ها شاخه های موی را جدا کرده و به این شکل رنگ به موی اطراف برخورد نکرده و ظاهر مورد نظر شما پدید می آید.

لولایت چیست؟

تفاوت هایلایت و لولایت مو
مدل موی رنگ شده به شیوه لولایت

لولایت مفهوم مقابل هایلایت است. به طوری که اگر در هایلایت قسمت های روشن تر مو رنگ آمیزی شده اند، تفاوت هایلایت و لولایت مو ، لولایت عکس این قضیه بوده و قسمت های تیره تر مو رنگ آمیزی می شوند. در این روش تکه هایی باریک یا ضخیم از مو جدا شده و رنگ آن از رنگ اصلی موها دو درجه تیره تر می‌شود.

روش انجام لولایت مو نیز همانند هایلایت بوده و در دو حالت دستی و فویل آلومینیوم انجام می‌شود.

تفاوت هایلایت و لولایت مو

هایلایت و لولایت دو مفهوم نزدیک به هم اما جداگانه هستند که در قسمت بالا به تعریف آنها پرداختیم. حال قصد داریم چهار تفاوت بین هایلایت و لولایت را با یکدیگر بررسی کنیم.

تاثیرگذاری روی رنگ های مختلف مو

برخی از تفاوت ها هستند که توسط افراد مختلف مورد قبول نمی شود. در واقع این تفاوت ها به صورت علمی اثبات نشده اما عموم افراد آن را قبول کرده اند؛ مثل تاثیری که هایلایت و لولایت روی رنگ موهای مختلف دارد.

می توان گفت هایلایت برای خانم هایی که دارای موهای تیره تر (مثل مشکی و قهوه ای تیره) دارند بسیار زیباتر بوده و تأثیر بهتری هم دارد. این افراد اگر بین موهایشان شاخه هایی را به رنگ روشن درآورند، عمق زیبایی موهای آنها بیشتر می شود.

در مقابل خانم هایی که موهایشان روشن تر (بلوند یا قهوه ای روشن) است، اگر از روش لولایت استفاده کنند تأثیرگذاری بهتری را مشاهده خواهند کرد.

💡 در یک کلام هایلایت برای موهای تیره و لولایت برای موهای روشن مناسب تر می باشند.

آسیب رسانی به مو

هایلایت و لولایت از نظر آسیبی که به مو وارد می کنند نیز تفاوت هایی دارند. این تفاوت به دلیل نوع رنگ کردن و رنگ هایی است که به مو زده می شود.

مدل مو پیشنهادی : جدیدترین مدل شینیون مو مجلسی

از نظر بیشتر خانم ها هایلایت جذابیت بیشتری نسبت به لولایت دارد اما این را هم در نظر داشته باشید که در هنگام هایلایت موی شما دکلره می شود و همین امر درصد آسیب دیدن موهای شما را نسبت به لولایت کردن افزایش می‌دهد اما در لولایت خبری از دکلره نیست و از رنگ مو های معمولی استفاده می شود که عوارض زیادی ندارند.

درخشش مو

اگر به دنبال درخشش و جذابیت مو هستید، هایلایت انتخاب خوبی است اما اگر دوست دارید عمق و حجم موهایتان را به رخ دیگران بکشید حتماً لولایت را انتخاب کنید.

ماهیت هایلایت و لولایت به گونه ای است که هر کدام تأثیرات خاص خود را روی موها می گذارند. به همین علت خانم هایی که موهایی پر حجم دارند معمولاً از لولایت استفاده کرده و خانم‌هایی که حجم موهایشان کمتر است، از روش هایلایت استفاده می کنند.

اگر چه این موضوع را نمی توان تفاوت یا قانون خاصی دانست اما به هر حال چیزی است که بین این دو مفهوم وجود دارد.

تفاوت فصلی هایلایت و لولایت

همه ما می دانیم که رنگهای روشن در تابستان و رنگ‌های تیره در زمستان جذابیت و موارد استفاده بیشتری دارند. در زمینه رنگ مو نیز همین موضوع صدق می کند و هایلایت از آن جایی که رنگ روشن تری را به موهای شما می‌بخشد، در تابستان بهتر و درخشان تر بوده و لولایت از آن جا که سطح موهای شما را تیره تر می کند در زمستان بهتر جواب می دهد.

💡 شما عزیزان می توانید نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با تفاوت های هایلایت و لولایت مو را از طریق بخش نظرات به اطلاع ما برسانید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *