سبک زندگیمد و زیبایی

بهترین روش‌ های صاف کردن دائمی مو کدامند؟ مزایا و مشکلات لختی موها

بهترین راه های صاف کردن دائمي مو چطور انجام می شود؟

۱4 راه صاف کردن دائمی مو: صاف کردن دائمی مو یکی از مشکلات و دغدغه‌های افراد مختلف دارای موهای فر ، وزوزی و به هم ریخته است و داشتن موهای صاف برای این افراد به رویایی دست نیافتنی تبدیل شده است. اما این افراد باید بدانند که صاف شدن موهای فر، وزوزی و به هم ریخته یک رویا نیست و قابل دست یافتن و رسیدن می‌باشد.

برای صاف کردن موهای فر، وزوزی و به هم ریخته دو روش وجود دارد. روش اول صاف کردن دائمی مو با استفاده از روش طبیعی است و روش دوم صاف کردن مو با روش شیمیایی است که هر کدام از این روش‌ها ترفندها و راه‌های مخصوص به خودشان را دارند که شما می‌توانید با یادگیری این راه‌ها برای همیشه با این مشکل خداحافظی کنید و یکبار برای همیشه آن را حل نمایید.

صاف کردن دائمی مو با روش طبیعی کمی کند‌تر است، اما برای سلامت موهای شما بهتر می‌باشد. اما صاف کردن دائمی مو با روش شیمیایی از نظر سرعت بسیار بهتر است، اما از نظر حفظ سلامتی موهای شما دارای نقطه ضعف‌هایی می‌باشد.

به همین دلیل و برای کمک به آگاهی بیشتر ما در این مقاله مد و زیبایی ماگرتا در مورد 14 راه مختلف صاف کردن دائمی مو صحبت می‌کنیم تا بتوانید با استفاده از این راه‌ها، مشکل صاف نشدن موهای فر، وزوزی و به هم ریخته خودتان را به طور کامل حل کنید.

همچنین بخوانید : چطور رنگ مو خود را با دارچین روشن کنیم؟ روشن کردن مو با دارچین

صاف کردن دائمی مو
صاف کردن دائمی مو

بهترین راه های مختلف صاف کردن دائمی مو

در این قسمت درباره‌ی راه‌های مختلف صاف کردن دائمی مو به روش طبیعی و شیمیایی صحبت می‌کنیم تا بتوانید نسبت به این روش‌ها آگاه شوید و از آن‌ها برای صاف کردن دائمی موهای وزوزی، فر و به هم ریخته خودتان استفاده نمایید.

راه اول: آبکشی کردن با آب سرد

در هنگام شستشوی موهای خودتان از آب سرد استفاده کنید، زیرا لایه رویی ساقه موهای شما را به صورت براق و صاف نشان می‌دهد. استفاده از آب گرم برای شستشوی موهای به هم ریخته می‌تواند کوتیکول‌های موی شما را از بین ببرد و موهای شما را به حالت وزوزی در بیاورد. اما خب سوالی که ممکن است برای شما به وجود بیایید، این است که آیا برای شستشوی موها در فصل سرما نیز باید از آب سرد استفاده کرد؟

جواب این سوال بله است. اما اگر شما نمی‌توانید در زیر دوش، موهای خودتان را با استفاده از آب سرد بشویید، می‌توانید از روش خمیده برای شستشو استفاده کنید. روش شستشوی خمیده به این صورت است که شما یک سطل را پر از آب سرد می‌کنید، سپس سر خودتان خم می‌کنید و با استفاده از  یک پارچ آب موهای خودتان را شستشو می‌دهید.

راه دوم: استفاده از ژل آلوئه ورا برای صاف کردن دائمی مو

آلوئه ورا گیاهی بسیار مفید و کاربردی است و حاوی 75 درصد مواد مغذی مختلف می‌باشد. آنزیم‌های موجود در این گیاه باعث می‌شود که مو صاف و نرم شود و از حالت فر و وزوزی بودن خارج شود. کراتین که ماده اصلی تشکیل دهنده‌ی موهای سر است در آلوئه ورا به وفور وجود دارد. پروتئین کراتین به سادگی و سرعت در ساقه‌های مو نفوذ می‌کند و رطوبت لازم برای آن‌ها را حفظ می‌کند و از خشک‌شدن موهای سر جلوگیری می‌نماید.

برای استفاده از ژل آلوئه ورا کافی است که یکی از ساقه‌های آن را برش دهید تا بتوانید ژل موجود در این گیاه را استخراج کنید. بعد از استخراج ژل آلوئه ورا باید این ژل را با استفاده از آب رقیق کنید، بر روی موهای سر خودتان بمالید و تا مدت 30 دقیقه کاری به سر خودتان نداشته باشید. سپس و در مرحله آخر موهای سر خودتان را با استفاده یک شامپوی ملایم بشویید.

صاف کردن مو با روش های خاص

راه سوم: صاف کردن دائمی موها با استفاده از پک تخم مرغ

پک یا بسته‌بندی تخم مرغ یک پیشنهاد ویژه و راه‌حل فوری برای صاف کردن دائمی برای هر نوع مویی است، چه آن مو روغنی و چرب باشد و چه آن مو خشک و آسیب دیده باشد. تخم مرغ حاوی پروتئین‌های بسیار مغذی و مفیدی است که باعث می‌شود تا موهای شما صاف و براق شود و از حالت فر و وزوزی خارج گردد.

برای استفاده از پک تخم‌مرغ باید یک عدد تخم‌مرغ را در یک کاسه بشکنید، سپس یک قاشق غذاخوری عسل، یک قاشق غذاخوری زیتون و یک قاشق غذاخوری خامه به آن اضافه کنید. بعد این مواد را در کاسه به خوبی هم بزنید تا خمیر یکدست شما ساخته شود، بعد این خمیر را به تمام موهای سر خودتان بمالید و به آن اجازه دهید تا بر روی سر خشک شود. در آخرین گام و بعد از خشک‌شدن خمیر آن را به خوبی با استفاده از آب سرد و یک شامپوی ملایم بشویید تا موهای فر و به هم ریخته خودتان به طور دائمی صاف شود.

راه چهارم: صاف کردن دائمی مو با استفاده از پک موز

کربوهیدرات‌ها، ویتامین‌ها، روغن‌های طبیعی و پتاسیم موجود در موز بسیار مفید است و برای صاف کردن دائمی موی سر کاربردی می‌باشد. موز به طور طبیعی دارای آنتی اکسیدان است و  یک رطوبت‌رسان قوی و ماده مغذی برای موی سر می‌باشد.

استفاده مستمر از پک موز می‌تواند باعث شود که فر و وزوزی بودن موی سر شما در مدت کوتاهی رفع شود و به طور اصولی بتوانید آن را حل کنید. همچنین شما می‌توانید با اضافه کردن ماست به پک موز، خاصیت رطوبت‌رسانی آن را به شدت افزایش دهید، زیرا ماست یک رطوبت‌رسان عالی و درجه یک برای ساقه مو و پوست سر  است.

جهت استفاده از این بسته باید، ابتدا یک موز رسیده را به خوبی بشویید و سپس رنده کنید. در گام بعدی دو قاشق غذاخوری ماست به آن اضافه کنید و آن را به خوبی به هم بزنید تا خمیری یکدست بدست آید. این خمیر را به موهای فر و وزوزی خودتان بمالید و منتظر بمانید که خشک شود، سپس و بعد از خشک شدن آن را با استفاده از آب سرد و خنک و شامپو ملایم بشویید.

راه پنجم: صاف کردن دائمی مو با استفاده از شستشو با سرکه

شستشو با سرکه یکی از روش‌های قدیمی برای تمیز کردن موی سر است و از زمان‌های دور وجود داشته است. شتسشو با سرکه می‌تواند به حفظ ساختار مو و همچنین PH موی سر کمک بسیاری کند. PH موی سر 5.5 است، اما اکثر شامپو‌های موجود در بازار قلیایی هستند و همین مسئله باعث به هم خوردن PH استاندارد مو‌ی سر شما می‌شود که نکته منفی است. سرکه می‌تواند کوتیکول‌های موی سر را افزایش دهد که باعث صاف و نرم شدن مو می‌گردد.

برای استفاده از سرکه برای شستشوی سر، باید یک چهارم یک فنجان را از سرکه پر کنید، سپس یک لیوان آب به آن اضافه نمایید و محلول رقیق سرکه خودتان را آماده کنید. بعد از شستشوی سر خودتان با شامپو، باید محلول رقیق سرکه به آن بزنید و اجازه دهید تا بر روی موی سر باقی بماند.

راه ششم: کراتینه کردن

کراتینه کردن یکی از راه‌های صاف کردن مو با روش شیمیایی است. کراتینه کردن به معنی این است که شما با کمک یک آرایشگر ماهر، مایع کراتین شیمیایی را به سر خودتان بزنید، آن را با این مایع به طور کامل بپوشانید و سپس با استفاده از یک اتوی مو کراتین را بر روی سر خشک کنید تا جاهای خالی موی پر شود و موهای فر و  وزوزی شما به طور کامل صاف گردد. حداکثر زمانی که برای صاف شدن مو در این روش طول می‌کشد، 72 ساعت است که می‌تواند برای افرادی که سرعت بیشتر صاف شدن مو را دوست دارند، مناسب باشد.

کراتینه مو برای صافی دایمی

همچنین بخوانید : تفاوت هایلایت و لولایت مو چیست

راه هفتم: صاف کردن دائمی مو با استفاده از روغن داغ

هفته‌ای یکبار ماساژ با روغن داغ، علاوه بر اینکه برای موهای سر شما مناسب است، باعث کاهش استرس نیز می‌شود و به طور عملی به شما کمک می‌کند تا بتوانید با یک تیر دونشان را بزنید. روغن‌هایی مانند روغن نارگیل، زیتون، بادام شیرین، جوجوبا، کرچک، اسطوخودوس، رزماری و آویشن برای این ماساژ مناسب هستند.

شما برای استفاده از ماساژ روغن داغ، باید ابتدا سر خودتان را با روغنی که انتخاب کرده‌اید ماساژ دهید و موی سر را به طور کامل به روغن آغشته نمایید. بعد از ماساژ کامل سر خودتان آن را با حوله‌ای تمیز بپوشانید، به نحوی که تمام سطح موی سر زیر حوله باشد و اجازه دهید تا حوله به مدت 20 دقیقه بر روی سر شما باشد.  این کار باعث می‌شود که روغن به تمام منافذ پوست سر و مو نفوذ کند. در آخرین گام و بعد از 20 دقیقه سر و موهای خودتان را با استفاده از یک شامپوی مناسب بشویید.

راه هشتم: استفاده از شامپو مناسب

شستشوی شر با شامپوی مناسب می‌تواند به صاف شدن دائمی مو خارج شدن آن از حالت فر و نرمی بیشتر موی سر کمک بسیاری کند. شما می‌توانید با جوشاندن یک انگور خشک فرنگی هندی( آملا) و گیاه شیکاکی وریتا شامپویی طبیعی و مناسب برای موی سر خودتان آماده کنید. سعی کنید که حداقل از این شامپو 2 بار در هفته برای شستشوی سر خودتان استفاده کنید تا بتوانید از نتایج بی‌نظیر آن بهره‌مند شوید.

راه نهم: موهای خودتان را به درستی شانه کنید

شانه زدن هم می‌تواند باعث صافی موهای شما در بلند مدت شود و هم می‌تواند اثر عکس بگذارد که این اثر بستگی نوع شانه‌زدن شما و تعداد دفعات آن دارد. اگر موی خودتان را به صورتی نامناسب، در تعداد دفعات زیاد و مرطوب شانه کنید، موی شما نه‌تنها صاف نمی‌شود، بلکه امکان دارد که حالت وزوزی بیشتری نیز به خودش بگیرد. زیرا شانه زدن زیاد می‌تواند اصطکاک بین موهای شما را زیاد‌تر کند که این مورد باعث می‌شود تا موها شما وزوزی‌تر و فرتر شوند. همچنین اگر در هنگام شانه زدن، مو مرطوب باشد، بیشتر مستعد شکستن است که باعث می‌شود تا جاهای خالی سر افزایش یابد و احتمال فر شدن مو نیز بیشتر گردد.

راه دهم: از حالت دهنده درست برای موی خودتان استفاده کنید

جالب است که بدانید حالت دهنده یا کاندینشر می‌تواند باعث صاف و براق شدن موها ‌گردد و باعث می‌شود تا موهای سر شما مانند ابریشم نرم و درخشان باشد. به همین دلیل ما به شما توصیه می‌کنیم که حداقل در هفته دو بار از یک حالت دهنده درست و مناسب برای موی سر خودتان استفاده کنید. حالت‌دهنده‌ها تا زمانی که به پوست سر نرسیده‌اند، برای شما ضرری ندارند.
 
همچنین زدن مقداری نرم کننده نیز می‌تواند باعث صاف شدن موها شود، پس از نرم‌کنند‌ه‌ها نیز غافل نشوید. سرم‌های رطوبت‌رسان نیز گزینه‌ی خوبی برای صاف کردن دائمی مو هستند، زیرا باعث می‌شوند که رطوبت رسیده به سطح ساقه‌ی موی شما افزایش یابد و خشک نگردد که احتمال فر شدن موی سر را کاهش می‌دهند.

راه یازدهم: از وسایل حرارت دهنده مانند سشوار استفاده نکنید

سشوارها و اتوهای مو راه‌حل‌هایی سریع برای صاف کردن و مدل‌دار کردن موی سر هستند. اما استفاده مکرر و پشت سر هم این وسایل می‌تواند باعث شود که وزوزی موهای شما افزایش یابد. زیرا این وسایل گرمای بسیار زیادی تولید می‌کنند که باعث می‌شوند تا رطوبت مو کشیده شود و همین مسئله باعث خشکی بیشتر و افزایش حالت فر موهای شما می‌شود.

صاف کردن همیشگی مو
صاف کردن همیشگی مو

همچنین بخوانید : آموزش قرینه سازی ابرو

راه دوازدهم: صاف کردن دائمی مو با استفاده از ماسک مایونز

مایونز دارای لیستین و اسید آمینه است و یک آنتی اکسیدان بسیار قوی می‌باشد. ماسک مایونز می‌تواند باعث تحریک ساقه موهای شما و رشد موهای جدید گردد که با پر کردن جاهای خالی به صاف شدن دائمی موی سر شما کمک می‌کند.

برای استفاده از ماسک مایونز، باید ابتدا یک فنجان سس مایونز را با دو قاشق غذاخوری پوره آووکادرو مخلوط کنید تا یک مخلوط یکدست و نرم ساخت شود.

سپس را از بالا تا پایین موی سر خودتان را به این مخلوط آغشته کنید سپس موهای سر خودتان را به سمت بالا جمع کنید و با یک کلاه‌پوش آن را بپوشانید. کلاه‌پوش را به مدت یک ساعت بر روی موی سر خودتان نگه دارید و بعد از این مدت، آن را به خوبی با شامپو بشویید.

راه سیزدهم: صاف کردن دائمی مو با استفاده از روش ژاپنی

این روش صاف کردن مو، یک روش گران‌قیمت و جدید‌تر است و به عنوان روش گرمایی نیز شناخته می‌شود. اگر این روش به درستی انجام گیرد، بازده بیشتری نسبت به روش‌های دیگر دارد ولی اگر درست انجام نشود، می‌تواند مخرب باشد و به موهای شما آسیب بزند. روش ژاپنی دارای سه مرحله زیر می‌باشد:

  • شستشو با استفاده از لوسوین مخصوص که باعث از بین رفتن تنش‌های داخلی مو می‌شود.
  • ساختار مو با استفاده از اتوی حرارتی مو تغییر می‌یابد.
  • در مرحله آخر مو با استفاده لوسیون خنثی کننده یا از طریق اکسیداسیون با هوا به فرم صاف در می‌آید.

راه چهاردهم: صاف کردن با استفاده از مواد شیمیایی

در این روش ابتدا پیوندهای مو با استفاده از مواد شیمیایی می‌شکند، سپس موها با استفاده محلول صاف کننده، صاف می‌شوند. مدت زمان که برای این روش طول می‌کشد، چهار تا پنج ساعت است و اثر آن تا سه ماه باقی می‌ماند.

راه صاف کردن دائمی موی خودتان را انتخاب کنید

در این مقاله سایت ماگرتا ۱۴ راه مختلف طبیعی و شیمیایی صاف کردن دائمی مو را به شما معرفی کردیم تا بتوانید راه مناسب خودتان را به راحتی و در کمترین زمان ممکن انتخاب کنید و مشکل صاف نشدن موی فر را به فراموشی بسپارید. در قسمت نظرات سایت ماگرتا به ما بگویید که از کدام روش برای صاف کردن مو استفاده می‌کنید؟

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.