سبک زندگی

منظور از رژیم مصرف رسانه ای چیست تفکر دهم

پاسخ و حل سوالات رژیم مصرف رسانه ای به چه معناست و چرا باید از رژیم مصرف رسانه ای پیروی کنیم تفکر و سواد رسانه ای دهم

منظور از رژیم مصرف رسانه ای چیست تفکر دهم ؛ در این مطلب از بخش آموزش و پرورش ماگرتا به پاسخ و جواب سوال های رژیم مصرف رسانه ای را تعریف کنید و چرا باید از رژیم مصرف رسانه ای پیروی کنیم درس بیستم کتاب تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم متوسطه دوم پرداخته ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: منظور از برجسته سازی چیست تفکر دهم
و
اعتیاد رسانه ای و سرریز اطلاعات چیست تفکر دهم

منظور از رژیم مصرف رسانه ای چیست تفکر دهم
منظور از رژیم مصرف رسانه ای چیست تفکر دهم

مفهوم رژیم مصرف رسانه ای را توضیح دهید تفکر دهم

منظور از رژیم مصرف رسانه ای چیست ؟

پاسخ: رژیم مصرف رسانه ای یعنی استفاده صحیح از منابع رسانه ای، اعم از شبکه های اجتماعی، رسانه های صوتی و تصویری، با توجه به زمان، هزینه ها و ارزش ها و باورهای صرف شده که مطابق با چارچوب های اجتماعی باشد.

همچنین برای رژیم مصرف رسانه‌ای صحیح باید دو نکته را در نظر گرفت: 1) استفاده متناسب و به اندازه از رسانه ها ؛ 2) استفاده از مواد (محتوا) رسانه ای مفید

مثال و توضیح بیشتر : برای آشنایی با این اصطلاح به این مثال دقت کنید. آیا می توان به کودک شش ماهه چلوکباب داد؟ بله قطعا می شود چلو کباب داد اما سلامتی او در معرض خطر است و ممکن است بمیرد. این چلو کباب حتی اگر با بهترین گوشت و به بهترین شکل پخته شود ، خوردن زیاد آن به بزرگسالان آسیب می رساند! یعنی در مصرف مواد غذایی، باید مشروط و هم محدود عمل کرد. مشروط به سن مصرف کننده و سالم بودن و محدود به میزان مورد نیاز و همین فرمول را برای رسانه ها نیز می توانید به کار گیرید.

چرا باید از رژیم مصرف رسانه ای پیروی کنیم ؟

پاسخ: تا بتوانیم مدیریت کاملی بر رفتار ، زمان ، عمر و سلامتی مان داشته باشیم.

اصول و قواعد رژیم مصرف رسانه ای چیست و چگونه رژیم بگیریم ؟

پاسخ: 1) ساعت مشخصی را صرف فضای مجازی کنید ؛ 2) به فضاهای مورد نیاز وارد شوید ؛ 3) همه چیز را نخوانید ؛ 4) به خانواده برگردیم ؛ 5) دروازه‌بانی کنیم ؛ 6) به فکر جایگزین باشیم

همچنین بخوانید: منظور از دروازه بانی خبر چیست تفکر و سواد رسانه ای دهم

توجه: شما دانش آموزان عزیز پایه دهم متوسطه دوم می توانید برای دسترسی بهتر و سریعتر به جواب های درس تفکر و سواد رسانه ای دهم ، در انتهای جواب صفحه یا فعالیت مورد نظر خود، عبارت « ماگرتا » را نیز به همراه آن در گوگل جستجو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله پاسخ و جواب به سوال رژیم مصرف رسانه ای به چه معناست درس بیستم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم متوسطه دوم ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *