سبک زندگی

منظور از برجسته سازی چیست تفکر دهم

پاسخ و حل سوال های مفهوم برجسته سازی را تعریف کنید و برجسته سازی در مطبوعات و رادیو چگونه صورت می گیرد تفکر و سبک زندگی دهم

منظور از برجسته سازی چیست تفکر دهم ؛ در این مطلب به جواب و پاسخ سوالات برجسته سازی چیست و برجسته سازی در مطبوعات و رادیو چگونه صورت می گیرد درس یازدهم تفکر و سواد رسانه ای دهم متوسطه دوم پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: منظور از دروازه بانی خبر چیست تفکر و سواد رسانه ای دهم

منظور از برجسته سازی چیست تفکر دهم
منظور از برجسته سازی چیست تفکر دهم

مفهوم برجسته سازی را توضیح دهید تفکر و سواد رسانه ای دهم

منظور از برجسته سازی چیست ؟

پاسخ: استخراج یک پیام از میان دیگر پیام ها یا از میان عبارت های یک پیام؛ در حالی که موضوعات دیگر مطرح شده از سوی رسانه، کوچک و کم اهمیت جلوه کند، برجسته سازی نام دارد.برجسته سازی در مطبوعات چگونه صورت می گیرد ؟

پاسخ: برجسته سازی یک خبر در مطبوعات با استفاده از فنون صفحه بندی، اندازه عنوان، استفاده از عکس، نقش، طرح و جایگاه خبر در صفحه انجام می شود.

برجسته سازی در رادیو چگونه صورت می گیرد ؟

پاسخ: برجسته سازی یک خبر در رادیو با اولویت دهی در ترتیب شنیدن خبر، میزان زمان اختصاص داده شده به آن خبر و نیز تغییر لحن و صوت گوینده انجام می شود.

همچنین بخوانید: اعتیاد رسانه ای و سرریز اطلاعات چیست تفکر دهم

توجه: شما دانش آموزان عزیز پایه دهم متوسطه دوم می توانید برای دسترسی بهتر و سریعتر به جواب های درس تفکر و سواد رسانه ای دهم ، در انتهای جواب صفحه یا فعالیت مورد نظر خود، عبارت « ماگرتا » را نیز به همراه آن در گوگل جستجو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله پاسخ و جواب به سوال مفهوم برجسته سازی را توضیح دهید و برجسته سازی در مطبوعات و رادیو چگونه صورت می گیرد درس یازدهم کتاب تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم متوسطه دوم ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید.زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.