سبک زندگی

طولانی ترین رود جهان چه نام دارد 🕵️ مطالعات اجتماعی هشتم

طولانی ترین رود جهان کدام است و در چه قاره و کشورهایی قرار دارد؟ مطالعات اجتماعی کلاس هشتم

طولانی ترین رود جهان کدام است مطالعات هشتم؟ رودخانه «نیل» با ۶۸۵۳ کیلومتر طول، طولانی رود جهان می باشد، پیش بینی می شود قدمت این رود ۳۰ میلیون سال باشد. برای مشاهده اطلاعات بیشتر در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی : جواب کاربرگه ۱۶ مطالعات هشتم

نام طولانی ترین رود جهان چیست؟ در کدام کشور قرار دارد؟

طولانی ترین رود جهان چیست و در کجا قرار دارد

محل قرار گیری رودخانه نیل به این صورت است که از کشورهای اوگاندا، سودان و مصر گذشته و در نهایت به دریای مدیترانه می ریزد. همچنین رود نیل در دلتای مصر و قبل از رسیدن به مدیترانه به دو قسمت باختری روست و خاوری دامت تقسیم می شود. این رود در کشور مصر از اهمیت فوق العاده زیادی برخوردار است.در ابتدا تخمین زده می شد که رود نیل قدمتی ۵ میلیون ساله دارد اما طبق تحقیقاتی که پژوهشگران مختلف دانشگاه تگزاس دادند به این نتیجه رسیدند که رود نیل می تواند حتی ۶ برابر بیشتر از چیزی که در گذشته گفته شده است قدمت داشته باشد، یعنی ۳۰ میلیون سال. همچنین این پژوهشگران معتقدند که نیل همیشه از سمت جنوب به شمال حرکت کرده است.

اهمیت هایی که رود نیل دارد

دسته بندی های مختلفی از حیوانات مانند آبزیان، کروکدیل ها و حیوانات دیگری نظیر فیل ها و بوفالوها در این رود و اطراف آن زندگی می کنند. البته این حیوانات اغلب در معرض خطر انقراض می باشند و این برای قاره آفریقا بسیار نگران کننده شده است. همچنین بیشتر تمدن های بزرگ دوران باستان همگی در کنار این رود تشکیل شده اند.

✅ در این مقاله به سوال طولانی ترین رود جهان چه نام دارد از کتاب مطالعات اجتماعی پایه هشتم پاسخ دادیم، برای درج دیدگاه می توانید از قسمت نظرات در انتهای همین مطلب استفاده کنید. فراموش نکنید که حتما در انتهای سرچ های درسی تان عبارت ماگرتا را نیز اضافه کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.