سبک زندگی

چرا مردم ایران سلوکیان را نمی پذیرفتند و با آنها مخالفت می کردند

جواب سوال صفحه 120 مطالعات اجتماعی پایه هفتم : چرا مردم ایران سلوکیان را نمی پذیرفتند؟

به چه دلیل مردم ایران سلوکیان را نمی پذیرفتند و علت نارضایتی مردم در از آن ها چه بود؟ برای مشاهده پاسخ این سوال کلاس هفتم در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی :‌ ویژگی های تمدن را نام ببرید

چرا مردم ایران سلوکیان را نمی پذیرفتند و با آنها مخالفت می کردند

پاسخ سوال : «چون از نظر ایرانیان سلوکیان بیگانه بودند و از روش های مختلف سال ها با آنان مخالفت و مبارزه می کردند.»از مهم ترین علت های مخالفت می توان به موارد زیر اشاره کرد :

1- سلوکیان یونانی بیگانه بودند.
2- آن ها به زور و با قدرت شمشیر ایران را گرفته بودند.
3- از نظر فرهنگی و اجتماعی با ایرانیان فرق داشتند.
4- آداب و رسوم سلوکیان یونانی با فرهنگ ایرانیان فرق داشت.
5- ایرانیان باورها و عقاید آن را قبول نداشتند.

نام دیگر سلوکیان اسالکه می باشد، این دولت بین سال های ۳۱۲ تا ۶۴ پیش از میلاد توانستند آسیای غربی به دست بگیرند. بعد از مردن اسکندر مقدونی سرزمین های او بین سردارانش تقسیم شد. یکی از بزرگترین مشکلات سلوکیان این بود که آن ها در نزدیک ۲٬۵ سده پادشاهی هرگز نتوانستند کشور را از تشنج ها پاکسازی کنند. آنان نزدیک به ۱۷۰ سال را بر سرزمین های باختری و ۷۰ سال را بر قسمت های خاوری ایران فرمانروایی کردند.

✅ در این مقاله گفتیم که چرا مردم ایران سلوکیان را نمی پذیرفتند و دلایل مخالف را نیز بررسی کردیم، برای درج دیدگاه به انتهای همین نوشته مراجعه نمایید. همچنین اگر سوال درسی دیگری نیز دارید آن را به همراه عبارت ماگرتا در گوگل سرچ کنید.موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.