اخبارعلمی

محل گوارش نهایی غذا کجاست ☑️ علوم پایه هفتم

مراحل گوارش غذا علوم کلاس هفتم : مرحله نهایی گوارش غذا در کدام محل از بدن می باشد؟

گوارش نهایی غذا در کجا انجام می شود؟ بر اساس کتاب علوم هفتم پاسخ این سوال «روده باریک» می باشد. برای مشاهده اطلاعات بیشتر در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی : جواب فکر کنید های فصل ۱۳ علوم هفتم

مرحله آخر گوارش غذا کجا می باشد؟

محل گوارش نهایی غذا کجاست؟

همانطور که گفته شد روده باریک ایستگاه آخر گوارش غذا می باشد، در ادامه مراحل کامل گوارش را مرور می کنیم که عبارتند از :۱) دهان
غذا در دهان توسط دندان به قسمت های کوچک تر و قابل قوت دادن تبدیل می شود.

۲) حلق و مری
در این قسمت غذا از دهان گرفته شده و تحویل معده داده می شود.

۳) معده
معده غذاهای دریافتی توسط مخلوطی از آنزیم و اسیدها خرد می کند سپس وقتی که غذا به صورت کافی له شد معده محتوای خود را به درون دورازهه می ریزد.

۴) روده کوچک
با ورود غذا به درون دوازدهه، پانکراس آنزیم هایی ترشح می کند که به شکستن چربی، پروتئین و کربوهیدرات کمک می کند.

۵) روده بزرگ
مواد زائد غذا وارد روده بزرگ می شود و سپس این مواد با استفاده از مایعات به مدفوع تبدیل می شود.عبور غذا از ابتدا تا انتهای دستگاه گوارش چقدر زمان می برد

جواب این سوال برای هر شخص متفاوت می باشد و بستگی به شرایط مرد و زن دارد اما به طور معمول بعد از خوردن غذا بین ۶ تا ۸ ساعت زمان لازم است که غذا از معده و روده کوچک عبور کند. در نهایت غذا برای هضم بیشتر، جذب مایعات و نهایتا دفع غذاهای غیر قابل هضم وارد روده بزرگ می شود.

در این مقاله سوال محل گوارش نهایی غذا کجاست را بررسی کردیم، اگر سوالی در این زمینه دارید آن را از قسمت دیدگاه بپرسید. همچنین فراموش نکنید که حتما در انتهای سرچ های درسی تان کلمه ماگرتا را نیز اضافه کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.