سبک زندگی

اولین و آخرین مرحله تصمیم گیری چیست مطالعات اجتماعی ششم

پاسخ و حل سوال های اولین و آخرین مرحله تصمیم گیری کدام است و تصمیم گیری چه مراحلی دارد درس دوم مطالعات اجتماعی ششم

اولین و آخرین مرحله تصمیم گیری چیست مطالعات اجتماعی ششم ؛ در این نوشته به جواب و پاسخ سوالات اولین و آخرین مرحله تصمیم گیری کدام است و مراحل تصمیم گیری را نام ببرید فصل (درس) دوم کتاب مطالعات اجتماعی کلاس ششم ابتدایی پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: دو مورد از مزایای کشت گلخانه ای را بنویسید مطالعات ششم
و
مسلمانان با چه وسیله ای موقعیت ستاره ها را مطالعه می کردند مطالعات ششم

اولین و آخرین مرحله تصمیم گیری چیست مطالعات اجتماعی ششم
اولین و آخرین مرحله تصمیم گیری چیست مطالعات اجتماعی ششم

اولین و آخرین مرحله تصمیم گیری چیست و تصمیم گیری چه مراحلی دارد مطالعات ششم

مراحل تصمیم گیری را نام ببرید و اولین و آخرین مرحله تصمیم گیری کدام است ؟

پاسخ: اولین مرحله تصمیم گیری: خوب فکر کنیم ؛ دومین مرحله تصمیم گیری: نتیجه ی هر انتخاب را پیش بینی کنیم ؛ آخرین مرحله تصمیم گیری: بهترین راه را انتخاب کنیم

1) خوب فکر کنیم: هنگام تصمیم گیری اوّلین کاری که باید انجام دهیم این است که درباره ی موضوع خوب فکر و اطلّاعاتی درباره ی آن جمع آوری کنیم. گاهی اوقات تصمیماتی که ناگهانی و با عجله گرفته می شود زیان هایی به بار می آورد؛ زیرا درباره ی آن تصمیم، خوب فکر نشده است.

2) نتیجه ی هر انتخاب را پیش بینی کنیم: بعد از اینکه فهمیدیم را هحل های متفاوتی وجود دارد، باید نتیجه ی هر انتخاب را پیش بینی کنیم.

3) بهترین راه را انتخاب کنیم: در آخرین مرحله، بهترین راه را انتخاب می کنیم. یعنی آن انتخاب هایی را که نتایج بدی دارند کنار می گذاریم و آن انتخابی را که نتیجه ی مثبت دارد، برمی گزینیم.

برای تصمیم گیری خوب چه باید کرد ؟ 

پاسخ: باید خوب فکر کنیم و نتایج هر انتخاب را پیش بینی کنیم و بهترین گزینه را انتخاب کنیم.

چگونه می فهمیم که تصمیم ، تصمیم خوبی بوده یا نه ؟

پاسخ: از روی نتایج آن می توانیم بفهمیم که تصمیمان، تصمیم خوبی بوده یا نبوده است.

همچنین بخوانید: کدام پدیده های طبیعی مرز دو کشور را تشکیل میدهند مطالعات ششم

توجه: شما دانش آموزان عزیز پایه ششم ابتدایی اگر می خواهید به راحتی به جواب های سوال های کتاب مطالعات اجتماعی ششم دبستان دسترسی داشته باشید، تنها کافیه جواب درس مورد نظرتان را به همراه عبارت « ماگرتا » در گوگل جست و جو کنید.

در مقاله جواب و پاسخ به سوال مسلمانان اولین و آخرین مرحله تصمیم گیری چه می باشد و مراحل تصمیم گیری را نام ببرید درس دوم مطالعات اجتماعی ششم برای شما دانش آموزان عزیز جواب این سوال را آوردیم، و امیدواریم که برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *