سبک زندگیسلامت

4 قرص ضد ریزش مو ارزان

معرفی ویتامین‌های مؤثر در تقویت مو و نحوه خرید قرص ضد ریزش مو ارزان

بسیاری از مردم داشتن موهای سالم را نشانه سلامت یا زیبایی می‌دانند. مانند هر قسمت دیگری از بدن شما، موها نیز برای سلامت و رشد به مواد مغذی مختلفی نیاز دارند. با توجه به وضعیت اقتصادی موجود و افزایش قیمت مکمل های غذایی جهت تقویت مو قصد داریم در این مقاله 4 قرص ضد ریزش مو ارازان که می‌توانند در جهت تقویت موها به شما کمک کند را معرفی کنیم.

در واقع، بسیاری از کمبودهای تغذیه ای با ریزش مو مرتبط هستند. در حالیکه عواملی مانند سن، ژنتیک و هورمون‌ها نیز بر رشد مو تأثیر می‌گذارند.

اگر ریزش مو به دلیل عوامل درونی همچون مشکلات هورمونی و ارث باشد مکمل‌ها اثرگذاری قطعی و مستقیمی بر نحوه ریزش موی شما نخواهند داشت. در حالی که اگر مشکل ریزش مو تحت تأثیر عوامل بیرونی نظیر تغذیه باشد امکان بازگشت وجود دارد.

امروزه مکمل‌های بسیاری برای تقویت پوست و مو تولید شده‌اند که مورد تأیید پزشکان متخصص نیز هست. در میان انواع مکمل ضد ریزش مو و جوانساز پوست، به مواردی برمی خوریم که باوجود قیمت مناسبی که دارند نتایج بسیار خوبی برای مصرف کنندگان داشته اند. در ادامه به معرفی 4 قرص ضد ریزش مو ارازان می پردازیم با ما همراه باشید.

قرص ضد ریش مو ارزون

1- کپسول هیرویت

شاید یکی از معروفترین و پر مصرف ترین مکمل‌های تقویت مو هیرویت است. این مکمل با ترکیبات کاملی که دارد به سرعت می‌تواند در درمان و کاهش ریزش مو بخصوص برای خانم ها مؤثر باشد.

ترکیبات هیرویت شامل ویتامین‌های ب، زینک، ویتامین ث، کلسیم، مس، فسفر، آهن و منگنز، کلاژن و مخمر آبجو می‌شود. تمام این ویتامین و مینرال، علاوه بر تقویت موها در تقویت سیستم ایمنی بدن، مقاومت در برابر رادیکال‌های آزاد و افزایش متابولیسم بدن مفید هستند.

همچنین قرص هیرویت باعث ضخیم شدن موها نیز می شود. دوره مصرف این مکمل 3 ماه است و قیمت آن در حال حاضر در داروخانه ها 80000 تومان است که داروخانه آنلاین داروبوم با تخفیف ویژه 59000 تومان عرضه می کند.

2- قرص سیستین B6

در میان انواع مکمل ضد ریزش مو قرص سیستین b6 در افزایش ضخامت موها و جلوگیری از ریزش موها بسیار مؤثر است. خواص آنتی اکسیدانی سیستئین مستقیما بر ساختار کراتین مو و ناخن‌ها اثر می گذارد. از سفید شدن موها جلوگیری کرده و ریزش مو را تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهد.

سیستین ب6 علاوه بر این دو ماده، حاوی زینک، آرژنین نیز می‌شود که همه آنها در تقویت موها عناصر بسیار اثرگذاری هستند.

سیستین ب6 در ابتدا فقط برند بایول فرانسه در داروخانه ها موجود بود و به مرور مدل آمریکایی آن هم نیز وارد داروخانه ها شد ولی با توجه به توانایی تولید در داخل در حال حاضر فقط مدل ایرانی که توسط دو شرکت دارویی رازک و دانا تولید می شوند موجود هستند.

3- زینک پلاس

زینک پلاس یکی از بهترین و کاملترین مکمل‌هایی است که می‌تواند در تقویت موها و جلوگیری از ریزش مو کمک نماید. زینک پلاس با ترکیباتی نظیر زینک یا روی به همراه ویتامین ث و ویتامین‌های سری B هر آنچه موها برای رشد نیاز دارند را تأمین می‌کند. اغلب مصرف کنندگان زینک پلاس علاوه بر تقویت موها، شاهد افزایش سرعت رشد موها نیز هستند.

ژینک پلاس هم نیز دارای دو نوع خارجی و ایرانی در داروخانه ها موجود است که در حال حاضر نوع خارجی آن هم نیز به صورت تحت لیسانس در داخل با مواد اولیه خارجی و تحت نظارت شرکت مربوطه تولید می شوند.

4- قرص بیوتین

بیوتین یا ویتامین ب7 ازجمله ویتامین‌های خانواده B است که مستقیما بر کیفیت موها، خونرسانی بهتر و تقویت ریشه موها اثر می گذارد. همچنین افزایش سطح انرژی بدن، افزایش متابولیسم و سرعت در گردش خون نیز از دیگر اثرات این ویتامین برروی بدن است.

قرص بیوتین دارای انواع مختلف خارجی و ایرانی می باشد و همچنین این قرص دارای دوزهای مختلف از 800 میکرو گرم تا 10000 میکروگرم موجود است که با توجه به کمبود ویتامین ب 7 در بدن می توانید دوز مناسب را انتخاب نموده و مصرف نمایید.

برای تقویت موها و جلوگیری از ریزش مو از دو دوز 1000 و 5000 آن بیشتر استفاده می کنند. به عنوان نمونه برای دوز 1000 آن محصول بیوتی هلث هلث اید و برای دوز 5000 مگابیت برونسون را می توان معرفی نمود.

برای ریزش مو چه قرصی بخورم

معرفی ویتامین‌های مؤثر در تقویت مو

در بخش قبلی مکمل هایی که برای تقویت مو می باشند و دارای قیمت مناسبی هستند معرفی شدند. حال در ادامه ویتامین هایی که برای تقویت مو نیاز است تا یک مکمل داشته باشد تا تاثیر گذار باشد معرفی می شوند. با ما همراه باشید.

1- ویتامینA

همه سلول‌های بدن برای رشد به ویتامین A نیاز دارند، این سلول‌ها شامل موها نیز می‌شود. موها سریع‌ترین رشد سلولی را در بدن دارند. به همین خاطر نیاز به تغذیه بیشتری خواهند داشت تا همواره سلامت خود را حفظ کنند.

همچنین ویتامین A به غدد پوست کمک می‌کند تا ماده‌ای روغنی به نام سبوم بسازند. سبوم پوست سر را مرطوب می‌کند و به سلامت موها کمک می‌کند.

2- ویتامین‌های گروه ب

این گروه از ویتامین‌ها شامل 8 ویتامین می‌شود که همه آنها در رشد بهتر موها مؤثر هستند. در میان انواع مکمل ضد ریزش مو ویتامین‌های گروه ب همواره ثابت هستند. بیوتین یکی از شناخته شده‌ترین ویتامین‌ها در رشد مو می‌باشند. اگرچه بیوتین به عنوان یک درمان جایگزین برای ریزش مو استفاده می‌شود، کسانی که کمبود بیوتین دارند می‌توانند بهترین نتایج را در تقویت مو مشاهده کنند.

3- ویتامین C

یک آنتی اکسیدان قوی که از آسیب رادیکال‌های آزاد جلوگیری می‌کند. رادیکالهای آزاد می‌توانند رشد انسان را متوقف کنند، باعث پیری پوست و ریزش مو شوند. بدن همواره به ویتامین C نیاز دارد علاوه بر این بدن برای تولید پروتئین کلاژن که بخش مهمی از ساختار مو است از ویتامین ث استفاده می‌کند.

4- ویتامین D

کمبود ویتامین D در بدن باعث آلوپسی (یک اصطلاح فنی برای ریزش مو) می‌شود. ویتامین D در تولید مو نقش مهمی دارد و اگر این ویتامین به اندازه کافی به بدن نرسد، ممکن است دچار ریزش و یا ضعیف شدن ریشه موها شود.

5- ویتامین E

ویتامین E نیز مانند ویتامین ث یک آنتی اکسیدان قوی است که می‌تواند از موها و پوست و بطور کلی بدن محافظت کند. شما می توانید با مصرف منظم و به اندازه کافی از این مکمل، ریزش مو را برطرف کرده و حتی تا 30 درصد شاهد افزایش رشد موهایتان باشید.

6- آهن

مهمترین و فراوانترین عنصر موجود در بدن آهن است، این مکمل علاوه بر اینکه کم خونی بدن را بهبود می بخشند. باعث تقویت ریشه موها و بهبود رشد آنها می‌شود. در انواع مکمل های ضد ریزش مو آهن نیز وجود دارد چراکه از جمله عوارض کم خونی ریزش مو است.

7- روی(زینک)

این مینرال جزء فراوان‌ترین و دومین ماده معدنی بدن است. روی نقش مهمی در رشد و ترمیم بافت موها دارد. همچنین به عملکرد صحیح غدد چربی اطراف فولیکول‌ها کمک می‌کند. مطالعات نشان می دهد که رفع کمبود روی با مکمل ممکن است قطع ریزش مو را نیز در پی داشته باشد.

8- پروتئین ها

درصد زیادی از مو را پروتئین تشکیل داده است. مصرف کافی از این ماده مغذی برای رشد موها خیلی مهم است. مطالعات حاکی از آن است که کمبود پروتئین ممکن است میزان رشد موها را تحت تأثیر قرار دهد و حتی باعث ریزش موها شود. با این حال بهتر است از پروتئین‌های مفید استفاده کنید.

نحوه خرید قرص ضد ریزش مو ارزان

در نهایت باید گفت که سلامت مو بسته به عوامل متعددی مانند سن، ژنتیک، سطح هورمون‌ها، شرایط پزشکی، رژیم غذایی، استرس و روش های تقویت مو تعیین می‌شود. علائم ناسالم بودن موها، همچون ریزش مو، نازک شدن تار موها، عدم رشد، خشکی موها، ضعیف بودن ریشه و شکنندگی و کدر شدن رنگ آنها در بسیاری از موارد با تغییر رژیم غذایی و سبک زندگی قابل حل هستند. به طور خاص، دریافت کافی از این مواد مغذی کلیدی ممکن است سلامت و یکپارچگی موهای شما را بهبود بخشد.

برای خرید قرص ضد ریزش مو اولین نکته ای که باید توجه نمایید خرید از جاهای معتبر است و چه جایی معتبرتر از داروخانه. امروزه با توجه به در دسترس بودن اینترنت داروخانه ها به صورت داروخانه های اینترنتی شده اند و خرید و بررسی مکمل ها را بسیار ساده کرده اند. 

داروخانه اینترنتی نظیر داروکده، مثبت سبز، داروبوم، داروخانه آنلاین و بسیاری دیگر وجود دارند. در این بین پیشنهاد ما به شما داروخانه آنلاین داروبوم به نشانی darooboom.com است که علاوه بر دارا بودن تمامی مجوزهای سازمان غذا و دارو و همچنین نماد اعتماد دارای ویژگی های خاص دیگر است. از جمله این ویژگی ها ارسال رایگان به همراه پرداخت در محل برای سراسر ایران است.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.