سبک زندگی

کم فروشی به چه معناست هدیه پنجم دبستان

کم فروشی چیست؟ مثال بزنید و بگویید آیا کم فروشی همان کم فروختن است توضیح دهید

کم فروشی به چه معناست هدیه پنجم که در ادامه در ماگرتا بخوانید.

کم فروشی به چه معناست
کم فروشی به چه معناست

کم فروشی به چه معناست

کم فروشی به معنای فروختن یک محصول یا جنسی به شخصی کمتر از اندازه، وزن یا ارزش واقعی آن است، اما از آن پول بیشتری می گیرد. مثلاً وقتی فروشنده لباس را بادوام و عالی توصیف می کند و آن را به قیمت بالایی می فروشد اما آن لباس اصل نیست و به سرعت آسیب می بیند، فروشنده کم فروشی کرده است.

به بیان دیگر کم فروشی یعنی جنسی را کمتر از اندازه یا وزن واقعی آن به کسی بفروشیم ولی پول بیشتری از او بگیریم.

یک مثال دیگر از کم فروشی می توان گفت که وقتی در سوپر مارکت مثلاً فروشنده به جای یک کیلو برنج، کمتر برنج روی ترازو می گذارد، اما با تقلب یک کیلو می فروشد، کم فروشی کرده است.

سوره مطففین که این سوره مبارکه که به نام کم فروشان معرفی شده است :

«بسم الله الرحمن الرحیم . ویل للمطففین الذین اذا اکتالوا علی الناس یستوفون . و اذا کالو هم او وزنو هم یخسرون . الا یظن اولئک انهم مبعوثون . لیوم عظیم . یوم یقوم الناس لرب العالمین.»

وای به حال کم فروشان آنان که وقتی چیزی را با پیمانه یا وزن از مردم تحویل می گیرند کاملاً حق خود را استیفاء می کنند ولی وقتی چیزی را تحویل مردم می دهند در پیمانه و وزن کمتر می دهند. آیا آنها عقیده ندارند که بعد از مرگ زنده خواهند شدو به روز بزرگ رستاخیز ایمان ندارند . روزی که تمام مردم در پیشگاه خداوند برای تعیین سرنوشت خود می ایستند، دنباله این سوره شریفه درباره کسانی است که ایمان ندارند و عذابی است که در انتظار آنها است .

مطلب پیشنهادی : جواب تمرین های درس ششم هدیه های آسمانی پنجم

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

3 دیدگاه

  1. محسنی گفت:

    سلام.دستتون نکنه خیلی ممنونم جبران میکنم

  2. حسین گفت:

    خدا خیرتان بدهد .

  3. باران گفت:

    عالللللللللللیییییی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *