سبک زندگی

هر آنچه در مورد اجاره سوئیت و اجاره آپارتمان مبله باید بدانیم

آیا آپارتمان‌های مبله قابل اعتماد هستند؟ هزینه اجاره آپارتمان‌های مبله چقدر است؟

سفر کردن ممکن است به هر دلیلی اعم از سفر کاری، تفریحی، مربوط به تحصیل و… اتفاق بیفتد، اما به هر حال سفر به عنوان یکی از بزرگ‌ترین لذت‌های آدمی بوده که او را از درگیری‌ها و مشغله‌های زندگی هر چند برای مدتی کوتاه دور می‌کند. حتماً می‌دانید که سفر کردن ملزم داشتن اقامتگاهی مناسب است که لذت آن را چندین برابر کند. اقامتگاه‌هایی که در طول سفر ممکن است در دسترس شما باشند، انواع مختلفی دارند.

برای مثال شما در یک سفر چند روزه به هر نقطه‌ای از کشور می‌توانید در اتاقی از هتل یا مسافرخانه و حتی پانسیون اقامت داشته باشید. مورد دیگری که در سال‌های اخیر به اجاره ویلا و اجاره سوئیت و … اضافه شده و اتفاقاً امکانات بی‌نظیری هم دارد، اجاره آپارتمان مبله است. شاید اگر تا به‌حال اقامت در چنین مکان‌هایی را تجربه نکرده باشید، با شنیدن این جمله تعجب کنید. اما برای این که احساس راحتی بی‌نظیری را در سفر تجربه کنید، به شما پیشنهاد می‌دهیم که برای یک‌بار هم که شده این نوع اقامت پر طرفدار را امتحان کنید.

در ادامه این متن به معرفی آپارتمان‌های مبله‌ای می‌پردازیم که برای اجاره کوتاه‌مدت یا بلند‌مدت در نظر گرفته شده‌اند و نیاز شما را در سفر به خوبی تأمین خواهند کرد.

اجاره آپارتمان مبله

آپارتمان‌های مبله همان‌طور که از عنوان آن‌ها می‌توان حدس زد، آپارتمان‌ها و منازلی مجهز به تمامی وسایل و امکانات مورد نیاز برای اقامت شما هستند. این نوع آپارتمان‌ها در ابتدا برای اجاره و استفاده مهمانان خارجی در نظر گرفته شده بود. اما به دلیل شرایط ایجاد شده و کمتر شدن سفر مهمانان خارجی به کشور، امکان استفاده مسافران داخلی از این نوع اقامتگاه‌ها فراهم شد. اقامت در این نوع آپارتمان‌ها بر خلاف هتل‌ها، احساس آزادی و امنیت بیشتری را برای شما فراهم می‌کنند و کمک می‌کنند با احساس این که در مکانی راحت همچون منزل خود هستید، سفر و تعطیلات فوق العاده‌ای را سپری کنید.

ممکن است سؤالاتی در مورد این آپارتمان‌ها همچون امکانات، هزینه، قابل اعتماد بودن و … در ذهن شما شکل گرفته باشد که در ادامه به این سؤالات احتمالی پاسخ خواهیم داد.

اجاره سوئیت و آپارتمان مبله
اجاره سوئیت و آپارتمان مبله

آیا آپارتمان‌های مبله قابل اعتماد هستند؟

اگر شما بخواهید آپارتمان یا منزل مسکونی را مستقیماً از مالکان آن‌ها برای مدتی کوتاه اجاره کنید، به شما حق می‌دهیم که در مورد امنیت آن مطمئن نباشید. به همین سبب بهتر است که برای اجاره سوئیت ، اجاره ویلا یا اجاره آپارتمان مبله به سایت‌های مختص این امر از قبیل سایت اسکان پلاس، شب، املاک‌باشی، جاجیگا، هومسا مراجعه کنید.

از بین این سایت‌ها، وب سایت اسکان پلاس آپارتمان‌های مبله قابل اجاره را در اقصی نقاط کشور و به خصوص تهران به شما معرفی می‌کنند. این معرفی به گونه‌ای است که ابتدا اعضای تیم بعد از دریافت درخواست مالکان آپارتمان‌ها به محلی که معرفی شده است، می‌روند. این کار به سبب آشنایی و دریافت مشخصات کامل شخص اجاره دهنده صورت می‌گیرد. همچنین آن‌ها آپارتمان را کاملاً بررسی کرده و نقاط قوت و ضعف آن را به همراه شرحی کامل به انضمام عکس در سایت قرار می‌دهند.

هزینه اجاره آپارتمان‌های مبله چقدر است؟

آیا شما همان مقدار هزینه‌ای را که باید صرف اقامت در یک هتل پنج ستاره با همه امکانات کنید را به اقامت در یک هتل سه ستاره یا مسافراخانه اختصلص می‌دهید؟ طبیعتاً خیر و واضح است که هزینه اجاره این آپارتمان‌ها نیز به دلایل مختلفی متفاوت خواهد بود. این دلایل عبارتند از:

  • منطقه : مکانی که این آپارتمان‌ها در آنجا واقع شده اند، تأثیر بسیاری در قیمت آن‌ها خواهد داشت. اگر این منازل در شهرهایی توریستی که درخواست اجاره کوتاه‌مدت در آن‌ها بالا است، قرار داشته باشند، شما نیز باید هزینه بیشتری را برای اجاره آن‌ها بپردازید. همچنین منطقه‌ای از شهرکه آپارتمان در آن واقع شده است نیز در بالا یا پایین بودن کرایه آن‌ها به خصوص برای اجاره سوئیت تهران بی‌تأثیر نخواهد بود.
  • قدمت آپارتمان: آپارتمان‌های شیک و نوساز که فرسودگی کمتری دارند، بیشتر مورد توجه افرادی که قصد اجاره دارند قرار خواهد گرفت. با این اوصاف این موضوع روی قیمت آن‌ها تأثیر خواهد گذاشت.
  • امکانات: هر یک از آپارتمان‌هایی که برای اجاره در سایت قرار داده می‌شوند، امکانات متنوعی نسبت به یکدیگر دارند. شما باید بر اساس نیاز خود موردی را که به خواسته شما نزدیک‌تر است را انتخاب کنید. البته با در نظر گرفتن این موضوع که ممکن است اجاره آپارتمانی با امکانات بیشتر، کمی‌از بقیه بالاتر باشد.
  • متراژ: متراژ آپارتمان‌هایی که اجاره داده می‌شوند، متفاوت است و در اکثر موارد هرچه آپارتمان یا سوئیت بزرگتر باشد، کرایه آن نیز بیشتر خواهد بود.
  • تاریخ رزرو: شاید اطلاع داشته باشید که هزینه اقامت هتل‌ها طی تعطیلات یا اواخر هفته درصدی بیشتر از روزهای دیگر هفته است. اگر قصد اجاره کوتاه‌مدت آپارتمان‌های مبله را دارید، این آپارتمان‌ها نیز ممکن است با تأثیر پذیرفتن از شلوغی روزهای تعطیل، در ایام خاص اجاره متفاوتی داشته باشند.

موارد دیگری نیز از قبیل تمیز بودن و ظاهر منزل، وسایل و امکانات و … بر اجاره نهایی این نوع اقامتگاه‌ها تأثیرگذار خواهند بود.

هزینه اجاره آپارتمان‌های مبله چقدر است؟

آیا اجاره آپارتمان مبله کوتاه‌مدت است؟

اجاره آپارتمان مبله صرفاً مختص مدتی کوتاه یا صرفاً برای گذراندن تعطیلات نیست. این نوع اقامتگاه‌ها ممکن است برای مدت طولانی‌تری مانند چند ماه یا یک‌سال نیز اجاره شوند. اما معمولاً افراد در کشور ما بر خلاف کشورهای غربی ترجیح می‌دهند که اسباب خود را به منزلی جدید و خالی انتقال دهند. در نتیجه این نوع آپارتمان‌ها بیشتر برای اجاره‌های کوتاه‌مدت مورد توجه قرار دارند و جایگزین مناسبی برای هتل هستند.

مزایای اجاره آپارتمان مبله

شما با اجاره آپارتمان‌های مبله ممکن است برخی از امکانات هتل از قبیل صبحانه و رستوران داخل محوطه را از دست بدهید. اما در عوض در این نوع اقامت یک آشپزخانه در اختیار دارید که می‌توانید در آن هر ساعتی از شبانه‌روز، هر غذایی که دوست دارید را درست کرده و از خوردن آن لذت ببرید. برخی دیگر از مزایای استفاده از این نوع اقامتگاه‌ها را در ادامه بیان می‌کنیم.

  • حفظ شدن حریم شخصی

اگر از آن دسته از افرادی هستید که حفظ شدن حریم شخصی برای شما با اهمیت است، بهتر است که رفتن به هتل را فراموش کنید و در هر کجای تهران که مایلید، آپارتمانی مبله رزرو کنید. این نوع اقامتگاه‌ها به دلیل کم بودن رفت و آمد و همچنین تحت کنترل نبودن، احساس راحتی و آرامش فوق العاده‌ای را به شما و خانواده محترمتان القا خواهد کرد.

  • دسترسی به امکانات کامل

اتاق‌های معمولی هتل‌ها اصولاً شامل یک فضای کوچک بدون اتاق به علاوه سرویس بهداشتی هستند و شما برای داشتن اتاق هتلی که امکانات دیگری نظیر اتاق و آشپزخانه داشته باشد، به زحمت خواهید افتاد و مجبورید هزینه‌ای دوچندان بپردازید. این در حالی است که با اجاره آپارتمان مبله ، منزلی زیبا با همه امکانات خانه‌ای واقعی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

مزایای اجاره آپارتمان مبله
  • نیازمند نبودن به اسباب کشی

تصور کنید که ممکن است به هر دلیلی ناچار شده باشید برای مدتی در تهران بمانید. هزینه و زحمتی که باید برای جابه‌جایی اسباب و وسایلی که مورد نیاز شما هستند بپردازید، بسیار بالا خواهد بود. اجاره سوئیت در تهران یا اجاره آپارتمان مبله این امکان را به شما می‌دهد که بدون نیاز به حمل هیچ گونه لوازم منزل، اقامتی باکیفیت و فوق العاده را تجربه کنید.

  • اجاره بلند‌مدت با امکان فسخ ماهیانه

خبر خوب آن است که اگر شما به هر دلیلی قصد اجاره بلند‌مدت آپارتمان مبله یا اجاره ماهیانه سوئیت را داشته باشید، مجبور نیستید که همانند آپارتمان‌های معمولی، برای فسخ قرار دارد به مدت یک‌سال صبر کنید یا جریمه‌ای را بپردازید. اجاره این نوع منازل این مزیت را دارد که شما می‌توانید هر زمان که خواستید قرارداد خود را فسخ کنید.

در صورت پیش آمدن مشکل یا داشتن سؤال در مورد اجاره چه باید کرد؟

همان‌طور که گفتیم این روزها افراد برای رزرو کردن هتل، اجاره ویلا، سوئیت و … از سایت‌های معتبر در این زمینه استفاده می‌کنند. سایت اسکان پلاس نیز یکی از همین سایت‌ها است که خدمات بی‌شماری را به شما ارائه می‌دهد. در صورت وجود هر گونه مشکل هنگام رزرو آپارتمان، شما می‌توانید از تیم حرفه‌ای این گروه کمک بگیرید. آن‌ها با حوصله و به دقت به همه سؤالات و مشکلات پیش از رزرو و حین اقامت شما پاسخ داده و به سرعت پیگیری‌های لازم را انجام خواهند داد.

اجاره آپارتمان مبله برای چه افرادی مناسب است؟

انتخاب این نوع اقامتگاه‌ها معمولاً قشر خاصی را در بر نمی‌گیرد، چرا که هر فردی و در هر شرایطی ممکن است اجاره سوئیت و آپارتمان مبله را برای خود مناسب ببیند. فرض کنید خانواده‌ای برای گذراندن مراحل اداری کاری قرار است یک‌ماه را در شهر تهران بگذرانند. آیا در این صورت هزینه هتل برای آن‌ها به‌صرفه خواهد بود؟ طبیعتاً خیر و همچنین محدودیت فضا در اتاق‌های هتل پس از مدت کوتاهی آزاردهنده خواهد شد. به همین علت آن‌ها سکونت در آپارتمانی راحت را با اختیار و آزادی بیشتر انتخاب خواهند کرد.

اجاره آپارتمان مبله برای چه افرادی مناسب است؟

آیا امکان اجاره آپارتمان مبله تنها در تهران وجود دارد؟

به دلیل نیاز بیشتر افراد به این نوع منازل در شهر بزرگ تهران، این ایده بیشتر در تهران عملی می‌شود. مهمانان و مسافرانی که برای کارهای اداری یا تفریحی و … به تهران سفر می‌کنند، نیاز به آرامشی مضاعف دارند که محل اقامتی آرام و مناسب، این هدف را به خوبی برای آن‌ها تأمین خواهد کرد. با این حال در اکثر شهرهای توریستی دیگر شما می‌توانید از این نوع اقامتگاه‌ها بهره ببرید.

چطور می‌توان این اقامتگاه‌ها را رزرو کرد؟

بیان کردیم که رزرو کردن این آپارتمان‌ها به‌راحتی و با دسترسی به اینترنت قابل انجام است. به این شکل که شما می‌توانید منطقه مورد نظر خود را انتخاب کرده و به جستجو در آپارتمان‌های مبله آن منطقه خاص بپردازید. داخل سایت‌هایی همچون اسکان پلاس که این نوع خدمات را ارائه می‌دهند، مشخصات کامل آپارتمان‌ها از قبیل متراژ، تعداد اتاق و ظرفیت، امکانات آپارتمان و دسترسی آن‌ها ثبت شده‌اند. شما با توجه به نیاز و بودجه خود و همچنین مشاهده عکس‌های آپارتمان می‌توانید یک مورد را برگزینید، مدتی مشخص را برای اقامت انتخاب کرده و درخواست خود را ثبت کنید.

در صورت بروز مشکل در اقامتگاه چه باید کرد؟

سایت‌هایی که این آپارتمان‌ها را اجاره می‌دهند، معمولاً در مورد همه اجزا، وسایل و امکانات منزل بسیار تیزبین عمل می‌کنند و همچنین سعی می‌کنند همه شرایط را چنانچه در واقعیت وجود دارد، بیان کنند. با این حال کارمندان این سایت‌ها به دلیل این که مسئولیت این اقامت‌ها را پذیرفته‌اند، به طور مرتب وضعیت شما را پیگیری کرده و در صورت بروز هر گونه مشکل در اقامت شما، در اسرع وقت پیگیری‌های لازم را انجام خواهند داد.

با این حال بهتر است در شرایطی که قصد اقامت بلند‌مدت یا بیش از یک روز در این آپارتمان‌ها را دارید، در بدو ورود، منزل را با جزئیات کامل بررسی کرده و در صورت وجود هر مشکلی به صاحب منزل یا مسئولی که کلید را به شما تحویل می‌دهد، اطلاع دهید. این چک کردن باید شامل خاموش و روشن کردن همه لوازم الکترونیکی منزل از قبیل تلویزیون، چای‌ساز یا حتی لامپ‌ها نیز باشد.

در صورت بروز مشکل در اقامتگاه چه باید کرد؟

معایب اقامت در آپارتمان‌های مبله

تا کنون اغلب افرادی که اقامت در چنین مناطقی را تجربه کرده‌اند، از این تجربه راضی بودند. با این حال چنانچه گفته شد، از مزایای هتل نسبت به اقامت در چنین فضایی شاید صبحانه و افرادی باشند که در هر لحظه آماده پاسخگویی به برخی از نیازهای شما هستند. با این حال بسیاری از افرادی که داشتن اختیارات کامل را ترجیح می‌دهند، انتخاب آپارتمان‌های مبله برای آن‌ها در اولویت قرار دارد.

آپارتمان مبله یا هتل؟ مسئله این است. در این متن به طور کامل مزایای اجاره آپارتمان مبله در قبال هتل‌ها بیان شد. با این حال این شما هستید که با توجه به نیاز خود تصمیم می‌گیرید که کدام مورد را انتخاب کنید. آپارتمان‌های مبله می‌توانند همه خواسته‌های شما از یک اقامتگاه را تأمین کرده و احساس راحتی و آرامشی که در منزل خود دارید را به‌راحتی به ذهن و جسم شما القا کنند.

رزرو کردن این نوع اقامتگاه‌ها از طریق سایت‌های معتبر این امکان را به شما می‌دهد که در صورت نارضایتی، بروز هر گونه مشکل، نیاز به لغو قرارداد و … به‌راحتی مشکل را حل کرده و در مکانی ایمن اقامتی باکیفیت را تجربه کنید. اگر به دنبال رزرو مطمئن هستید، توصیه ما eskanplus.com هست.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *