سبک زندگی

سوالات متن درس چهارم دفاعی دهم با جواب ♨️ آشنایی با بسیج

نمونه سوال و جواب متن و پرسش های تشریحی و تعریف کنید و نقطه چین درس 4 چهارم کتاب آمادگی دفاعی پایه دهم با جواب

سوالات متن درس چهارم آمادگی دفاعی دهم با جواب ؛ در این مقاله پاسخ و جواب نمونه سوال های تشریحی و تعریف کنید و جای خالی مهم امتحانی متن درس ۴ چهارم آشنایی با بسیج کتاب آمادگی دفاعی دهم تجربی و انسانی و ریاضی متوسطه دوم را قرار داده ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: سوالات متن درس سوم دفاعی دهم با جواب

سوالات متن درس چهارم دفاعی دهم با جواب
سوالات متن درس چهارم دفاعی دهم با جواب

نمونه سوال های امتحانی متن درس ۴ چهارم آمادگی دفاعی دهم با جواب

۱) چرا مومنان باید هر چیزی را که به کار جنگ و دفاع می آید فراهم سازند و نباید منتظر حمله باشند ؟ و یا چرا همیشه در آمادگی رزمی باشند؟ (سوره نساء آیه ۷۱)

پاسخ: مومنان هر چیزی را که به کار جنگ و دفاع می آید را باید فراهم سازند و نباید منتظر حمله باشند، چون همواره امکان برخورد منافع وجود دارد، به همین علت وقوع جنگ برای مومنان گریز ناپذیر است. آن ها باید یشه در آمادگی رزمی باشند و هرچه می توانند از: اسلحه مردان جنگی با تجربه، تشکیلات مناسب نظامی، قدرت سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و روانی را مهیا سازند.

۲) نقطه آغاز روند شکل گیری بسیج در ایران پس از فرمان حضرت امام خمینی در چه تاریخی بود؟ و زیر نظر چه نیرویی تشکیل شد؟

پاسخ: ۵ آذر ۱۳۵۸ پس از این فرمان، واحد بسیج مستضعفین زیر نظر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشکیل گردد.

۳) سه مورد از ماموریت های اصلی سازمان بسیج مستضعفین را بیان کنید؟

پاسخ: ۱) جذب ۲) آموزش و سازماندهی اعضای بسیج ۳) دفاع محلی و مقاومت مردمی ۴) همکاری با سازمان های آموزشی سازندگی و بهداشتی کشور

۴) هدف از تشکیل سازمان بسیج را بنویسید؟

پاسخ: ایجاد توانایی های لازم در کلیه افراد معتقد به قانون اساسی و اهداف انقلاب اسلام به منظور دفاع از کشور، نظام جمهوری اسلامی و نیز کمک به مردم به هنگام بروز بلایا و حوادث غیر مترقبه با هماهنگی مراجع ذیربط.

۵) ۴ مورد از معیارها و شاخص های یک بسیجی نمونه را نام ببرید؟

پاسخ: ۱- ایمان به خدا ۲- قرائت قرآن و دعا ۳- ایثار و از خود گذشتگی ۴- انقلابی و ولایتی

۶) بسیج در سال ۱۳۸۷ بر اساس مصوبه فرماندهی معظم کل قوا به ……….. تغییر یافت. در سال ۱۳۶۹ نیروی مقاومت بسیج جایگزین واحد بسیج شد.

پاسخ: سازمان بسیج مستضعفین

۷) یک بسیجی نمونه چه معیارها و شاخص هایی دارد؟

پاسخ: ایمان به خدا – قرائت قرآن و دعا – ایثار و از خود گذشتگی – خوش اخلاقی – انقلابی و ولایی – عشق به شهدا – قناعت و ساده زیستی – نیکوکاری

نکته مهم: دانش آموزان عزیز، تنها به خواندن این سوالات اکتفا نکنید و حتما متن درس را هم به دقت مطالعه کنید.

همچنین بخوانید: سوالات متن درس دوم دفاعی دهم با جواب

✅ نمونه سوالات متن درس ۴ چهارم آمادگی دفاعی دهم با جواب را در این مقاله مشاهده کردید. امیدوارم از این مطلب استفاده کرده باشید و پیشنهاد می کنیم که از صفحات دیگر ماگرتا نیز دیدن نمایید. برای بهتر پیدا کردن جواب ها در آخر کلمات جستجوی خود داخل گوگل کلمه ماگرتا را قرار دهید. همچنین سوالات خود را در بخش دیدگاه بنویسید. 💖

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *