سبک زندگی

سوالات متن درس سوم دفاعی دهم با جواب ☀️ انقلاب اسلامی

نمونه سوال و جواب متن و پرسش های تشریحی و تعریف کنید و نقطه چین درس 3 سوم کتاب آمادگی دفاعی پایه دهم با جواب

سوالات متن درس سوم آمادگی دفاعی دهم با جواب ؛ در این مقاله پاسخ و جواب نمونه سوال های تشریحی و تعریف کنید و جای خالی مهم امتحانی متن درس ۳ سوم انقلاب اسلامی کتاب آمادگی دفاعی دهم تجربی و انسانی و ریاضی متوسطه دوم را قرار داده ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: سوالات متن درس دوم دفاعی دهم با جواب

سوالات متن درس سوم دفاعی دهم با جواب
سوالات متن درس سوم دفاعی دهم با جواب

نمونه سوال های امتحانی متن درس ۳ سوم آمادگی دفاعی دهم با جواب

۱) چگونه انقلاب اسلامی چهره واقعی اسلام ناب محمدی ص را به جهانیان ارائه کرد ؟ یا انقلاب اسلامی، اسلام را چگونه عرضه کرد؟

پاسخ: انقلاب اسلامی ، اسلام را به عنوان دینی جامع و متناسب با شرایط روز و دارای ایدئولوژی سیاسی عرضه کرد و با صدور معنویت به جهانیان، چهره واقعی اسلام ناب محمدی ص را ارائه کرد.

۲) انقلاب اسلامی چگونه توانست هویت سیاسی و دینی جدیدی بر اساس ارزش های دینی به مسلمانان ببخشد؟

پاسخ: با ارائه الگوی عملی و نظری از جمهوری اسلامی و نیز ترغیب مسلمانان به هم گرایی و و حدت سلامی، توانست هویت سیاسی و دینی جدیدی بر اساس ارزش های دینی به مسلمانان ببخشد.

۳) انقلاب اسلامی چگونه توانست زمینه مشارکت و حق تعیین سرنوشت مردم را فراهم کند؟

پاسخ: انقلاب اسلامی با زنده نگه داشتن حضور مردم در عرصه های مختلف انقلاب، زمینه مشارکت و حق تعیین سرنوشت مردم را فراهم کند.

۴) چگونه انقلاب اسلامی پیام خویش را مبنی بر ساختن دنیایی امن و توام با صفا و صمیمیت و زمینه دنیایی پر از صلح و، عدالت و معنویت را فراهم کرد توضیح دهید؟

پاسخ: انقلاب اسلامی با اهتمام به استقلال سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی و بیداری اسلام، پیام خویش را مبنی بر ساختن دنیایی امن توام با صفا و صمیمیت برای انسان ها ارائه و زمینه ای را فراهم کرد که انسان ها بتوانند با بهره مندی از معنویت، استقلال و آزادی، توجه به خدا، بر اساس تعالیم مبتنی بر فطرت پاک بشری دنیایی پر از صلح، عدالت و معنویت را رقم بزنند.

۵) انقلاب اسلامی تا کنون چه دستاوردهایی داشته است؟ ۳ مورد را بیان کنید.

پاسخ: ۱- گسترش عدالت اجتماعی ۲- اهتمام به مبارزه با فساد و برخورد با عوامل فساد ۳- رشد علمی و صنعتی

۶) در بیانیه گام دوم انقلاب چه توصیه هایی به جوانان شده است؟

پاسخ: در بیانیه گام دوم انقلاب ریل گذاری ولایت برای اقدام نسل جوان است. جوانان عزیز باید باور کنند که لازم است خودشان بار مسئولیت را بر دوش بگیرند.

۷) ۷ حوزه نقش آفرینی و جهاد ملت ایران در گام دوم انقلاب را نام ببرید؟

پاسخ: علم و پژوهش / معنویت و اخلاق / اقتصاد / عدالت و مبارزه با فساد/ استقلال و آزادی / عزت ملی، روابط خارجی و مرز بندی با دشمن/ سبک زندگی

۸) بر اساس گام دوم انقلاب علم و پژوهش را توضیح دهید.

پاسخ: بی تردید رسیدن به قله پیشرفت و پیشتازی در جهان امروز جز با رسیدن به حد بالای علمی و پژوهشی در علوم مختلف و مرزهای دانش ممکن نیست. رهبر انقلاب اسلامی یکی از مراحل جهاد را در کشور به جهاد علمی و پژوهشی اختصاص داده اند.

۹) یکی دیگر از گام های بلند ملت ایران برای تحقق تمدن نوین اسلامی چه می باشد؟

پاسخ: جهاد و تالش همه جانبه برای تربیت اخلاقی و معنوی خود، خانواده و جامعه است.

۱۰) بر اساس گام دوم انقلاب اسلامی، ایران در چه صورتی حرکت رو به رشد خود را تجربه خواهد کرد؟

پاسخ: اگر مردم بتوانند در این جهاد عظیم پیروز شوند و معنویت و اخلاق را در خود، خانواده و جامعه نهادینه زند، ایران اسلامی حرکت رو به رشد خود را شتابان تر در سایه مهر و همراهی مردمش تجربه خواهد کرد و به عنوان الگویی الهام بخش جهانی در میان همه ملل محبوب خواهد شد.

۱۱) آنچه در ایران امروز محور حملات و تهاجمات دشمن قرار گرفته است ، ……. و ……. ، مردم این سرزمین است.

پاسخ: اقتصاد – معیشت

۱۲) برای آنکه بتوان تحریم های اقتصادی را فلج کرد و ایران را به بالاترین سطح پیشرفت جهانی رساند چکار باید کرد؟

پاسخ: برای اینکه بتوان سفره مردم گسترده و پر برکت ساخت، باید از الگوهای غربی و شرقی اقتصادی فاصله گرفت و با اجرایی سازی اقتصاد مقاومتی که بر حداکثری نمودن توان تولید داخلی و مصرف کالاهای ملی تاکید دارد ایران را به بالاترین سطح پیشرفت جهانی رساند که البته رشد اقتصادی نیازمند جهاد خستگی ناپذیر یک ملت در کنار دستگاه های دولتی است.

۱۳) انقلاب اسلامی ایران بر پایه شعار …….. شکل گرفته و همواره در پی مقابله با ……… بوده است.

پاسخ: عدالت – ظلم و ستم

۱۴) بر اساس گام دوم انقلاب برای آنکه کشور در حرکت به سوی آرمان حقیقی انسانیت موفق شود چه اقدامی باید انجام داد؟

پاسخ: باید از همه مظاهر ظلم و فساد و تبعیض بجنگد، چه چهره کفر و مبارزه علنی با حق را داشته باشد و چه نقاب نفاق بر چهره داشته و در ظاهر دوست وارد شده باشد.

۱۵) در گام دوم انقلاب اسلامی تبدیل شدن ایران به یک کشور پیشتاز در جهان امری …….. است.

پاسخ: ضروری

۱۶) بر اساس گام دوم انقلاب اسلامی در چه صورتی موفقیت و سربلندی ایران در جهان بدون پشتیبانی آمریکا و سایر دول مستکبر ممکن است؟

پاسخ: در گام دوم انقلاب اسلامی، تبدیل شدن ایران به یک کشور پیشتاز در جهان امری ضروری است ایران اسلامی باید به الگویی موفق در همه زمینه ها با حفظ استقلال، عزت و آزادی بدل شود تا سایر کشورها ببینند که بدون پشتیبانی آمریکا و سایر دول مستکبر نیز موفقیت و سربلندی در جهان ممکن است.

۱۷) سبک زندگی را تعریف کنید؟

پاسخ: سبک زندگی همان روش و آیین زندگی افراد است. امری که با فرهنگ یک ملت گره خورده و نشان از روحیات و خلقیات آن ملت دارد.

۱۸) دفاع از انقلاب اسلامی چه ضرورتی دارد؟

پاسخ: انقلاب اسلامی، اسلام را به عنوان دینی جامع و متناسب با شرایط روز و دارای اینتولوژی سیاسی عرضه کرد و با صدور معنویت به جهانیان، چهره ی واقعی اسلام ناب محمدی را ارائه کرد. به علاوه با ارائه الگوی عملی و نظری از جمهوری اسلامی و نیز ترغیب مسلمانان به همگرایی و وحدت اسلامی، توانست هویت سیاسی و دینی جدیدی بر اساس ارزشهای دینی به مسلمانان ببخشد و با زنده نگه داشتن حضور مردم در عرصه های مختلف انقلاب، زمینه مشارکت و حق تعیین سرنوشت مردم را فراهم کند.

۱۹) دشمن چگونه می تواند سبک زندگی غربی را جایگزین افق های ارزشمند اسلامی و ایرانی کنند؟ یا چرا دفاع همه جانبه از سبک زندگی اسلامی و ایرانی نیز از ضروری ترین جهادها برای ملت به ویژه جوانان امروز است؟

پاسخ: دشمن می کوشد سبک زندگی ایرانیان را از این دو مؤلفه مذهبی و ملی خالی کند و با القای خود تحقیری به مردم به ویژه جوانان، آنان را از افق های ارزشمند اسلامی و ایرانی دور کند و سبک زندگی غربی را جایگزین آن سازد. بنابراین دفاع همه جانبه از سبک زندگی اسلامی – ایرانی نیز از ضروری ترین جهادها برای ملت به ویژه جوانان است.

۲۰) دلیلی که رهبر انقلاب اسلامی بر الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت تاکید می کنند را بنویسید؟

پاسخ: اسلامیت و ایرانیت دوروی سکه سبک زندگی اصیل در کشورند، به همین دلیل رهبر انقلاب اسلامی بر الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت تاکید می کنند.

نکته مهم: دانش آموزان عزیز، تنها به خواندن این سوالات اکتفا نکنید و حتما متن درس را هم به دقت مطالعه کنید.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت های درس 3 سوم آمادگی دفاعی دهم

✅ نمونه سوالات متن درس ۳ سوم آمادگی دفاعی دهم با جواب را در این مقاله مشاهده کردید. امیدوارم از این مطلب استفاده کرده باشید و پیشنهاد می کنیم که از صفحات دیگر ماگرتا نیز دیدن نمایید. برای بهتر پیدا کردن جواب ها در آخر کلمات جستجوی خود داخل گوگل کلمه ماگرتا را قرار دهید. همچنین سوالات خود را در بخش دیدگاه بنویسید. 🌹

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

28 دیدگاه

 1. سوالات عالی بودن. ممنون و خداقوت🙏🏻

  با سوال دوستمون هم موافقم،آخه چرا باید رشته ریاضی فیزیک این درس رو بخونه ؟؟؟؟😥😞

 2. به من چه که یه عده بیکار چه غلطی کردن! همون زیست و شیمی و فیزیک و ریاضی بس بود دیگه🙄

   1. تنها سایتی که بهترین نمونه سوالات و جواب سوالات تمارین میده همین سایته .
    ممنون از شما🌹🌹

 3. عالی بود 🌹

  ولی آخرشم متوجه نشدم این آمادگی دفاعی به چه درد ما میخوره؟😩😂

  فقط برای آوردن پایین معدل 😐💔😅

   1. یکی نی بگه مگه من دفاعی و نظام برداشتم که بیام اینارو بخونم.؟
    تجربی قبول شدم که از همینا خلاص شم دیگ 👨🏿‍🦯💔

   2. ناموصا چرا تو رشته تجربی باید این درسا باشه اخه زیستو شیمی و اینا رو چه به دفاعی و جغرافیا؟؟

 4. با وجود شما دیگه مجبور نیستم سر کلاس تند تند و با استرس و ترس از عقب موندن سوالا رو بنویسم. مرسی🥰✨

 5. خیلی ممنونم💗 ولی کامل نبود قسمت (استقلال و آزادی) و (عزت ملی روابط خارجی و مرزبندی با دشمن) هم توی کتاب هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − یک =