سبک زندگی

انقلاب سبز چیست 🕵️ جغرافیا یازدهم

جواب سوال منظور از انقلاب سبز چیست؟ چگونه اتفاق افتاده است؟ جغرافیا پایه یازدهم

انقلاب سبز چیست؟ بر اساس آنچه که در کتاب جغرافیا یازدهم گفته شد «انقلاب سبز مجموعه ای از روش های استفاده از ماشین آلات کشاورزی، تعیین گونه های پربازده و استفاده از کودها و بهتر کردن روش های آبیاری است که باعث افزایش تولید مواد غذایی و محصولات کشاورزی می شود». در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی : اثرات مهاجرت را بنویسید

انقلاب سبز چیست جغرافیا یازدهم

تعریف انقلاب سبز

انقلاب سبز با هدف تولید بیشتر مواد غذایی و رونق کشاورزی با استفاده از ماشین آلات پیشرفته و جدید و روش های نو و هوشمندانه در کشاورزی شکل گرفت. کشورهایی پر جمعیتی مانند هند سعی کردن با استفاده از این روش ها تولیدات خود را افزایش دهند اما به دلیل اینکه استفاده از این روش ها گران بود و کشاورزان نیز سرمایه لازم را نداشتند این انقلاب باعث نشد که وضعیت کشاورزی آن ها بهتر شود. این رویکرد هم اثرات مثبتی داشت و هم اثرات منفی ولی در کل افزایش تولید مواد غذایی و استفاده بهتر از زمین های کشاورزی خبر خوبی برای کشورهای پرجمعیت بود.این انقلاب توانست موفقیتی موقت برای جلوگیری از کمبود غذا برای انسان های گرسنه و نیازمند را به دست بیاورد اما به علت برخی مشکلاتی که داشت نتوانست به مرحله عمل واقعی در بیابد به عقیده برخی کارشناسان اگر این انقلاب با هوشمندی بهتری اجرا شود می تواند مواد غذایی کافی را برای ۳ دهه آینده تولید کند.

کشورهای مختلفی مانند فیلیپین و پاکستان توانستند از دهه ۱۹۷۰ میلادی با به کار بردن روش های علمی، بذرهای اصلاح شده و … موفق شدند تولید کشاورزی خود را به چند برابر افزایش دهند و در زمینه تولید برنج نیز خودکفا شوند.

✅ دانش آموز عزیز شما می توانید با اضافه کردن «ماگرتا» در آخر عبارت هایی که در گوگل سرچ می کنید بهترین پاسخ های درسی را مشاهده نمایید. همچنین اگر سوالی یا پیشنهادی در رابطه با انقلاب سبز چیست دارید می توانید آن را از قسمت دیدگاه برای ما بنویسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.